پک ایران

Pack Iran

دستگاه بسته بندی حبوبات

دستگاه بسته بندی حبوبات با توجه به نوع محصولی که قرار است بسته بندی شود به دو نوع تقسیم بندی می‌شود :

 • دستگاه پرکن توزین دار
 • دستگاه پرکن حجمی

دستگاه پرکن توزین دار

برای بسته بندی محصولاتی که وزن دقیق آنها مهم است به کاربرده می شود. مانند : آجیل و خشکبار.

دستگاه بسته بندی حجمی

برای محصولاتی که وزن دقیق آنها اهمیت زیادی ندارد مورد استفاده قرار میگیرد.

یک دستگاه بسته بندی حبوبات درجه یک می تواند علاوه بر ایجاد یک پوشش بسیار مناسب و زیبا بر روی محصولات، آنها را از هر گونه عوامل آلوده کننده در امان نگهدارد.

کمتر کسی ست که نداند حبوبات و ارزش غذایی آنها در زندگی به چه اندازه ای ست، در نتیجه استفاده از حبوبات سالم و درجه یک می تواند تضمین کننده سلامت افراد باشد.

دستگاه بسته بندی حبوبات، یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های بسته بندی مواد غذایی است. دستگاه‌ بسته بندی حبوبات محبوبیت ویژه ای در بین طرفداران خود دارند چرا که علاوه بر شرکت‌های مختلف، بسیاری از افراد در خانه نیز از آن‌ها استفاده می‌کنند.

کسب و کارهای خانگی هستند که محصول آن‌ها حبوبات است و برای بسته‌بندی آن‌ها از دستگاه بسته بندی حبوبات خانگی استفاده می‌کنند.

با دستگاه بسته بندی حبوبات اتوماتیک از 20 گرم تا 2000 گرم را می‌توان در کیسه‌ها بسته بندی کرد.

دستگاه پرکن حبوبات توزینی و حجمی این قابلیت را دارد که محصولات را در کیسه‌هایی با حداکثر 2 کیلوگرم وزن، بسته بندی کند.

دستگاه کیسه پرکن قابلیت بسته بندی محصولات در کیسه‌های 5 کیلوگرمی و 10 کیلوگرمی تا 50 کیلوگرمی را دارد.
بسته بندی حبوبات را می توان به انواع گوناگون بسته بندی کرد، شما میتوانید محصولات خود رادر قوطی های زیبا بسته بندی کنید، میتوانید در فویل سیل بسته بندی کنید.

همچنین میتوانید به صورت سلفون و همینطور به صورت وکیوم بسته بندی کنید.

بسته بندی ها میتواند در وزن های متفاوت در بازار عرضه شود به طور مثال در بسته بندی های کوچک صدگرمی، و با طراحی بسیار شکیل سود بسیاری کسب کنید.

دستگاه بسته بندی حبوبات قوطی پرکن

این دستگاه بصورت یک توزین، دو توزین، چهارتوزین برای بالا بردن سرعت کار و بسته بندی ساخته میشود که البته فرق آن با دستگاه توزین دار قبلی این است که این دستگاه بعد از توزین، حبوبات یا مواد گرانولی را در داخل قوطی قرار میدهد و بسته بندی میکند.

دستگاه بسته بندی حبوبات فویل سیل

دستگاه بسته بندی فویل سیل یکی از انواع پرکاربرد دستگاه بسته بندی مواد غذایی از جمله حبوبات است که به طور کلی برای بسته بندی مواد غذایی مختلف در ظروف یکبار مصرف با سرعت بالا و به صورت کاملا بهداشتی استفاده می شود.

این دستگاه جهت انواع بسته بندی محصولات از جمله حبوبات ،خشکبار،سبزیجات،صیفی جات،انواع مواد پروتئینی و…. به کار برده میشود.

نحوه کار این دستگاه به این شکل است که پس از پر شدن ظروف پلاستیکی از محصول مورد نظر، دستگاه سیل یک روکش پلاستیکی محکم با حرارت روی ظرف می‌کشد. دستگاه سیل با نام دستگاه سیل پک و سیل ظرف نیز شناخته می‌شود.

بسته بندی حبوبات در سلفون

برای بسته بندی انواع آجیل و خشکبار مثل پسته، فندوق، بادام، تخمه آفتابگردان، میوه خشک و… قابل استفاده است.

برای این نوع بسته بندی در وزن های 20 تا 1000 گرمی داخل سلفون از دستگاه های بسته بندی توزین دار استفاده می شود. این دستگاه ها به صورت تمام اتوماتیک انواع مواد گرانولی حبوبات، خشکبار، قند، چایی و… را بسته بندی قرار می دهد.

این دستگاه در مدل های دوتوزین، چهارتوزین، ده توزین، چهارده توزین ساخته می شود.

تقسیم بندی دستگاه بسته بندی حبوبات

دستگاه بسته بندی حبوبات در منزل

بسیاری از افراد برای کسب درآمد در منزل خود مشاغل خانگی را انتخاب می کنند. بسته بندی در منزل از جمله مشاغل خانگی است که می توان سالانه درآمد بالایی را از این کار به دست آورد.

در این کار نیاز به تخصص خاصی نیست و با داشتن کمی خلاقیت می توانید بسته بندی شیک و زیبایی را برای محصولات تولید کنید.

بسته بندی در منزل به دلیل مصرف بالای به ویژه در وعده های غذایی مختلف از شغل های پرسود خانگی به شمار می رود که با خرید دستگاه بسته بندی مناسب می توانید بسته بندی ها را با سرعت بیشتری انجام دهید و سود بیشتری به دست آورید.

این دستگاه کوچک که مانند یک قیچی بزرگ بوده و دارای المنت، تایمر و عرض دوخت بسیار مناسبی ست دارای ابعاد مختلف مثلاً ۵۰ سانتیمتر درازا و… بوده که به راحتی با وزن کم قابل حمل و جابجایی ست.

می توان آن را بر روی میز قرار داده و حبوبات مختلف را پس از ریختن در نایلون ها، با قرار دادن دهانه نایلون زیر دستگاه و پایین آوردن اهرم، توسط گرمای ایجاد شده به کمک المنت، دو طرف نایلون را ذوب کرده و به هم متصل کرد.

مزیت دستگاه بسته بندی حبوبات خانگی این است که بسیار سبک و از نظر میزان مصرف برق، کم مصرف بوده و به راحتی می توان آن را به هر مکانی منتقل و از آن برای بسته بندی حبوبات استفاده کرد.

حتی می توان آن را بر روی زمین گذاشت و براحتی با نشستن بر روی زمین، مشغول به کار شد.

دستگاه بسته بندی حبوبات دستی

از روش های ارزان و سریع بسته بندی حبوبات، بسته بندی به صورت دستی است به این شکل که محصول مورد نظر را در وزن های متفاوت داخل نایلون های پلاستیکی می ریزید و بعد با استفاده از دستگاه پرس حرارتی سر نایلون را باید پرس کنید.

این روش مناسب فروش های معمولی و کسب و کارهای خانگی است. لازم به ذکر است با این روش قادر به بسته بندی تولید زیاد محصول نخواهیم بود.
میتوان برای بسته بندی حبوبات خانگی به دستگاه دوخت دستی اشاره کرد. این دستگاه در ابعاد دهانه ها متفاوت هستند و از طول10 سانتی متر تا 1 متر در بازار موجود است.

دستگاه بسته بندی خشکبار کوچک باید دارای عرض دوخت استاندارد باشد واز تایمر و المنت حرارتی با کیفیتی برخوردار باشد.

دستگاه بسته بندی حبوبات صنعتی

این دستگاه به گزینه های مختلفی تقسیم بندی می شود:

 • دستگاه بسته بندی دو توزین
 • دستگاه بسته بندی چهار توزین
 • دستگاه بسته بندی شش توزین
 • دستگاه بسته بندی ده توزین
 • دستگاه بسته بندی شیرینگ حبوبات
 • دستگاه بسته بندی وکیوم حبوبات
دستگاه بسته بندی حبوبات دو توزین

این دستگاه بسته بندی بسیار پیشرفته می تواند با سرعت بسیار بالا محصولات گوناگون را پر کرده و بسته های محصولات را روانه بازار نماید. با این دستگاه می توان طیف وسیعی از مواد مانند حبوبات، خشکبار، قند، مواد پودری، قرص، غلات و… را به راحتی بسته بندی و آماده ارسال به بازار کرد.
دستگاه دارای کاپه های مختلف و متنوع است تا در استفاده و بسته بندی محصولات مختلف بتوان از کاپه خود محصول استفاده کرد.

کار با این دستگاه بسته بندی حبوبات بسیار راحت بوده و می توان کلیه دستورات را از طریق نمایشگر موجود بر روی دستگاه تنظیم کرد.

این دستگاه دو توزین می تواند به سبب جمع و جور بودن در هر گوشه ای از منزل جای گرفته و شروع به بسته بندی اقلام متنوع نماید.
درآمد زایی با این دستگاه بسته بندی حبوبات دوتوزین به شدت راحت است و می توان مقدار مواد هر بسته را به صورت هوشمند تعیین کرد همچنین در حین کار نیز تسلط کامل بر روی تمامی مراحل داشت.
دستگاه بسته بندی خشکبار با دستگاه بسته بندی حبوبات تفاوتی ندارد و از این دستگاه برای بسته بندی انواع محصولات گرانولی می‌توان استفاده کرد.

محصولات گرانولی محصولاتی هستند نه پودری و نه مایع هستند. در واقع با دستگاه بسته بندی خشکبار می‌توان محصولاتی مانند آجیل، خشکبار، پفک، قند، حبوبات و …. را بسته بندی کرد.

دستگاه بسته بندی وکیوم حبوبات

سال هاست پیشرفت های خوبی در زمینه بسته بندی حاصل شده و از روش ها و ترفندهای بسیار خوبی برای ایجاد بهترین بسته بندی و ماندگاری طولانی تری محصولات استفاده می شود، یکی از این موارد استفاده از دستگاه بسته بندی وکیوم حبوبات است.
این دستگاه در صنایع غذایی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

بسیار کارآمد است، البته این دستگاه ها در ابتدا در دیگر صنایع مورد استفاده قرار می گرفتند اما پس از مدتی به این نتیجه رسیدند که می توان دستگاه وکیوم را در صنایع غذایی نیز با خیالی راحت استفاده کرد.
شیوه کار دستگاه بسته بندی حبوبات وکیوم بسیار ساده و راحت است.

به این شکل است که با مکش هوای داخل بسته بندی و خارج کردن اکسیژن از درون آن، گازهایی مانند ازت یا نیتروژن را با خلوص بالا به درون بسته بندی پمپ می کند.

تخلیه اکسیژن باعث می شود که مواد غذایی با فساد بسیار کمتری روبرو شده و ماندگاری آن نیز به شدت افزایش پیدا میکند.

این روش، یعنی تزریق نیتروژن یا ازت به درون بسته بندی های مختلف حبوبات و مواد غذایی یکی از موثرترین و مفیدترین شیوه هایی ست که امروزه تقریباً تمامی حوزه های بسته بندی و همچنین تولید مواد غذایی از آن استفاده می کنند و تولیدات بسیار با ارزش خود را از هر گونه فساد و نابود شدن چه در زمان انبار کردن در کارخانه و چه تا مدت زمان رسیدن به دست مشتری در امان نگه می دارند.

استفاده از دستگاه بسته بندی وکیوم حبوبات یک قدم بزرگ به سوی پیشرفت صنعت بسته بندی حبوبات و حتی تمامی حوزه های بسته بندی بوده است.
از دیگر مزایای یک دستگاه بسته بندی حبوبات، کمک به ماندگاری طولانی تر حبوبات و حفظ کیفیت اصلی آنها است که می تواند عاملی مهم در موفقیت کسب و کار میدران آن کمپانی باشد.

تمامی این ویژگیها و برتری ها می تواند موید این موضوع باشد که یک دستگاه بسته بندی حبوبات درجه یک می تواند موفقیت را در هر بُعدی تضمین نماید.

دستگاه بسته بندی حبوبات ریلی

 

این دستگاه به همراه تاریخ زن امکان دوخت سریعتر و کیفیت بالاتر بسته بندی را شامل می شود .

مدل میزدار این دستگاه در پک ایران موجود است . این دستگاه در مقایسه با دستگاه بسته بندی حبوبات دستی به این شکل عمل میکند که محصولات با وزن های مختلف روی این دستگاه ریلی قرار میگیرند و به صورت اتوماتیک، دستگاه با حرارت به بسته بندی میپردازد.

همانظور که گفته شد کارکرد این دستگاه اتوماتیک است و این تفاوتی است که با دستگاه بسته بندی دستی دارد، بنابراین این دستگاه کاربرد صنعتی تری دارد.

ویژگی یک دستگاه بسته بندی حبوبات

بهتر است قبل از اقدام به خرید دستگاه بسته بندی با افراد با تجربه مشورت شده سپس اقدام به خرید دستگاه نمایید.

بهتر است ابتدا بدانیم یک دستگاه بسته بندی حبوبات خوب و مفید چه ویژگیهایی دارد تا بتوانیم بهترین را انتخاب نماییم.

این چند مورد از مهمترین عوامل و ویژگی های یک دستگاه بسته بندی حبوبات خوب و ایده آل است که بهتر است در زمان خرید حتماً به آنها توجه داشته باشید.

برای این امر ضروری، می توان به این ویژگی ها اشاره مستقیم داشت:
سرعت مناسب در بسته بندی یکی از عوامل بسیار مهم در فرآیند بسته بندی است. همچنین دقت بالا در وزن کشی و توزین محصولات را باید حتما در نظر گرفت .
دستگاه های بسته بندی حبوبات باید قابلیت تجهیز به سیستم کنترل سرعت بسته بندی را دارا باشد.
این دستگاه باید دارای موتور قدرتمند و پردوام، همچنین دارای سیستم توزین دیجیتال باشد.

یکی دیگر از سیستم های مهم در دستگاه بسته بندی حبوبات این است که دارای سیستم عیب یاب کنترل دور موتور و دارای سیستم کنترل کلیه عملکرد دستگاه یا همان سیستم PLC باشد.
گارانتی و خدمات پس از فروش نیز یکی دیگر از گزینه های حادز اهمیت است .

بنابراین رعایت نکات زیر بسیار ضروری است :

 • جدب خریدار احتمالی و ترغیب وی برای خرید نهایی
 • محصول اراده شده با نیاز مشتری هم سو باشد
 • استانداردها،مقررات و قوانین کشور به خوبی رعایت شود
 • محصول بسته بندی شده از نظر طعم،رنگ،بوو.. کاملا حفظ شده باشد

ابعاد دستگاه بسته بندی حبوبات چقدر است؟

طول بسته های نهایی از طریق plc دستگاه مشخص می‌شود و برای تغییر دادن عرض بسته بندی باید لوله یقه دستگاه بسته بندی حبوبات عوض کنیم.
کار با دستگاه بسته بندی حبوبات به کمپرسور نیاز دارد.
جنس بدنه دستگاه بسته بندی حبوبات گالوانیزه و جنس مخزن دستگاه استیل است.

برق مصرفی این دستگاه پرکن حبوبات می‌تواند تک فاز یا سه فاز باشد.

ابعاد این دستگاه با توجه به تعداد توزین آن متفاوت است ولی ارتفاع همه آنها ثابت و 3 متر و 10 سانتی متر است و عرض دستگاه بسته بندی حبوبات، به طور تقریبی 110 سانتی متر است.

آیا با یک دستگاه بسته بندی حبوبات می‌توان محصولات با گرماژ مختلف را بسته بندی کرد؟

بله این امکان وجود داردکه با یک دستگاه بسته بندی حبوبات بتوانیم چند محصول را در کیسه‌هایی با وزن‌های متفاوت بسته بندی کنیم ولی باید لوله یقه دستگاه بسته بندی حبوبات عوض شود.

جنس کیسه‌های بسته بندی حبوبات از چیست؟

در دستگاه بسته بندی حبوبات از رول خام استفاده می‌کند و به پاکت آماده نیاز نیست.

پس از تنظیمات گرماژ آن که از طریق plc دستگاه مشخص می‌شود، کیسه‌ها پس از پرشدن تبدیل به پاکت می‌شوند و در نهایت با دوخت کیسه، بسته بندی حبوبات به پایان می‌رسد.
دستگاه بسته بندی حبوبات نیمه اتوماتیک از کاغذ لمینت شده ودستگاه اتوماتیک آن از پلاستیک سلفون، متالایز و فویل آلومینیوم برای بسته بندی حبوبات استفاده می‌کند.

سرمایه مورد نیاز جهت کارآفرینی بسته بندی حبوبات

برای شروع کارآفرینی در منزل نیاز به سرمایه گذاری زیادی نیست با 5-6 میلیون تومان هم می شود کسب و کاری پر سود را راه اندازی کرد.

بیش ترین هزینه ایی که باید انجام دهید برای خرید دستگاه بسته بندی و مواد اولیه است، برای تهیه دستگاه بسته بندی حبوبات در منزل به موارد زیر دقت نمایید:
لازم است باافرادی که تجربه کافی دارند مشورت کنید و از راهنمایی های این افراد نهایت استفاده را ببرید.
ارتفاع این دستگاه معمولا 2 تا 2.5 متر است، نباید ارتفاع دستگاه از سقف خانه شما بلند تر باشد.
دستگاه نیمه اتوماتیک تهیه کنید.
به دلیل استفاه خانگی بهتر است از دستگاهی استفاده کنید که برق مصرفی تک فاز داشته باشد.
به خدمات پس از فروش دقت کنید.
جهت اطلاع از قیمت ها می توانید با پک ایران تماس حاصل بفرمایید.

قیمت دستگاه بسته بندی حبوبات

همانطور که در بالا توضیح داده شد دستگاه های بسته بندی از تنوع بالایی برخوردار است بنابراین دستگاه ها با قیمت های متفاوتی در بازار عرضه می شود.

پیشنهاد پک ایران به شما عزیزان این است که با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاورین ما جهت خرید دستگاه های صنعتی و خانگی بهره مند شوید.
پک ایران این امکان را برای شما فراهم آورده است که صدها نوع از ماشین آلات و دستگاه بسته بندی را مشاهده کرده و اقدام به مقایسه آن‌ها کنید.

پک ایران اطلاعات مفید و کاربردی هر محصول را برای شما تهیه کرده است، تمامی این امکان‌ها برای این منظور فراهم شده است که شما بتوانید بهترین دستگاه را با کمترین قیمت خریداری کنید.

برخی از محصولات
باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟