پک ایران

Pack Iran

اهمیت تعمیر و نگهداری درست از دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی

اهمیت تعمیر و نگهداری درست از دستگاه های بسته بندی

از جمله مهم ترین مراحل تولید یک محصول، مرحله بسته بندی آن می باشد. بسته بندی در هنگام جابه جایی محصولات از آن ها محافظت کرده و از آن جایی که مشتریان برای اولین بار با بسته بندی محصول مواجه می شوند و نسبت به خرید و یا عدم خرید آن تصمیم می گیرند، بسته بندی را می توان یکی از مهم ترین عوامل فروش محصولات به شمار آورد.

برای آن که بتوانید در تولید و فروش محصولات خود موفق شوید می بایست نسبت به تعمیر و نگهداری دستگاه های بسته بندی تولیدی، برنامه ریزی های مشخص و معینی داشته باشید. این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در ادامه به دلایل آن خواهیم پرداخت.

 

اهمیت و نگهداری درست از ماشین آلات بسته بندی چه مزایایی دارد؟

  1. کاهش هزینه ها و صرفه جویی در آن
  2. عملکرد موثر و بهتر ماشین آلات
  3. مورد اطمینان و اعتماد بودن
  4. ایمنی بالا و خطر کمتر

دستگاه های بسته بندی

در صورتی که دستگاه ها و ماشین آلات بسته بندی به صورت ناگهانی دچار خرابی شوند، هزینه های گزاف و غیر قابل پیش بینی را برای تولید کننده به وجود می آورند. برای جلوگیری از به وجود آمدن این هزینه های غیر قابل قبول می بایست به تهیه یک چک لیست پرداخته و مانع این گونه هزینه ها شوید.

این گونه هزینه های اضافی می تواند سبب از دست رفتن کیفیت محصول شما شود و در نهایت با اعتراض مشتریان و خرده فروشان، میزان فروش شما را کاهش دهد. اهمیت تعمیر و پیشگیری از خرابی و آسیب به دستگاه های بسته بندی تا حدی مهم است که نادیده گرفتن آن می تواند سبب به وجود آوردن هزینه های بسیار سنگین و غیر قابل جبران برای تولید کننده باشد.

از همین رو می بایست با برنامه ریزی های مداوم و منظم به بررسی ماشین آلات تولیدی پرداخته و هزینه های خود را به میزان قابل قبولی کاهش دهید.

دستگاه های بسته بندی

همان طور که گفتیم یکی از روش های جلوگیری از به وجود آمدن هزینه های اضافی، تهیه یک چک لیست روزانه است که می بایست از آن برای ماشین آلات بسته بندی استفاده نمایید. عملکرد دستگاه در ابتدا و انتهای روز و می تواند یکی از موارد مهمی باشد که در این لیست، چک خواهد شد. در حقیقت می بایست به بازبینی کلی از دستگاه های بسته بندی پرداخته و نسبت به نگهداری از آن کوشا بود.

برای آن که نیرو های انسانی یا اپراتور ها بتوانند به درستی با دستگاه کار کنند، می بایست کاملا به عملکرد دستگاه آگاه بوده و آموزش های کافی را گذرانده باشند. اپراتور ها می بایست آن قدر به ماشین آلات مسلط باشند که در صورت هر گونه تغییر در رفتار دستگاه، متوجه آن شده و تا قبل از ایجاد خرابی های بیشتر به دستگاه، به رفع آن بپردازند. جهت تمیز نمودن دستگاه نیز می بایست مسلط به دفترچه راهنمای دستگاه بوده و مطابق با دستور العمل های آن پیش بروند.

در حقیقت چنانچه از عملکرد و کارایی دستگاه شناخت و علم کافی داشته باشید می توانید عمر استفاده از قطعات را افزایش داده و در کوتاه ترین زمان از کاهش تولید یا متوقف شدن آن جلوگیری نمایید. تمامی دستگاه های بسته بندی غذایی و غیر غذایی زمانی دارای کارکرد خوبی خواهند بود که از آن ها به خوبی مراقبت و نگهداری گردد. با افزایش تسلط خود بر دستگاه می توانید نکات بیشتری را یاد گرفته و چک لیست دقیق تری به وجود آورید. این موضوع سبب کاهش هزینه ها و موثر نمودن برنامه تولید خواهد شد.

دستگاه های بسته بندی

توجه داشته باشید که با گذر زمان تمامی اجزای داخلی دستگاه همچون محور ها، تمسه ها و بیببرینگ ها نیازمند تعویض می باشند. بنابر این می بایست از هر کدام به شیوه مخصوص به خود محافظت کرده و در زمان درست نسبت به جایگزین کردن آن ها اقدام نمایید. حتما به این موضوع توجه داشته باشید که می بایست پیش از آسیب به دستگاه و در کوتاه ترین زمان قطعه مورد نظر را تعویض کنید. در این قسمت چک لیست می تواند به کمک شما آمده و یادآوری های قبلی را انجام دهد.

روغن و گیریس دستگاه ها پس از گذشت زمان غیر قابل استفاده خواهد شد و خاصیت خود را از دست خواهند داد. این موضوع می تواند بر کیفیت تولید تاثیر زیادی بگذارد از همین رو می بایست در زمان درست به تخلیه و تعویض آن ها بپردازید. این موضوع می تواند به افزایش طول عمر دستگاه نیز کمک شایانی کند.

 

ایمنی و کاهش خطرات احتمالی در محیط هایی که از ماشین آلات صنعتی استفاده می شود بسیار مهم می باشد. اهمیت این موضوع برای کارکنان نیز دو برابر می باشد. اهمیت به سلامت دستگاه و مراقبت و نگهداری مداوم و منظم از آن ها می تواند درصد به وجود آمدن این گونه خطرات را کاهش دهد.

پیشگیری در تعمیر و نگهداری از دستگاه های بسته بندی و همچنین بازرسی های منظم از ویژگی ها و ایمنی دستگاه می تواند عملکرد ماشین آلات را بهبود بخشیده و سایر خطرات احتمالی را به حداقل برساند. زمانی که اپراتور ها دستگاه های بسته بندی خط تولیدی را تمیز می کنند، متوجه مشکلات دستگاه ها شده و می توان به سرعت نسبت به رفع آن ها اقدام کرد.

امروزه اغلب کشور های دنیا نسبت به نگهداری و تعمیرات دستگاه های صنعتی خود بسیار حساس و پیگیر می باشند. جلوگیری از خرابی ماشین آلات صنعتی سبب کاهش هزینه ها و همچنین افزایش اطمینان نسبت به کسب و کار تولید کنندگان خواهد بود. این گونه مسائل سبب به وجود آوردن محیطی امن برای کارکنان می شود و ایمنی محیط کاری را ارتقا می بخشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟