پک ایران

Pack Iran

خرید انواع دستگاه پر کن مایعات

انواع دستگاه پر کن مایعات

معرفی انواع دستگاه های پر کن مایع

دستگاه پر کن مایعات یکی از پرکاربرد ترین ماشین آلات و دستگاه های تولیدی می باشد. این دستگاه در چهار مدل گوناگون طراحی و تولید می شود و از آن، جهت پر کردن انواع مایعات غلیظ و رقیق در ظرف های شیشه ای، پلاستیکی یا فلزی استفاده می شود.

دستگاه های پرکن مایعات دارای مزایای متعدد و بی شماری می باشند. با استفاده از این دستگاه امکان تعیین نمودن مقدار مورد نیاز مواد جهت پر شدن در یک بطری وجود داشته و از همین رو دقت در بسته بسته محصولات افزایش می یابد. دستگاه های پرکن مایعات قابلیت پر کردن مایعات از 150 سی سی تا 20 هزار سی سی را داشته و با توجه به درخواست و نیاز مشتری، تعداد نازل های آن از 1 تا 10 متغییر است.

چنانچه قصد خرید یکی از این دستگاه های پرکاربرد را دارید می بایست به عوامل و فاکتور های مختلفی توجه داشته باشید برای مثال یکی از مهم ترین عوامل در خرید دستگاه های پرکن مایعات توجه به میزان علظت مواد می باشد. در ادامه با انواع دستگاه های پرکن مایعات و همینطور مهم ترین نکات جهت خرید آن ها آشنا خواهیم شد.

 

انواع دستگاه پر کن مایع

همان طور که گفتیم دستگاه پرکن مایعات یکی از پرکاربرد ترین دستگاه های صنعتی به شمار می رود که با تمامی استاندارد های بهداشتی بین المللی مطابقت دارد. این دستگاه در دو نوع تمام اتومات و نیمه اتومات وجود دارد و به صورت پمپی، ثقلی و پیستونی عمل می کند. از این دستگاه جهت بسته بندی مواد در صنایع گوناگون استفاده می شود. در ادامه به معرفی انواع دستگاه پر کن مایع خواهیم پرداخت.

معرفی انواع دستگاه های پر کن مایع

دستگاه پر کن مایع ثقلی

دستگاه پرکن مایعات ثقلی که به آن دستگاه پرکن مایعات رقیق نیز گفته می شود دارای نمونه های تک نازل، دو نازل، 4 نازل و … بوده و امکان سفارش سازی آن با توجه به درخواست و سفارش مشتری وجود دارد. با استفاده از این دستگاه امکان پر کردن مایعات در ظروف و بطری های فلزی، پلاستیکی و شیشه ای وجود دارد.

این دستگاه به شیر های برقی مجهز بوده و امکان کنترل ریزش مقدار مشخصی از مایع درون ظروف وجود دارد. عملکرد این دستگاه به گونه ای است که مایع مورد نظر به داخل مخزن اصلی دستگاه ریخته می شود و سپس انتقال آن به شیر های برقی توسط چندین شلنگ صورت می گیرد. از دیگر ویژگی های دستگاه پر کن مایع ثقلی می توان به مجهز بودن به تابلو برق و hmi و همچنین قابلیت سفارشی سازی بر اسا کار با برق تک فاز یا سه فاز اشاره کرد.

دستگاه مایعات پمپی

دستگاه پر کن مایع پمپی

از دستگاه های پر کن مایع پمپی جهت پر کردن مایعات غذایی و شیمیایی رقیق در ظروف مورد نظر استفاده می شود. این دستگاه ها دارای سرعت بالایی بوده و امکان پر نمودن محصولات در بطری های فلزی، پلاستیکی و شیشه ای زیادی در زمانی کم وجود دارد.

دستگاه پر کن مایع پمپی مایعات را با فشار و سرعت بالا وارد ظروف می کند و جهت این فرآیند از نازل های آب بندی شده و یک پمپ قدرتمند کمک می گیرد. با کمک نازل های موجود در این دستگاه، از ریخته شدن مواد به بیرون از ظروف جلوگیری شده و دقت بیشتری در میزان ریزش مواد به کار برده می شود.

 

دستگاه پر کن مایع پمپی غلیظ کش

دستگاه پر کن مایع پمپی غلیط کش یکی دیگر از دستگاه های پر کن مایعات می باشد که مخصوص مایعات غلیط بوده و در دو نوع مکانیک و پنوماتیک طراحی می شود. این دستگاه دارای ظرفیت های مختلفی بوده و در انواع توزین ( 2، 4، 6 و 12 ) تولید می شود. هر چه توزین دستگاه بیشتر باشد، سرعت بسته بندی نیز بالاتر خواهد بود.

دستگاه پر کن مایع پمپی غلیط کش تمام اتومانیک نیازی به اپراتور نخواهند داشت اما در مقابل نیمه اتوماتیک نیازمند یک نیروی انسانی ( اپراتور ) جهت قرار دادن بطری مورد نظر در زیر نازل می باشد.

از این دستگاه جهت پر کردن بطری های سس، رب، کرم و … استفاده می شود. همچنین امکان پاشش محصولات غلیط نیز با استفاده از این دستگاه وجود دارد. برای مثال می توان به ریزش شکلات بر روی بیسکوییت اشاره کرد.

مایعات غلیظ

دستگاه پر کن مایع سیلندری

جهت پر کردن انواع محصولات مایع با غلظت بالا از دستگاه های پرکن مایع سیلندری استفاده می شود. با کمک این دستگاه امکان پر کردن مواد در قوطی ها یا بطری‌های فلزی، شیشه‌ای و پلاستیکی وجود دارد. این دستگاه ها در سه نوع ( مکانیک، پنوماتیک و هیدرولیک ) طراحی و تولید می شوند.

این دستگاه به یک پمپ مخصوص مایعات با غلظت بالا مجهز می باشد. این پمپ دارای قدرت بیشتری نسبت به سایر دستگاه های مشابه می باشد. کاربرد دستگاه پر کن مایع سیلندری در محصولاتی است که در حرارت طبیعی جامد می شوند برای مثال می توان شکلات مایع را نام برد.

این دستگاه نیز مانند دستگاه پر کن مایع پمپی، دارای ظرفیت های مختلفی بوده و در انواع توزین ( 2، 4، 6 و 12 ) تولید می شود. هر چه توزین دستگاه بیشتر باشد، سرعت بسته بندی نیز بالاتر خواهد بود. همچنین نمونه تمام اتومانیک این دستگاه نیازی به اپراتور نخواهند داشت اما نمونه نیمه اتوماتیک نیازمند یک نیروی انسانی ( اپراتور ) جهت قرار دادن بطری مورد نظر در زیر نازل می باشد.

 

جنس قطعات دستگاه های پرکن مایعات

  • قطعات در تماس با محصولات غذایی دستگاه پر کن مایع از استیل نگیر ۳۰۴ ساخته می شوند.
  • در دستگاه پرکن مایعات اسیدی، قطعات در تماس با مایع از استیل ۳۱۶ ساخته می شوند که مقاومت بالایی در مقابل مایعات اسیدی دارد.
  • در دستگاه پر کن مایعات قلیایی، قطعات در تماس با مایع از پلی اتیلن ساخته می شوند که مقاومت بالایی در مقابل مایعات قلیایی همانند سفید کننده ها دارند.

دستگاه پر کن مایع

قیمت دستگاه پرکن مایع

دستگاه پر کن در مدل‌ ها و ظرفیت‌های مختلفی تولید می‌شوند. از آن جایی که بازار همواره دچار نوسانات قیمتی می باشد، نمی توان قیمت و هزینه دقیقی برای انواع دستگاه پر کن مایعات اعلام کرد. از همین رو پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطلاع از قیمت خرید این دستگاه ها و همچنین دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟