پک ایران

Pack Iran

انواع پاکت بسته بندی

انواع پاکت بسته بندی

انواع پاکت های بسته بندی

بسته بندی محصولات یکی از مراحل اصلی و مهم در تولید و فروش می باشد. بسته بندی هر محصول با توجه به ویژگی های خود دارای انواع مختلفی می باشد. یکی از انواع بسته های رایج، بسته بندی های پاکتی می باشد که در ادامه با انواع پاکت های بسته بندی آشنا خواهیم شد.

انواع پاکت های بسته بندی

همان طور که گفتیم پاکت های بسته بندی دارای انواع مختلفی بوده و همچنین هر کدام نیز جنس های متفاوتی دارند. از جمله انواع مختلف پاکت های بسته بندی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پاکت بسته بندی ساده
 • پاکت بسته بندی پشت متالایز رو شفاف یا کاملا شفاف
 • پاکت بسته بندی بغل کاست، ته کاست، سه طرف کاست ( کاست سبب افزایش میزان حجم پاکت می شود )
 • پاکت بسته بندی پنجره مربعی، مستطیلی، مثلثی و یا هر نوع شکل سفارشی مورد نیاز مشتری ( تعبیه پنجره شفاف جهت مشخص شدن مواد داخل بسته بندی )
 • پاکت بسته بندی وکیوم
 • پاکت بسته بندی زیپ دار
 • پاکت بسته بندی سه طرف دوخت ( ایستاده )
 • پاکت بسته بندی متالایز آلومینیومی، طلایی، مشکی، قرمز و سایر رنگ بندی ها

انواع پاکت بسته بندی

پاکت بسته بندی زیپ دار یا وکیوم

پاکت های بسته بندی پلاستیکی و غیر پلاستیکی را می توان با زیپ و یا وکیوم تعبیه کرد که انتخاب میان این دو با توجه به نیاز و درخواست مشتری انجام می شود. بسته بندی های دارای زیپ کیپ را می توان به آسانی استفاده کرد و مشتریان به راحتی می توانند تا تمام شدن محصول خریداری شده، درون پاکت بسته بندی استفاده کنند. این موضوع رضایت مشتری را نسب به این گونه محصولات افزایش داده و سبب افزایش فروش شما نیز خواهد شد.

چاپ و طراحی مناسب بر روی پاکت های بسته بندی نیز از دیگر عواملی است که در بازاریابی و فروش محصولات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و رابطه مستقیمی با میزان جذب مشتری و فروش بالای محصول دارد.

 

انواع مواد اولیه در تولید پاکت بسته بندی

پاکت های بسته بندی تشکیل شده از چندین نوع مواد اولیه می باشند. از جمله انواع مواد اولیه در تولید این پاکت های بسته بندی می توان به سه مورد زیر اشاره کرد:

 • مواد اولیه نایلونی و نایلکسی ( با استفاده از این مواد اولیه امکان تولید پاکت های بسته بندی زیپ کیپ ساده وجود دارد )
 • مواد اولیه کرافت ( این مواد به عنوان یک نوع خاص و مقاوم کاغذ به شمار می آید )
 • مواد اولیه opp ، cpp و bopp ( این مواد اولیه دارای قابلیت چاپ پذیری بسیار بالایی است و از همین رو اغلب جهت بسته بندی در تولیدی های مواد غذایی استفاده می شود. علاوه بر این، قابلیت حمل وزن و فشار پاکت های بسته بندی نیز با استفاده از این مواد اولیه بسیار بالا است )

هر سه مواد اولیه ذکر شده به عنوان پرمصرف ترین مواد به کار برده شده جهت تولید پاکت های بسته بندی می باشند که با توجه به نیاز خود می توان یکی از آن ها را جهت تولید پاکت انتخاب کرد.  با استفاده از مواد اولیه تجزیه پذیر، امکان تولید پاکت های قابل تجزیه که آسیبی به محیط زیست وارد نمی کنند، وجود دارد.

انواع پاکت بسته بندی

چاپ انواع پاکت بسته بندی

امکان چاپ انواع مختلف تصاویر، متن ها و لوگو ها بر روی تمامی پاکت های بسته بندی با کیفیت 1 تا 8 رنگ فول اچ دی وجود دارد. با توجه به تعداد رنگ های استفاده شده بر روی پاکت بسته بندی نیز قیمت نهایی چاپ متغیر است.

 

کیفیت چاپ  ( با توجه به جنس مواد اولیه )

یکی از مهم ترین و اثر گذار ترین عوامل بر روی میزان کیفیت تصاویر پاکت های بسته بندی، جنس مواد اولیه ای است که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد. خاصیت چاپ پذیری پاکت های بسته بندی که دارای مواد کرافت هستند پایین می باشد و در مقابل در صورتی که از مواد اولیه متالایز یا opp و cpp برای پاکت های بسته بندی استفاده شود، پاکت مورد نظر قابلیت چاپ پذیری بسیار بالایی پیدا خواهد کرد. البته این نوع بسته بندی را جهت بسته بندی تولیدات و پخش کننده های مواد غذایی کاربرد دارد و آن را برای موارد خانگی پیشنهاد نمی کنیم.

کیفیت چاپ برای مشتریان به مقداری زیادی حائز اهمیت است به طوری که هنگامی که کیفیت چاپ بسته بندی محصول بالا باشد، مشتری به آسانی می تواند تمامی جزئیات را با کیفیت ببیند و این موضوع بر میزان جذب او جهت خرید دوباره محصول اثرگذار خواهد بود.

 

قیمت تولید پاکت بسته بندی

قیمت تولید پاکت های بسته بندی با توجه به انواع آن ها، درخواست مشتری و همچنین وزن کیلوگرمی آن متفاوت می باشد. هر چه میزان سفارش بیشتر باشد، قیمت سفارشات نیز کمتر خواهد بود به این دلیل که دستگاه ضایعات کمتری تولید خواهد کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟