پک ایران

Pack Iran

بهترین نوع بسته بندی محصولات غذایی بیرون بر

بسته بندی غذای بیرون بر

بهترین نوع بسته بندی محصولات غذایی بیرون بر

امروزه بسته بندی های بیرون بر از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. در کشور های صنعتی و پیشرفته میزان نیاز به غذا های فست فودی و بیرون بر افزایش و رونق زیادی پیدا کرده است.

ظاهر این گونه بسته بندی ها نیز اهمیت بسیاری برای عموم مردم دارد. در حقیقت در کنار اهمیت جنس به کار رفته در ظروف بسته بندی های بیرون بر، توجه زیادی به طراحی و زیبایی این نوع بسته بندی خواهد شد.

بهترین بسته بندی ها دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشند. همان طور که پیش از این اشاره کردیم اولین نکته در طراحی بسته بندی، انتخاب ظرف متناسب با جنس مواد غذایی می باشد.

از آن جایی که مواد غذایی به صورت مستقیم با سلامتی افراد در ارتباط هستند می بایست به جنس به کار رفته در آن ها توجه کرد. چرا که مواد به طور مستقیم در تماس با ظروف هستند.

ظروف بسته بندی محصولات غذایی می بایست از موادی ساخته شده باشد که در تغییرات آب و هوایی دچار واکنش نشده و سبب خرابی مواد غذایی نگردد.

طراحی و ظاهر بسته بندی های غذایی نیز به دلیل آن که بر ذهن مشتریان اثر می گذارد و سبب انتخاب محصول می شود، بسیار مهم است. علاوه بر تمامی موارد گفته شده یک بسته بندی مناسب باید مقاومت بالایی داشته باشد.

بسته بندی غذای بیرون بر

طراحی و ساخت بسته بندی غذای بیرون بر

تهیه بسته بندی و پک غذای بیرون بر در کنار ساده بودن، پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد و از همین رو باید به نکات ویژه ای در این زمینه دقت کرد. از جمله این نکات کلیدی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • متناسب بودن قالب بسته بندی با محتوای غذا
  • شناخت انواع بسته بندی غذای بیرون بر
  • مشاوره از افراد کار بلد
  • تحمل وزن مقدار غذا و مقاومت بسته بندی
  • شناخت کامل فرایند چاپ پک
  • به روز بودن طراحی بسته بندی
  • رقابت با رقبا در طراحی بسته بندی

متناسب بودن قالب بسته بندی با محتوای محصول غذایی

با توجه به نوع غذا باید قالب پک را اندازه گیری کرد. برخی از رستوران ها و فست فودی ها ترجیح می دهند یک یا چند مواد غذایی را در یک بسته بندی در کنار هم قرار دهند. این موضوع بستگی به سلیقه و میزان توانایی مالی فرد دارد.

بسته بندی غذای بیرون بر

میزان مقاومت بسته بندی جهت تحمل وزن محصول

بسته بندی های بیرون بر می بایست بتوانند میزان وزن محصول را تحمل کنند. همچنین بسته بندی محصولات غذایی بیرون بر نیاید خیلی بزرگ یا خیلی کوچک تر از حجم مواد باشد‌.

 

به روز بودن بسته بندی غذایی و رقابت با سایر بسته بندی های موجود در بازار

برای آن که بتوان میزان فروش تولیدات خود را افزایش داد باید به طور دائم در حال تغییر و به روز رسانی محصولات خود بود. چرا که دنیای امروز دنیای رقابت و پیشرفت است و اگر نتوانید محصول خود را متناسب با دنیای روز و نیاز مشتری ارتقا دهید، از دنیای رقابتی و فروش حذف خواهید شد. از همین رو بسته بندی انواع محصولات غذایی نیازمند تغییرات گوناگونی در طی مدت زمان های مشخصی می باشد و کیفیت چاپ بسته بندی و بهره گیری از خلاقیت های طراحان گرافیک می تواند در این زمینه اثر گذار باشد.

بسته بندی غذای بیرون بر

شناخت انواع بسته بندی محصولات غذایی

جنس ظروف بسته بندی باید با محتوای محصولات غذایی متناسب باشد. برای مثال برای غذا هایی چون پیتزا از کاغذ های مخصوص استفاده می شود در صورتی که برای غذا های خورشتی این کاغذ ها کاربردی نخواهند داشت.

 

شناخت فرایند چاپ بسته بندی محصولات غذایی

میزان فروش و جذب مشتریان رابطه مستقیمی با میزان کیفیت بسته بندی و طراحی شیک آن دارد. از همین رو خرج کردن در این زمینه هیچگونه ضرری برای شما نخواهد داشت. هر چه کیفیت چاپ بسته بندی محصول بیشتر باشد به همان میزان فروش بیشتری خواهید داشت.

 

مشاوره از افراد حرفه ای و کاربلد در حوزه بسته بندی محصولات غذایی بیرون بر

استفاده از تجارت افراد با سابقه در این حرفه می تواند به شما کمک بسیار بزرگی کند. این موضوع می تواند خصوصا در کاهش میزان ریسک شما اثر گذار باشد.

بسته بندی غذای بیرون بر

اهمیت بسته بندی رستورانی انواع غذا

امروزه اغلب افراد خواهان غذا های گرم هستند و از غذا های سرد چندان استقبالی نمی شود. از همین رو استفاده از بسته بندی مناسب غذا می تواند، محصول را تازه و گرم به دست مشتری برساند.

همچنین با وجود بسته بندی و پک این نوع محصولات، تمامی موارد بهداشتی رعایت شده و محصول از هر گونه آسیب و خرابی دور می ماند. علاوه بر این با وجود بسته بندی های بیرون بر، حمل و نقل و جابه جایی نیز به خوبی انجام می گیرد. جهت راه اندازی غذای بیرون بر می بایست به فضا و بودجه موجود خود توجه کرده و هدف خود را از ایجاد کسب و کاری بزرگ یا کوچک مشخص کنید.

به طور کلی کسب و کار های خانگی به سرمایه و فضای کم و کسب و کار های بزرگ به سرمایه و فضای زیادی احتیاج دارد. در رستوران ها و کترینگ ها جهت بسته بندی محصولات از دستگاه ها و ماشین آلات بسته بندی استفاده می شود.

از پر کاربرد ترین دستگاه های بسته بندی محصولات غذایی بیرون بر می توان به دستگاه سیل پک و دستگاه شیرینگ اشاره کرد. دستگاه سیل خود دارای دو دستگاه سیل القایی و دستگاه سیل وکیوم حرارتی تقسیم می شود.  با وجود دستگاه های بسته بندی محصولات غذایی می توان الزامات بهداشتی را به خوبی رعایت کرده و در مدت زمان کوتاهی به تولیدات بیشتری دست یافت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟