پک ایران

Pack Iran

دستگاه بسته بندی برنج

یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین ماشین‌ آلات بسته‌بندی مواد غذایی دستگاه بسته بندی برنج است.

دستگاه بسته‌ بندی برنج دارای سیستم PLC می‌باشد و به‌صورت اتوماتیک عمل می‌کند.

به این صورت که برنج ابتدا توسط بالابر به مخزن دستگاه کیسه‌پرکن انتقال می‌یابد و سپس توسط ترازوهای مخصوص کار وزن کردن برنج در اوزان 2-5-10-15-20 کیلوگرم صورت می‌گیرد.

بعدازآن محصول داخل کیسه انتقال می بابد و درنهایت بروی نوار نقاله به سمت دستگاه دوخت هدایت‌ می شود و درب کیسه دوخته می‌شود.

برنج از مهم‌ترین غلات و اقلام غذایی جهان است. نیمی از جمعیت جهان، به برنج به‌عنوان یک غذای اصلی وابسته هستند. بعد از نان، برنج مهم‌ترین محصول غذایی در میان ایرانیان بوده و ازنظر اهمیت مقام دوم را به خود اختصاص داده است.
برنج بسته‌بندی‌شده برخلاف برنج باز، از فیلترهای بهداشتی خط بسته‌بندی برنج عبور می‌کند. ازاین‌رو می‌توان گفت کیفیت بالاتری داشته و قابل‌اطمینان‌تر است.

همچنین برنج بسته‌ بندی‌ شده بهداشتی تر از برنج باز است و حمل‌ونقل راحت‌تری دارد.

بسته‌ بندی برنج جزو مشاغل بسیار پر درامد هم محسوب می‌شود. در ادامه مطالبی در مورد بسته بندی برنج را بررسی می کنیم، با پک ایران همراه باشید.

انواع دستگاه بسته بندی برنج

دستگاه بسته بندی برنج شامل انواع مختلفی است که هر کدام به صورت جدا باز هم به گروه های دیگر تقسیم می شود.
در ادامه انواع مختلف را به اختصار توضیح می دهیم .

دستگاه دوخت ریلی

روش ارزان برای بسته بندی اینگونه محصولات استفاده از دستگاه های دوخت می باشد.

در این روش ابتدا باید مقدار برنج مورد نظر را در کیسه بریزید و توسط ترازو به صورت جداگانه وزن کنید و در نهایت توسط دستگاه دوخت، سر کیسه را دوخت بزنید.

نکته ای که باید در اینجا اشاره کنیم این است که اگر کیسه ی شما از جنس پلاستیک است می توانید از این دستگاه استفاده کنید. در صورتی که از جنس کیسه های پارچه ای استفاده شده از دستگاه دیگری باید استفاده شود که در قسمت بعدی توضیح خواهیم داد.

دستگاه دوخت کیسه مواد

نحوه استفاده از این دستگاه به این شکل است که ابتدا باید برنج مورد نظرتان را جداگانه وزن کنید، سپس توسط دستگاه دوخت کیسه مواد سر کیسه را دوخت بزنید. قدرت دوخت این دستگاه نسبت به دوخت ریلی بالاتر است.

در صورتی که وزن کیسه برنج بالای ۱۰ کیلو است بهتر از این دستگاه دوخت استفاده نمایید.

دستگاه گونی دوز

از این دستگاه دوخت برای دوخت سر کیسه های پارچه ای مانند گونی استفاده می شود. در این دستگاه هم مقدار برنج مورد نظر را وزن کرده و داخل گونی می ریزید و در نهایت سر کیسه را با استفاده از این دستگاه دوخت می زنید.

1.دستگاه بسته بندی برنج توزین دار

 

دستگاه بسته بندی برنج از انواع ماشین آلات بسته بندی نوع توزین دار آن هاست . که سرعت بالایی در بسته بندی دارد، این دستگاه ها کاملا اتوماتیک بوده و نیاز به نیروی کار انسانی ندارد.

این دستگاه ها قابلیت بسته بندی در انواع کیسه های سلفونی تا وزن 5 کیلوگرم را دارد.

دستگاه بسته بندی برنج توزین دار خود به دسته های مختلفی تقسیم می شود.

  • دستگاه بسته بندی برنج  دوتوزین
  • دستگاه بسته بندی برنج  چهار توزین
  • دستگاه بسته بندی برنج  شش توزین
  • دستگاه بسته بندی برنج  دوازده توزین

دستگاه بسته بندی برنج دو توزین

دستگاه بسته بندی برنج دو توزین دارای دو توزین جهت بسته بندی است. این دستگاه در مقایسه با دستگاه های توزین دار دیگر از سرعت کمتری برخوردار است و برای بسته بندی ظرفیت کمتری قابل استفاده است.

دستگاه بسته بندی برنج چهار توزین

این دستگاه به علت دارا بودن چهار توزین سرعت بالاتری نسبت به نوع دو توزین دارد. مناسب بسته بندی ظرفیت متوسط نسبت به دوتوزین است. کیفیت بسته بندی این دستگاه با دوتوزین هیچ تفاوتی ندارد.

دستگاه بسته بندی برنج شش توزین

این دستگاه از نوع چهار و دوتوزین از سرعت بالاتری برخوردار است. همچنین مانند سایر دستگاه ها اتوماتیک است، با دادن برنامه دقیق به دستگاه به صورت خودکار دستگاه، وزن کشی برنج و سپس بسته بندی را شروع می کند.

برای بسته بندی ظرفیت بالاتری در مقایسه با دستگاه های چهار و دو توزین قابل استفاده است .

دستگاه بسته بندی برنج دوازده توزین

این دستگاه دارای 12توزین است. در مقایسه با انواع قبلی از سرعت و قدرت بالاتری برخوردار است. برای تولیدات کارخانه ها و تولیدکنندگان بزرگ قابل استقاده است برای اطلاع از قیمت با پک ایران تماس حاصل بفرمایید.

2.دستگاه کیسه پرکن برنج

دستگاه بسته بندی کیسه پرکن به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک قابل سفارش است. این دستگاه مخصوص پر کردن انواع کیسه های برنج با وزن های متفاوت است .

خود این دستگاه به انواع دیگر نیز تقسیم می شود که در ادامه به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

  • دستگاه کیسه پرکن برنج تک توزین
  • دستگاه کیسه پرکن برنج دو توزین
  • دستگاه کیسه پرکن برنج چهار توزین

مشخصات فنی دستگاه کیسه پرکن :
نام دستگاه کیسه پرکن مدل SKM-1212-L
ابعاد: طول 135 عرض 120 ارتفاع 400 سانتی متر
جنس بدنه آهن با پوشش رنگ الکترو استاتیک
نوع عملکرد: الکترو مکانیک- پنو ماتیک
برق مصرفی: سه فاز 380 ولت
ظرفیت: 5-10 کیسه در دقیقه

دستگاه پرکن برنج تک توزین

دستگاه تک توزین از نوع نیمه اتوماتیک این دستگاه است برای کار با این دستگاه نیاز به یک اپراتور است به عبارتی دستگاه داری یک توزین و یک پدال است.
نحوه استفاده آن به این شکل است که اپراتور کیسه های مورد نظر را در زیر نازل دستگاه قرار می دهد با فشاری که به پدال وارد می کند برنج با میزان مشخص داخل کیسه پر می شود و به این شکل بسته بندی انجام می شود.
این نوع دستگاه برای ظرفیت های کوچک قابل استفاده است مانند کارگاره های کوچک تولید برنج.

دستگاه پرکن برنج دو توزین

مانند سایر دستگاه های دو توزین شامل دو کاپه است و با استفاده از این دو کاپه برنج را وزن می کنند و برای بسته بندی آماده می شود. در مقایسه با تک توزین سرعت بیشتری دارد.این دستگاه اتوماتیک و نیمه اتوماتیک است.

دستگاه پرکن برنج چهار توزین

این نمونه یکی از دستگاه های پرسرعت و پرقدرت است. نحوه کار این دستگاه تمام اتوماتیک است و به علت دارا بودن تعداد بالای توزین برای ظرفیت های کارخانه ای و تولیدکنندگان بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت دستگاه بسته بندی برنج

قیمت دستگاه بسته بندی برنج به عواملی همچون نو و دست دوم بودن دستگاه بسته بندی برنج، وارداتی بودن یا ساخت داخلی بودن آن، قابلیت های خود دستگاه بسته بندی برنج که شامل موارد گوناگونی است بستگی دارد. جهت اطلاع از قیمت دستگاه ها با پک ایران در تماس باشید و از مشاورین ما در جهت تهیه دستگاه مورد نیاز اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

نکات مهم در مورد بسته بندی برنج

بسته بندی برنج باید ماندگار، ایمن و قابل اطمینان باشد.

این بسته بندی باید بتواند از برنج در مقابل رطوبت هوا محافظت کند.
قابل تشخیص باشد؛ باید مشتری در میان این همه بسته بندی و برند بتواند کالای مورد نیاز را تشخیص دهد.
ابعاد مناسب؛ باید به گونه ای باشد که راحت بتواند در قفسه های فروشگاه قرار گیرد.
سالم و تمیز باشد؛ بسته بندی مواد غذایی به این علت که با سلامت مشتری در ارتباط مستقیم است از اهمیت بسیار بالایی از نظر سلامت و پاکیزگی برخوردار است.

بنابراین این نکته در بسته بندی محصولات غذایی بسیار حائز اهمیت است .

 

برخی از محصولات
باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟