پک ایران

Pack Iran

دستگاه بسته بندی دمنوش

دستگاه بسته بندی دمنوش برای بسته بندی چای، شکر و نمک استفاده می شود. توان مصرفی دستگاه 220 ولت و تک فاز است و عملکرد دستگاه به صورت الکترومکانیک است.

دم‌نوش نوعی نوشیدنی است که در آن جزئی از گل، برگ، ساقه، ریشه، دانه، پوست میوه یا اجزای دیگر گیاهان دارویی که قابل حل در آب است، به صورت خشک یا تازه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دم کردن یا گرفتن عصاره به وسیله آب متداول‌ترین و قدیمی‌ترین روش به کار بردن داروهای گیاهی است.

روش تهیه به این صورت است که ابتدا گیاه را که به طرز صحیحی خرد شده در آب جوش می‌ریزند، سپس آن را به مدت ۵–۳ دقیقه در یک ظرف در بسته شیشه‌ای یا چینی می‌گذارند و گاهی آن را هم می‌زنند و سپس مایع را از کاغذ صافی یا الک با شبکه ای ریز عبور می‌دهند.
در ایران در سال‌های اخیر دم‌نوش‌های گیاهی و میوه‌ای مورد استقبال و مصرف برخی خانواده ها قرار گرفته‌است. این استقبال دلایل مختلفی دارد. برخی برای نفع درمانی از این دم‌نوش‌ها استفاده می‌کنند.

تعدادی برای تنوع بخشیدن به نوشیدنی روزانه، آن را مصرف می‌کنند و بعضی هم به خاطر اینکه دمنوش را یک نوشیدنی شیک می‌دانند، برای پذیرایی از مهمانان خود از آن استفاده می‌کنند.
دستگاه بسته بندی دمنوش کیسه ای و گیاهی در دو مدل بدون لیببل و لیبل زن هستند که در بسته بندی انواع چای تی بگ تک نفره و انواع دمنوش های گیاهی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از بهترین و با کیفیت ترین دستگاه بسته بندی دمنوش و چای کیسه ای روز دنیا محسوب می شود.

اجزای دستگاه بسته بندی دمنوش

دستگاه بسته بندی دمنوش، دارای اجزایی مانند دستگاه با توزین پیمانه ای داخل کاغذ حرارتی (فیلتر)، همراه با ادوات نصب نخ و اتیکت است.

نحوه عملکرد دستگاه بسته بندی دمنوش

نحوه کار دستگاه بسته بندی دمنوش به این شکل است که ابتدا چای معمولی را توسط آسیاب به حالت گرانولی تبدیل می کند. پس از وزن کردن پیمانه ای مواد گیاهی، آنها را داخل کاغذهای لمینت می ریزند و با دوخت سه طرفه آن را به صورت کیسه های فرم تی بگ در می آورند.

مواد گیاهی خشک، بصورت پیمانه ای به مقدار از پیش تعیین شده توسط دستگاه جداشده و در داخل کاغذ لفافه مخصوص ریخته و پر می شود. پس از قرارگرفتن انتهای نخ در داخل بسته، همزمان سه طرف کاغذ توسط حرارت پرس شده و دوخته می شود.

بسته های یک بار مصرف به صورت لفاف سه طرف دوخت است. پس از آماده شدن کیسه های یک بار مصرف چای کیسه ای، کارگران آنها را در جعبه های با تعداد 25تایی یا 50 تایی بسته بندی می کنند.

وزن بسته های یکبار مصرف برای بسته بندی محصولات مختلف، متفاوت است. به طور معمول وزن کیسه های تک نفره چای از 5/1 تا 5/2 گرم و برای نمک و شکر تا 10 گرم می باشد.

سرعت بسته بندی دستگاه بسته بندی دمنوش، 70 بسته در دقیقه و ظرفیت مخزن 400 کیلو گرم است. در واقع سرعت دستگاه بسته بندی دمنوش می‌بایست با سرعت خط تولید و بسته بندی متناسب بوده و دارای توان و ظرفیت کافی برای عملکرد پیوسته در شیفت‌های کاری باشد.

سرعت بسته بندی این دستگاه در دقیقه بسته به حجم و نوع محصول تا 70 بسته در دقیقه متغیر است.ظرفیت مخزن این دستگاه 12 کیلوگرم است.
دستگاه های بسته بندی دمنوش ظرفیت مخزن دستگاه 15 کیلوگرم را دارد. سرعت بسته بندی خط تولید و بسته بندی دمنوش های گیاهی60 کیسه در دقیقه است.

لازم به ذکر است برق مصرفی دستگاه بسته بندی دمنوش تک فاز بوده و جنس بدنه آن از آهن و استیل است.

دستگاه بسته بندی دمنوش گیاهی هرمی

دمنوش های هرمی جدیدترین نوع تی بگ های گیاهی در جهان است که در دستگاه بسته بندی دمنوش مورد استفاده قرار می گیرد و طی سال های اخیر بسیار محبوب شده است.

بیش از 10 سال است که کار روی کیسه های هرمی انجام می شود و مدل های مختلف را بر اساس خواسته های مشتری عرضه می کنند.

ویژگی های دستگاه بسته بندی دمنوش های هرمی

کنترل دستگاه بسته بندی با سیستم PLC به آسانی انجام می شود و تنظیمات توسط صفحه لمسی انجام می گردد.
دستگاه ها و محصولات تولیدی دارای استاندارد هستند و از شکستن برگ چای جلوگیری می کنند.
با یک کلید در سیستم PLC تغییر کیسه هرمی به کیسه صاف براحتی قابل انجام است و اندازه کیسه ها هم قابل تغییر هستند.

تمامی دستگاه های چای تی بگ تولیدی شرکت پک ایران با برق خانگی تک فاز کار میکنند.

انواع دستگاه بسته بندی دمنوش کیسه ای

دستگاه بسته بندی دمنوش و چای توزین دار شامل دو توزین، چهار توزین، هشت توزین، دستگاه پرکن چای و دمنوش، تاریخ زن، دستگاه بسته بندی چای کیسه ای و دمنوش می باشد.
شما با توجه به نوعی که بسته بندی دمنوش را در نظر گرفته اید می توانید یکی از موارد فوق را انتخاب کنید و اقدام به خرید نمایید.
دستگاه بسته بندی دمنوش برای بسته بندی انواع مختلف دمنوش های گیاهی به کار برده می شود که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم:
گل گاوزبان

اطوخودوس

به لیمو

مرزنجوش

آویشن و…

جنس کیسه های دمنوش

به طور عمده برای پر کردن بسته های دمنوش های کیسه ای از سه ماده کاغذ متخلخل، ابریشم یا نایلون استفاده می شود. کاغذ مورد استفاده در کیسه های چای، کیسه های کاغذی با مخلوطی از چوب و الیاف طبیعی ساخته می شوند که شبیه به کاغذ مورد استفاده در فیلتر های قهوه است.

کیسه حاوی برگ چای و مواد گیاهی خشک شده است که وقتی در آب جوش غوطه ور می شود، عملکرد مشابهی مثل تزریق دمنوش را دارد.

نحوه کارکرد دستگاه بسته بندی دمنوش، به این صورت است که مدل کیسه های یک بار مصرف تک نفره بصورت ساشه را از سه طرف دوخت انجام داده و همزمان نخ متصل به اتیکت را در لبه دوخت متصل می کند.

 

برخی از محصولات
باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟