پک ایران

Pack Iran

انتخاب انواع مدل و جنس های سلفون بسته بندی

سلفون بسته بندی

انتخاب انواع مدل و جنس های سلفون بسته بندی

 به طور معمول دستگاه های بسته بندی با استفاده از سلفون، محصول تولیدی را بسته بندی می نمایند. جهت بسته بندی محصولات با استفاده از سلفون ها می بایست به ویژگی ها و شرایط نگهداری محصول توجه شده و از سلفون متناسب و منطبق با محصول جهت بسته بندی استفاده شود.

همچنین برخی از محصولات تولیدی، خود دارای بسته بندی در ظروف مختلف با جنس های گوناگون می باشند. از همین رو می بایست جنس سلفون ها را با جنس این گونه ظروف در نظر گرفت.

علاوه بر تمامی موارد گفته شده، جهت انتخاب مدل و جنس سلفون می بایست به نوع محصول و حساسیت آن نسبت به جنس سلفون اشاره کرد.

سلفون بسته بندی

انواع جنس سلفون بسته بندی

همان طور که گفتیم سلفون های بسته بندی دارای جنس ها و مدل های مختلفی می باشند. که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جنس سلفون PE

جنس سلفون PP

جنس سلفون PVC

و …

از آن جایی که سلفون های بسته بندی دارای جنس های مختلفی می باشند، جهت بسته بندی محصولات نیز از دستگاه های بسته بندی متفاوتی استفاده می شود. در حقیقت دستگاه های بسته بندی دارای فیلم سلفون مخصوص به خود می باشند.

برای مثال دستگاه شیرینگ وک جهت بسته بندی محصول از سلفون های دو لایه استفاده می کند تا با استفاده از آن بتوان یک لایه در زیر و یک لایه بر روی محصول قرار داد. همچنین دستگاه سیل وکیوم نیز از سلفون های تک لایه جهت بسته بندی محصولات استفاده می کند. میزان ضخامت سلفون های به کار رفته شده در این دستگاه ها با توجه به جنس ظروف و نوع محصولات متفاوت می باشد.

سلفون بسته بندی

مناسب ترین سلفون های بسته بندی محصولات

سلفون های بسته بندی دارای انواع فراوانی بوده و جهت انتخاب هر کدام از آن ها می بایست به فاکتور های مختلف و متناسب با محصول توجه کرد.

از همین رو جهت بسته بندی محصولات خوراکی و محصولات غیر خوراکی می بایست از انواع مجزا و متفاوتی از سلفون های بسته بندی استفاده کرد.

به طور کلی می توان گفت از سلفون هایی که دارای ضخامت کمتری هستند برای بسته بندی محصولات غذایی سلفون های که دارای ضخامت بیش تری هستند جهت بسته بندی محصولات غیر غذایی استفاده می شود.

همچنین جهت بسته بندی محصولات غذایی از سلفون های استفاده می شود که دارای بازیافت ساده تر و سریع تری نسبت به سایر انواع سلفون های بسته بندی، می باشند.

در مقابل جهت بسته بندی محصولات غیر خوراکی و محصولات شیمیایی، از سلفون های مقاوم تر و محکم تر استفاده می شود.

 

دستگاه های بسته بندی و سلفون های مخصوص به خود

همان طور که پیش از این گفتیم هر دستگاه بسته بندی با توجه به نوع محصول خود از سلفون مناسب به خود نیز استفاده می کنند. برای سلفون کشیدن انواع مختلف محصولات می توان از دو روش ( استفاده از دست و استفاده از دستگاه های بسته بندی مخصوص ) اشاره کرد.

به طور کلی امکان بسته بندی محصولات غذایی با استفاده از دست وجود دارد اما جهت بسته بندی محصولات غیر خوراکی و شیمیایی می بایست حتما از دستگاه های بسته بندی کمک گرفت.

دستگاه های بسته بندی در فعالیت های صنعتی و مشاغل خانگی کاربرد داشته و دارای انواع گوناگونی می باشند که از جمله انواع آن ها می توان به دستگاه سیل کن اشاره کرد.

سلفون حرارتی

دستگاه سیل حرارتی چیست؟

دستگاه سیل حرارتی دارای انواع مختلفی می باشد. این دستگاه را می توان یکی از پر کاربرد ترین دستگاه های بسته بندی در این صنعت دانست.

از جمله مزایای اصلی دستگاه های سیل حرارتی می توان به قابلیت استفاده از جنس سلفون های PP , PET و PE اشاره کرد. توجه داشته باشید که می بایست جهت انتخاب سلفون مورد نظر جنس ظروف و تناسب آن با جنس سلفون را در نظر گرفت.

علاوه بر این امکان استفاده از سیستم تزریق گاز و سیستم تخلیه هوا بر روی این دستگاه وجود دارد که این موضوع سبب افزایش ماندگاری بیش تر محصول می شود.

 

دستگاه شیرینگ پک چیست؟

از دیگر انواع دستگاه های بسته بندی می توان بن دستگاه شیرینگ پک اشاره کرد. در این دستگاه از سلفون های مخصوص جهت بسته بندی محصولات استفاده می شود. با توجه به نوع محصول و نوع دستگاه نیز از سلفون های بسته بندی با جنس های مختلف استفاده می شود.

دستگاه شیرینگ کابینی از جمله دستگاه شیرینگ پک می باشد که از آن جهت بسته بندی محصولات کوچک از جنس POF و PVC استفاده می شود.

از دستگاه شیرینگ تونلی نیز جهت بسته بندی محصولات در وزن و ابعاد بزرگ تر استفاده می شود و سلفون پلی اتیلن برای این کار به کار برده می شود.

از دیگر دستگاه های بسته بندی که از سلفون های بسته بندی در آن استفاده می شود، می توان به دستگاه بسته بندی سلفونی اشاره کرد. این دستگاه محصول را داخل لفافی از سلفون بسته بندی می کند.

طراحی و تولید این دستگاه در دو مدل اتوماتیک و رومیزی می باشد. دستگاه بسته بندی سلفونی از سلفون های با جنس های مختلف استفاده می کند که از جمله آن ها می توان به سلفون های شفاف، سلفون های صدفی، سلفون های مات، سلفون های متالایزر و … اشاره کرد.

 

شرایط نگهداری سلفون های بسته بندی

از جمله مزایای سلفون ها می توان به قابلیت تجزیه پذیری آن ها اشاره کرد. سلفون ها به خصوص سلفون های که از آن ها جهت بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود، بر خلاف پلاستیک ها هیچگونه آسیبی به محیط نمی رسانند.

جهت نگهداری از انواع سلفون های بسته بندی می بایست آن ها را در مکان های تمیز قرار دارد و در طولانی مدت آن ها را از نور خورشید و رطوبت حفظ نمود.

بهترین راه استفاده از سلفون ها و جلوگیری از فاسد شدن آن ها را می توان در استفاده و مصرف زودتر آن ها دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟