پک ایران

Pack Iran

از چه بسته بندی برای قهوه و نسکافه باید استفاده کرد؟

بسته بندی قهوه و نسکافه

بسته بندی قهوه و نسکافه

از مواد مختلف و گوناگونی جهت بسته بندی قهوه و نسکافه استفاده می شود که هر کدام از این متریال ها دارای قیمت و کیفیت مخصوص به خود می باشند. بسته بندی قهوه و نسکافه به صورت تک نفره تا کیلویی انجام می شود و قابل مصرف خانگی و صنعتی است.

انواع بسته بندی قهوه و نسکافه

امروزه قهوه و نسکافه به عنوان یکی از محبوب ترین نوشیدنی های گرم در بازار ایران شناخته می شوند. از همین رو توجه به بسته بندی خلاقانه و جذاب برای آن ها، اهمیت زیادی پیدا کرده است. از جمله انواع بسته بندی قهوه و نسکافه می توان به بسته بندی در قوطی های فلزی، ظروف پلاستیکی، ظروف شیشه ای و جعبه های بسته بندی اشاره کرد.

بسته بندی های پلاستیکی و پاکتی دارای انواع گوناگون و متعددی می باشند و امکان سفارشی سازی آن ها به انتخاب و سلیقه مشتری وجود دارد. از همین رو معمولا خلاقیت بسته بندی ها در این نوع بیش تر خواهد بود.

یکی از مهم ترین مواردی که در تولید بسته بندی های بدون عیب و مناسب قهوه استفاده می شود، ایجاد و تعبیه سوپاپ هوا است. از این سوپاپ برای دانه های قهوه استفاده می نمایند چرا که این دانه ها از خود گازی را تولید می کنند که این گاز در طولانی مدت سبب پف کردن یا ترکیدن بسته بندی می شود.

بسته بندی قهوه و نسکافه

از چه بسته بندی برای قهوه و نسکافه باید استفاده کرد؟

پیش از آن که انتخاب کنید که از کدام نوع بسته بندی برای محصولات قهوه و نسکافه خود استفاده کنید، می بایست در نظر بگیرید که قصد دارید چه مقدار برای برند سازی و بسته بندی کنار بگذارید.

توجه داشته باشید که قهوه و نسکافه به عنوان یکی از خوراکی های لوکس در ایران شناخته می شود از همین رو نباید از بسته بندی پلاستیکی ساده و ارزان استفاده نمایید. در صورتی که از بسته بندی های ساده و ارزان قیمت برای محصول خود استفاده کنید، با کاهش شدید میزان فروش محصول خود مواجه خواهید شد.

اغلب بسته بندی های پلاستیکی قهوه به شکل پاکتی می باشد. جهت تولید این گونه بسته بندی ها از کاغذ های کرافت و یا مواد اولیه opp ، cpp و  bopp استفاده می شود. bopp در اصل به بسته بندی های چیپس گفته می شود. در بیرون این بسته بندی ها چاپ صورت می گیرد و داخل آن به رنگ آلمینیومی است. جهت بسته بندی نسکافه های تک نفره می بایست از لمینت های مختلف و ضخامت بیش تر استفاده شود.

برای آن که بتوانید اعتماد مشتریان خود را بدست آورید و به فروش بالایی دست پیدا کنید می بایست بسته بندی محصول قهوه و نسکافه تان به صورت کاملا خلاقانه و جذاب باشد. این موضوع یکی از اصل های اولیه رقابت در بازار است به طوری که اگر بسته بندی محصول شما مشتریان را راضی نکند، شما از رقابت به وجود آمده در بازار به سادگی حذف خواهید شد.

برای آن که میزان مقاومت بسته بندی قهوه و نسکافه بیش تر شود و استفاده از آن به راحتی صورت بگیرد، می توان از پاکت های سه طرف کاست یا ایستاده استفاده کرد. این پاکت ها همراه زیپ کیف بوده و وکیوم می شوند. البته باید گفت بسته بندی های پاکتی، یکی از مدل های بسیار رایج بوده و از همین رو پیشنهاد می شود از بسته بندی های متفاوت تر استفاده شود.

همان طور که گفتیم بسته بندی های ارزان قیمت برای محصولاتی چون قهوه و نسکافه مناسب نمی باشند اما در صورتی که قصد دارید از بسته بندی های ارزان استفاده نمایید، بسته بندی هایی چون چیپس با ضخامت بالاتر مناسب می باشند. این بسته بندی ها به صورت رولی بوده و امکان بسته بندی آن ها با یک دستگاه دوخت ساده وجود دارد.

بسته بندی قهوه و نسکافه

بسته بندی نسکافه تک نفره

جهت تولید کلیه بسته بندی های نسکافه تک نفره از مواد اولیه bopp ( سلفون متالایز ) استفاده می شود.

بسته بندی قهوه خانگی و فروشگاهی

برای بسته بندی قهوه های خانگی و فروشگاهی می توان از پاکت های چاپ آماده یا بدون چاب استفاده کرد. جهت کاهش هزینه ها نیز می توان نمونه های نایلونی آن را به کار برد.

چاپ روی  بسته بندی نسکافه و قهوه

پاکت های کرافت کاغذی قابلیت چاپ ذیری بالایی می باشند. البته برخی از رنگ ها ممکن است چاپ مناسبی نداشته باشند از همین رو می بایست به انتخاب رنگ توجه کرد. همچنین قابلیت چاپ در سلفون های بسته بندی و لمینتی بسیار بالا خواهد بود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟