پک ایران

Pack Iran

دستگاه بسته بندی ادویه

ادویه ها چاشنی و طعم دهنده هایی هستند که در تهیه انواع غذا ها به کاربرده می شود. ادویه ها بسیار متنوع هستند و این موضوع باعث شده که در بسته بندی های مختلفی و با اشکال گوناگون در بازار به فروش برسد .ادویه جات پس از طی مراحل مختلفی مانند: آسیاب کردن، الک کردن، جداسازی، مخلوط کردن و… برای بسته بندی آماده می شوند.

دستگاه بسته بندی ادویه جات بیشتر با نام دستگاه پرکن پودری شناخته می‌شود برای پر کردن و بسته بندی انواع محصولات پودری در کیسه یا قوطی مورد استفاده قرار میگیرد.
مصرف کنندگان محصولات پودری شامل انواع مکمل‌های پروتئین و شیر خشک تا پودر قهوه، آرد ذرت ودیگر ادویه جات ترجیح می‌دهند که محصولات خود را در بسته‌بندی‌هایی با ظاهر شکیل و با کیفیت تهیه کنند .

همه صنایع به ویژه کارخانه‌های خطوط تولید صنایع غذایی به این نیاز مصرف‌کنندگان احترام گذاشته‌اند و این ماشین آلات پرکن را برای بسته بندی محصولات خود انتخاب کرده اند.
دستگاه بسته بندی ادویه محصول پودری مورد نظر را در کیسه‌های از پیش تولید شده می ریزد و آن را مهر و موم می‌کند.
این دستگاه بسته بندی با کیفیت بالا و سرعت ساخت بالا توسط مهندسین و نیروهای متخصص پک ایران ساخته میشود و در اختیار مشتریان در جهت راه اندازی کسب و کار و صادرات محصولات قرار میگیرد.

دستگاه بسته بندی ادویه

دستگاه هایی که در خط تولید بسته بندی ادویه به کار برده می شود

دستگاه آسیاب ادویه

برای آسیاب کردن ادویه هایی همچون : دارچین ، زنجبیل ، زردچوبه ، فلفل سیاه ، فلفل قرمز و… که آنها را کاملا بصورت پودر ادویه آسیاب میکند.

 

دستگاه میکسر بلندر پودریجات
دستگاه میکسر بلندر (میکسر پودر) PKI-303
قابلیت ساخت دستگاه در ابعاد و حجم های گوناگون دارای...

دستگاه بالابر پودری ادویه جات

بعد از مرحله آسیاب کردن ، ادویه جات پودر شده به داخل مخزن دستگاه بالابر پودری ریخته میشود تا بالابر آن را به مخزن دستگاه بسته بندی ادویه هدایت کند.

ادویه جات به شکل های متفاوتی بسته بندی می شود

دستگاه بسته بندی ساشه تک نفره

از دیگر انواع بسته بندی محصولات پودری و ادویه جات میتوان بسته بندی ساشه ای و تک نفره را نام برد. این نوع بسته بندی بعلت سهولت استفاده مورد استقبال بسیاری از مصرف کنندگان قرار گرفته است. برای بسته بندی ادویه جات به شکل مدادی یا سه طرف دوخت از دستگاه ساشه پودری استفاده می کنیم. دستگاه ساشه تک نفره یا مدادی به صورت اتوماتیک عمل می کند.

مشخصات فنی دستگاه ساشه تک نفره

نام دستگاه: دستگاه ساشه پودری SKM-1401
ابعاد: طول 100 عرض 100 ارتفاع 180 سانتیمتر
جنس بدنه: آهن با پوشش رنگ الکترواستاتیک- مخزن تمام استیل
نوع عملکرد: الکترومکانیک- پنوماتیک
برق مصرفی: تک فاز 220 ولت
ظرفیت: 30-40 بسته در هر دقیقه

دستگاه بسته بندی ادویه در قوطی

این دستگاه بسته بندی ، ادویه ها را به صورت اتوماتیک در قوطی های فلزی، پلاستیک، پت و…پر می کند . این دستگاه دارای سیستم تاریخ زن جت پرینتر برای درج مشخصات روی قوطی، دستگاه لیبل زن، دستگاه دربند می باشد.

مشخصات فنی دستگاه قوطی پرکن

نام دستگاه: دستگاه قوطی پرکن SKM-1205
ابعاد: طول 200 عرض 100 ارتفاع 280 سانتیمتر
جنس بدنه : آهن با پوشش رنگ الکترواستاتیک
نوع عملکرد: الکترومکانیک- پنوماتیک
برق مصرفی: سه فاز 380 ولت- تک فاز 220 ولت
ظرفیت: 10-15 قوطی در هر دقیقه

بسته بندی انواع ادویه

دستگاه بسته بندی در سلفون

دستگاه بسته بندی ادویه، ادویه ها را در سلفون پلاستیکی می ریزند و آن ها را بصورت بسته هایی پاکتی و معمولی قرار میدهد.در این دستگاه لفاف مورد نظر که به صورت رول است به صورت پاکت شکل میگیرد و با حرکت ماردون در داخل مخزن استیل مواد مورد نظر داخل سلفون ریخته می شوند و بسته بندی انجام می شود.

از ویژگی های دستگاه بسته بندی ادویه می توان به اتوماتیک بودن آن اشاره کرد همچنین دارای صفحه نمایش لمسی و منوی فارسی آن است. قابلیت انتخاب وزن دلخواه در دستگاه بسته بندی ادویه وجود دارد. قابلیت سیستم تاریخ زن حرارتی جهت درج تاریخ روی پاکت آن وجود دارد.

خط کامل بسته بندی ادویه جات

 • دستگاه بالابر پودری
 • دستگاه بالابر کاسه ای
 • دستگاه آسیاب ادویه
 • نوار نقاله
 • دستگاه بسته بندی پودری

تفاوت دستگاه بالابر پودری با کاسه ای

در بالابر پودری، دستگاه با استفاده از یک موتور مکش مثل جارو برقی پودر ادویه یا محصول پودری دیگر را از مخزن، توسط لوله بالا می آورد و وارد مخزن دستگاه بسته بندی پودری می کند. اما بالابر کاسه ای برای حبوبات و مواد گرانولی مناسب است.

کاربرد دستگاه پرکن پودری

صنایع غذایی

یکی از مهم ترین ماشین آلات صنایع غذایی دستگاه پرکن پودری است که بیشتر به عنوان دستگاه بسته بندی ادویه جات شناخته می شود، برای بسته بندی ادویه، نمک، پودرهای قهوه، شکر، آرد، شیر خشک و… کاربرد دارد.

صنعت داروسازی

برای بسته‌بندی داروهای پودری شکل در بطری‌ها و شیشه‌ها مورد استفاده قرار میگیرد.

صنایع شیمیایی

انواع مواد شیمیایی مانند پودر لباسشویی و… استفاده می شود.

صنایع آرایشی و بهداشتی

عرضه محصولات پودری نظیر پودر بچه و یا مواد شوینده، انواع صابون های پودری و…. استفاده می شود.

کشاورزی

پر کردن و بسته بندی انواع کود، سموم ارگانیک و غیر ارگانیک وداروهای رشد گیاهان … استفاده می شود.

دستگاه پرکن پودری به دو شکل استفاده می شود. روتاری و خطی.
دستگاه پرکن پودری خطی عملیات پر کردن و بسته‌بندی را در راستای یک خط انجام می‌دهد و از یک سو کار را شروع می کندو در سوی دیگر تمام می‌کند.
دستگاه پرکن پودری روتاری عملیات فوق را در یک سیکل گردشی انجام می‌دهد و از این رو محل شروع و پایان عملیات کنار هم قرار دارد.
در این نوع بسته بندی به فضای کمتری برای انجام عملیات بسته‌بندی نیاز است.

مراحل پر کردن و بسته بندی دستگاه پرکن پودری روتاری

لازم به ذکر است که در صنایع بسته بندی بر اساس انواع مختلف دستگاه‌ پرکن پودری و نوع نازل و سایر تجهیزات قابل نصب بر روی دستگاه ها، برخی از این مراحل ممکن است در انواع دیگر متفاوت باشد یا مراحلی حذف شده باشد و نیاز نداشته باشد.
دستگاه پرکن پودری روتاری یک مدار دایره ای شکل است که روی آن از چندین ایستگاه تشکیل شده که هرکدام از آن ایستگاه ها وظیفه ای دارد.

قرار دادن کیسه

در این مرحله اول شخصی کیسه های از قبل تولید شده را در مدت زمان های مشخص روی دستگاه قرار می‌دهد. این کار برای پر کردن دقیق به دقت بالایی نیاز دارد. در مرحله بعد غلتک به جلو حرکت می کند و کیسه‌ها را به بخش بعدی منتقل می کند.

گرفتن کیسه

در اطراف کیسه ها یک گیره هایی قرار گرفته است که در مرحله اول کیسه محکم نگه داشته شود.

چاپ اختیاری

این دستگاه قابلیت اضافه کردن تاریخ زن و یا پرینتر بر روی خود را دارد ولی به درخواست مشتری این امر صورت می پذیرد.

باز کن کیسه

کیسه هایی که از قبل عملیات آماده شده اند بسته هستند. برای پر شدن از محصولات باید کیسه ها باز شوند.این امر با کمک لنت های مکشی که در قسمت پایین کیسه ها قرار گرفته باز می شوند. همزمان یک دمنده از بالا هوای تمیز به داخل کیسه می‌دمد تا از باز بودن کامل کیسه اطمینان حاصل شود.

پر کردن محصول پودری

ابزار استفاده این دستگاه به صورت مته ای است که به صورت پیچی بلند است که محصول را در کیسه بتواند پخش کند. البته به جهت تفاوت محصول ابزار پرکن نیز طراحی متفاوتی خواهد داشت.لازم به ذکر است برای جلوگیری از گرد و خاک به داخل کیسه از یک هود مکنده در بالای دستگاه استفاده می شود.

خارج کردن هوا و بستن کیسه

صفحه به آرامی کیسه را فشار می‌دهند که از خارج شدن هوا از کیسه ها اطمینان داشته باشند. این دستگاه دارای دو میله گرم است که با نزدیک شدن به کیسه ها و گرمای ایجاد شده توسط این میله ها درزگیری کیسه ها انجام می شود.

سردکردن بسته‌بندی و خارج کردن محصول

این دستگاه دارای میله دیگری است که کار خنک کردن کیسه ای که در مرحله قبل گرم شده و درزگیری شده بود را انجام می دهد. این مرحله قسمت پایانی بسته بندی و پر کردن محصولات پودری است.

دستگاه بسته بندی ادویه

کاربرد دستگاه بسته بندی ادویه جات

دستگاه بسته بندی ادویه جات جهت بسته بندی انواع محصولات پودری، از جمله ای بسته بندی مواد غذایی زیر قابل استفاده است

 • نمک
 • انواع میوه خشک
 • قند، شکر، چای و …
 • پودر قهوه
 • چیپس و پفک
 • انواع تخمه و آجیل
 • پودر بچه و پورد شستو شویی در حوزه ای زیبایی و بهداشتی
 • انواع پسته، گردو و سایر مغز های خوراکی
 • خرما، کشمش و توت خشک
 • مواد شیمیایی مانند پودر لباس شویی
 • مواد ارگانیک و سموم مرتبط با کشاورزی
 • برخی از دارو های گیاهی و شیمیایی
 • محصولات داروی پودری که در بطری یا قوطی قرار می گیرند

قیمت دستگاه بسته بندی ادویه جات

همان طور که گفتیم دستگاه های بسته بندی ادویه جات دارای تنوع بسیاری می باشند و در طراحی های گوناگونی تولید می شوند. همچنین نوع دستگاه از لحاظ تاریخ زنی همزمان،  بدنه استیل و غیر استیل از دیگر عواملی هستند که بر قیمت دستگاه بندی اثر می گذارند. جهت آگاهی از قیمت دستگاه بسته بندی ادویه جات می توانید با شماره تماس های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

به 2 نوع دستی و اتوماتیک و در مدل های خانگی و صنعتی کاربرد تولید و به بازار ارائه میگردد.

ساشه تک نفره

بسته بندی در قوطی

بسته بندی در سلفون

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برخی از محصولات
باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟