پک ایران

Pack Iran

دستگاه بسته بندی نمک

دستگاه بسته بندی نمک شامل دستگاه بسته بندی دو توزین، دستگاه بسته بندی چهار توزین، دستگاه بسته بندی شش توزین و ده توزین می باشد همچنین می توان دستگاه قوطی پر کن را نیز برای بسته بندی نمک اسم برد.

تفاوت دستگاه بسته بندی نمک در قوطی با سایر دستگاه های بسته بندی نمک در سرعت بالای بسته بندی است . در ادامه با دستگاه بسته بندی نمک آشنا می شویم.

نمک یکی از اصلی ترین چاشنی غذا هاست که به شکل های گوناگون تولید و عرضه می شود.

نمک های تک نفره یکی از پرطرفدار ترین انواع آن است که استقبال زیادی در بین رستوران ها و کافه ها دارد. مواد غذایی یکی از اصلی ترین موادی هستند که نیاز به بسته بندی دارد.

این نوع بسته بندی توسط دستگاه بسته بندی توزین دار انجام میشود. دستگاه های بسته بندی امروزه در کشور با پیشرفت های خوبی روبرو بوده است. به طوری که ایران یکی از کشور های سازنده دستگاه های بسته بندی با کیفیت بالا شده است.

انواع بسته بندی نمک

بسته بندی نمک تک نفره

همانطور که گفته شد این نوع بسته بندی مورد استفاده رستوران ها، کافه ها، هتل ها و … می باشد. از محصولات دیگری که به صورت تک نفره تولید می شود میتوان فلفل، سماق، انواع دیگر ادویه را اشاره کرد.

این نوع از بسته بندی نمک با استفاده از دستگاه بسته بندی ساشه تک نفره انجام خواهد شد.

بسته بندی نمک در قوطی

این نوع بسته بندی با استفاده از دستگاه قوطی پر کن انجام می شود که محصول را داخل قوطی های پلاستیک، فلزی و یا پت بسته بندی می کنند. عملکرد این دستگاه به صورت تمام اتوماتیک است.

بسته بندی نمک سلفونی

اما از رایج ترین نوع بسته بندی می توان بسته بندی در سلفون را نام بردکه در وزن های متفاوت و کم تر از یک کیلو گرم انجام می شود.

انواع مختلف این دستگاه شامل دستگاه بسته بندی دو توزین، دستگاه بسته بندی چهار توزین، دستگاه بسته بندی شش توزین و ده توزین را می شود.

که مانند دستگاه قوطی پر کن عملکرد تمام اتوماتیک دارد و تنها تفاوت آن با سایر دستگاه های بسته بندی نمک در سرعت بالای بسته بندی است .
از دیگر ویژگی های دستگاه بسته بندی نمک نمایشگر لمسی، سیستم PLC، کنترل کلیه عملکرد دستگاه، عیب یاب، نمایشگر لمسی، مجهز به سیستم کنترل سرعت بسته بندی و منوی چهار زبانه است.
دستگاه بسته بندی نمک برای بسته بندی محصولات به تجهیزات و دستگاه های دیگری نیاز دارد از جمله تارخ زن حرارتی، دستگاه تزریق گاز ازت، دستگاه پاکت زن و نوار نقاله همچنین این دستگاه نیاز به یک بالابر پودری به نام اوگر حلزونی نیز دارد.

عملکرد دستگاه پر کن نمک

دستگاه پرکن نمک نیز شامل انواع گوناگونی است که هر کدام عملکرد متفاوتی دارند. اما پر مصرف ترین آن ها دستگاه بسته بندی حجمی و دستگاه توزین دار است که دستگاه بسته بندی حجمی برای بسته بندی نمک گزینه مناسب تری می باشد.

نواع حجمی عملکرد آسانی دارد. به این شکل که این دستگاه دارای محفظه های به نام کاسه هستند که اپراتور یا نیروی انسانی حجم آن ها را مشخص می کند و نمک در این کاسه ها ریخته می شوند و سپس بسته بندی آن انجام می شود.

تفاوت این دستگاه با دستگاه بندی بندی توزین دار در این است که دستگاه بسته بندی توزین دار برحسب وزن دقیق تری از محصول به بسته بندی محصول می پردازد.
برای بسته بندی هر محصولی به خط تولید کاملی نیاز داریم که دستگاه بسته بندی اصلی ترین رکن کارگاه های بسته بندی به شمار می آید و سپس به ابزار و ماشین آلات مکمل این دستگاه مانند بالابرو نوار نقاله نیاز خواهیم داشت.

بالابر نقش انتقال دهنده محصولات و مواد غذایی به درون دستگاه را دارد و نوار نقاله محصولات و مواد بسته بندی شده در دستگاه را به محل دیگری انتقال می دهد.
دستگاه بسته بندی پودری را میتوان در فضای خانه یا حتی کارگاهی استفاده کرد و توانایی سرعت دستگاه بسته بندی پودر در هر ساعت حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ بسته است.

دستگاه بسته بندی پودری قابلیت وزن کشی از ۲۰ گرم تا ۱۵۰۰ گرم را دارد. دستگاه قابلیت ساخت بصورت تکفاز را دارد.

دستگاه بسته بندی نمک حجمی

اپراتور پس از روشن کردن دستگاه بسته بندی نمک حجمی  محصول را وارد جایگاه مخصوصش می کند و حجم بسته ها و زمان و تعداد بسته بندی در دقیقه را تنظیم می کند.

وقتی پیمانه ی دستگاه پر شد دهانه ی آن باز می شود و آن را وارد پاکتی که زیرش قرار گرفته می کند.

دستگاه بسته بندی نمک حجمی علاوه بر بسته بندی شکر و نمک می تواند موارد دیگری را بسته بندی کند.

انواع ادویه جات و حبوبات، قند، پاپ کرن، چیپس، دراژه، پودر ژله، پودر شوینده، شکلات و پاستیل و هر نوع ماده ی گرانولی دیگر را می توان با این دستگاه بسته بندی کرد.

عملکرد دستگاه بسته بندی نمک حجمی

عملکرد این دستگاه کاملا اتوماتیک است . برق مصرفی آن نیز قابل تغییر از سه فاز به تک فاز است.

سرعت بسته بندی دستگاه از 10 تا 35 بسته در دقیقه متغیر است. همچنین طول و عرض بسته بندی نیز قابل تنظیم کردن است.

بیشتر متقاضیان خرید این نوع دستگاه کارخانه داران شکر و نمک هستند. همان طور که گفته شد بسته بندی محصولات به دو شکل حجمی و وزنی است.

برای بسته بندی مواد پودری مثل پودر ژله، پودر شوینده، شکر و نمک بیشتر از دستگاه بسته بندی حجمی استفاده می شود.

لازم به ذکر است که قابلیت مثبت دستگاه بسته بندی نمک حجمی درصد خطای کم است. که دستگاه بسته بندی نمک حجمی با اندازه گیری دقیق حجم محصول ، هر بسته را در اندازه و حجم دقیق بسته بندی می کند.

قیمت دستگاه بسته بندی نمک

قیمت دستگاه بسته بندی نمک، بستگی به کارائی آن دارد. دستگاه بسته بندی توزین دار تک فاز و سه فاز برای بسته بندی نمک، از قیمت های متفاوتی برخوردار است.

برای مثال ۳۵ عدد در دقیقه یا ۶۰ عدد بسته بندی در دقیقه، این دو با هم خیلی متفاوت هستند. این دستگاه بر اساس حجمی که روی آن تنظیم شده بسته بندی را انجام می دهد و نمک را وارد پاکت ها می کند .

شما می توانید برای دسترسی به قیمت انواع دستگاه های بسته بندی مواد غذایی مثل دستگاه بسته بندی خشکبار، حبوبات و انواع مایعات مختلف، با کارشناس پک ایران در ارتباط باشید.

 

برخی از محصولات
باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟