پک ایران

Pack Iran

بسته بندی قارچ در اشکال مختلف

بسته بندی قارچ

بسته بندی قارچ در اشکال مختلف

قارچ را می توان یکی از پر مصرف ترین و مورد پسند ترین مواد غذایی دانست. امروزه قارچ ها در اشکال و انواع گوناگونی با بسته بندی های مختلفی وارد بازار شده و به فروش می رسند. جهت بسته بندی قارچ می توان از انواع مختلف بسته بندی استفاده کرد. فراموش نکنید که بسته بندی یکی از مهم ترین عوامل فروش محصولات بوده و به عنوان تولید کننده جهت فروش قارچ نیز می بایست به هنگام طراحی بسته بندی آن دقت و توجه کافی را داشته باشید.

همان طور که گفتیم قارچ را می توان یکی از پر تنوع ترین مواد غذایی دانست و از جمله محصولاتی به شمار آوردکه در نقاط بسیار زیادی از دنیا کشت می شود. از همین رو مقادیر بسیار زیادی از قارچ در سطح دنیا وجود دارد و این موضوع سبب می شود که مردم هیچگونه مشکلی برای تامین این مواد غذایی نداشته باشند.

مصرف قارچ به حدی بالاست که با وجود منابع عظیم این محصول زمینه افزایش تولید را دارد. از آن جایی که پرورش قارچ و بسته بندی آن قابلیت بازگشت سود و سرمایه اولیه را دارد، بسیاری از تولید کنندگان یا در این حوزه فعالیت کرده و یا خواهان شروع فعالیت در این زمینه هستند. همچنین رشد قارچ در مدت زمان بسیار کمی صورت می گیرد که این موضوع را نیز می توان یکی از مزایای سرمایه گذاری در این زمینه دانست. از معایب این فعالیت نیز می توان به زود فاسد شدن قارچ اشاره کرد. از همین رو است که این مواد غذایی نیازمند یک بسته بندی مناسب بوده و می بایست در شرایط متفاوت از سایر محصولات از آن نگهداری کرد.

بسته بندی قارچ

انواع روش های مختلف بسته بندی قارچ

همان طور که پیش از این گفتیم جهت بسته بندی قارچ می توان از روش های مختلف و زیادی استفاده کرد. در این میان استفاده از بسته بندی سلفونی یکی از رایج ترین و بهترین روش ها جهت بسته بندی قارچ می باشد.

در بسته بندی سلفونی معمولا از ظرف های یک بار مصرف استفاده می شود که درب این ظروف از جنس سلفون می باشد. با استفاده از این روش امکان کار با دستگاه های بسته بندی قارچ ارزان قیمت نیز وجود دارد.

از آن جای که قارچ از جمله محصولات غذایی به شمار می رود که احتمال آسیب رسیدن سریع به آن و همچنین فاسد شدن آن در زمانی کوتاه وجود دارد، می بایست در زمان برداشت آن، تا حد امکان باید بسته بندی خیلی سریع و با احتیاط زیاد صورت بگیرد. از دیگر موارد و نکات مهم در بسته بندی می توان به جدا سازی محصول های گوناگون و بسته بندی نمودن آن ها در ابعاد و اشکال یکسان اشاره کرد.

به طور کلی می توان قارچ ها را به سه دسته کلی تقسیم بندی کرد:

  1. قارچ های دکمه دار ( قارچ های دکمه ای سفید بیش ترین مصرف و تولید را نسبت به سایر انواع قارچ دارند )
  2. قارچ های غشا دار
  3. قارچ های کلاهک دار

بسته بندی مناسب یکی از مهم ترین عوامل جهت محافظت از قارچ می باشد. با کمک بسته بندی می توان سرعت فاسد شدن این محصول را کاهش داد. از جمله روش های مناسب بسته بندی قارچ جهت افزایش ماندگاری قارچ در مدت زمان طولانی می توان به تخلیه هوای درون ظرف و تزریق گاز ازت اشاره کرد.

بسته بندی قارچ

انواع دستگاه های بسته بندی قارچ

جهت بسته بندی انواع قارچ از دستگاه های بسته بندی مختلفی استفاده می شود. تمامی دستگاه های بسته بندی قارچ را می توان در رده قیمت پایین شناسایی کرد از همین رو تهیه و خرید آن ها به آسانی صورت می گیرد. از جمله دستگاه های بسته بندی قارچ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دستگاه سلفون کش رومیزی

پر کاربرد ترین دستگاه بسته بندی قارچ را می توان دستگاه سلفون کش رومیزی دانست. این دستگاه در کارگاه های کوچک و کسب و کار های خانگی بسیار کاربرد داشته و مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است.

دستگاه استرچ کش رومیزی

دستگاه استرچ کش رومیزی همچون دستگاه سلفون کش بوده و عملکرد مشابهی دارد. تفاوت اصلی این دو دستگاه را می توان در جنس سلفون مصرفی آن ها دانست. جنس سلفون در این دو دستگاه از نظر کش سانی و صخامت با یک دیگر متفاوت می باشند.

دستگاه سیل وکیوم حرارتی

از دیگر دستگاه های مورد استفاده جهت بسته بندی قارچ می توان دستگاه سیل وکیوم حرارتی را نام برد. این دستگاه در مدل های مختلف ( رومیزی، روتاری، خطی ) طراحی می شوند. همچنین ساخت این دستگاه به صورت برقی و پنوماتیک می باشد. دستگاه سیل وکیوم حرارتی را می توان در ظرفیت های مختلف خریداری کرد. از مزایای این دستگاه می توان به قابلیت آن جهت نصب سیستم تزریق گاز و سیستم تخلیه هوا اشاره کرد.

بسته بندی قارچ

شرایط نگه داری قارچ

قارچ می بایست در یخچال و به دور از نور خورشید قرار بگیرد. در حقیقت این مورد را می توان بهترین شرط نگهداری از قارچ ها دانست. پیشنهاد می کنیم در زمان خرید قارچ به تاریخ تولید آن دقت کرده و تازه ترین قارچ را انتخاب نمایید همچنین بهتر است در سریع ترین زمان آن را مصرف نمایید. از همین رو بهتر است این محصول را با توجه به نیاز خود خریداری کنید تا مجبور نشوید در طولانی مدت آن را در یخچال نگهداری کنید. همان طور که پیش از این گفتیم قارچ از جمله محصولات غذایی است که به سرعت فاسد شده و ارزش غذایی خود را از دست می دهد.

برای آن که بتوان از فاسد شدن زود هنگام قارچ جلوگیری کرد می بایست توجه داشت که محل نگهداری آن بدون هیچگونه رطوبتی باشد. چنانچه قصد دارید برای مدت طولانی تری قارچ را بسته بندی و نگهداری کنید، بهتر است آن را سرخ کرده و سپس در فریزر نگهدارید. توصیه می کنیم نگهداری از قارچ در فریزر را بیش از یک هفته ادامه ندهید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟