پک ایران

Pack Iran

دستگاه بسته بندی چای کیسه ای

دستگاه بسته بندی چای کیسه ای برای بسته بندی انواع مختلف چای مانند: چای هل، چای سبز، چای دارچین، چای زنجبیل، چای بابونه و… به کار برده می شود. در ادامه به معرفی دستگاه بسته بندی چای کیسه ای ( تی بگ ) و نحوه عملکرد آن می پردازیم .

چای کیسه‌ای یک کیسه کاغذی، پارچه‌ای یا نایلونی کوچک محتوی چای خشک است که برای دم کردن سریع چای استفاده می‌شود. در بیشتر مواقع، به چای کیسه‌ای رشته نخی متصل است که سر دیگر آن کاغذ یا مقوایی قرار دارد.

این کاغذ یا مقوا برای نگهداشتن یا خارج کردن کیسه چای از داخل آب جوش به‌کار رفته و معمولاً دارای علامت تجاری تولیدکننده چای می‌باشد. در اصطلاح عامیانه به چای کیسه‌ای، چای پاکتی یا چای لیپتون گفته می شود.

کیسه چای در اشکال مختلف (مربع، مستطیل، دایره، مثلث) تولید شده و جنس کیسه آن معمولاً کاغذ صافی است که از چوب و الیاف گیاهی ساخته می‌شود.

کاربرد چای کیسه‌ای علاوه ‌بر استفاده روزانه، استفاده به‌عنوان نمونه چای خشک فله‌ای است. به‌عنوان یک کاربرد فرعی، گاهی از چای کیسه‌ای نمدار برای آفتاب سوختگی و کاهش التهاب نیز استفاده می‌شود.
دستگاه بسته بندی تی بگ یا همان چای کیسه ای در دو مدل بدون لیببل و لیبل زن هستند که در بسته بندی انواع چای تک نفره و انواع دمنوش های گیاهی و… مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از بهترین و با کیفیت ترین دستگاه های بسته بندی چای کیسه ای روز دنیا محسوب میشود.

اجزای دستگاه بسته بندی چای کیسه ای چیست و نحوه عملکرد دستگاه به چه صورت است ؟

دستگاه بسته بندی تی بگ، دارای اجزایی مانند دستگاه با توزین پیمانه ای داخل کاغذ حرارتی (فیلتر)، همراه با ادوات نصب نخ و اتیکت است.

نحوه کار این گونه است که ابتدا چای معمولی را توسط آسیاب بحالت گرانولی تبدیل می کند. پس از وزن کردن پیمانه ای مواد، آنها را داخل کاغذهای لمینت می ریزند و با دوخت سه طرفه آن را به صورت کیسه های فرم تی بگ در می آورند. مواد گیاهی خشک، بصورت پیمانه ای به مقدار از پیش تعیین شده توسط دستگاه جدا شده و در داخل کاغذ لفافه مخصوص ریخته و پر می شود. پس از قرارگرفتن انتهای نخ در داخل بسته، همزمان سه طرف کاغذ توسط حرارت پرس شده و دوخته می شود.

بسته های یک بار مصرف به صورت لفاف سه طرف دوخت است. پس از آماده شدن کیسه های یک بار مصرف چای کیسه ای، کارگران آنها را در جعبه های با تعداد 25تایی یا 50 تایی بسته بندی می کنند.
دستگاه بسته بندی چای کیسه ای برای بسته بندی چای ، شکر و نمک استفاده می شود. توان مصرفی دستگاه 220 ولت و تک فاز است و عملکرد دستگاه به صورت الکترومکانیک است.
وزن بسته های یکبار مصرف برای بسته بندی محصولات مختلف، متفاوت است. به طور معمول وزن کیسه های تک نفره چای از 5/1 تا 5/2 گرم و برای نمک و شکر تا 10 گرم می­باشد.

سرعت بسته بندی دستگاه، 70 بسته در دقیقه و ظرفیت مخزن 400 کیلو گرم است. در واقع سرعت دستگاه بسته بندی چای نپتون می‌بایست با سرعت خط تولید و بسته بندی متناسب بوده و دارای توان و ظرفیت کافی برای عملکرد پیوسته در شیفت‌های کاری باشد. سرعت بسته بندی این دستگاه در دقیقه بسته به حجم و نوع محصول تا 70 بسته در دقیقه متغیر است.

ظرفیت مخزن دستگاه 15 کیلوگرم است. سرعت بسته بندی خط تولید و بسته بندی دمنوش های گیاهی60 کیسه در دقیقه است. برق مصرفی دستگاه تک فاز بوده و جنس بدنه آن از آهن و استیل است.

دستگاه بسته بندی چای کیسه ای هرمی

چای کیسه ای هرمی جدیدترین نوع تی بگ در جهان است که در دستگاه بسته بندی دمنوش مورد استفاده قرار می گیرد و طی سال های اخیر بسیار محبوب شده است. بیش از 10 سال است که کار روی کیسه های هرمی انجام می شود و مدل های مختلف را بر اساس خواسته های مشتری عرضه می کنند.

ویژگی های دستگاه بسته بندی چای هرمی

کنترل دستگاه با سیستم PLC به آسانی انجام می شود و تنظیمات توسط صفحه لمسی انجام می گردد.
دستگاه ها و محصولات تولیدی دارای استاندارد هستند و از شکستن برگ چای جلوگیری می کنند.
با یک کلید در سیستم PLC تغییر کیسه هرمی به کیسه صاف براحتی قابل انجام است و اندازه کیسه ها هم قابل تغییر هستند. تمامی دستگاه های چای تی بگ تولیدی شرکت پک ایران با برق خانگی تکفاز کار میکنند.

انواع دستگاه بسته بندی چای تی بگ

  • دستگاه بسته بندی چای توزین دار شامل دو توزین
  • چهار توزین و ۸ توزین
  • دستگاه پرکن چای و تاریخ زن
  • دستگاه بسته بندی چای کیسه ای و دمنوش

شما با توجه به نوعی که بسته بندی چای را در نظر گرفته اید می توانید یکی از موارد فوق را انتخاب کنید و اقدام به خرید کنید.

در بسته بندی چای کیسه ای از چه کیسه هایی استفاده می شود؟

به طور عمده در دستگاه بسته بندی چای کیسه ای برای پر کردن بسته های چای تی بگ از سه ماده کاغذ متخلخل، ابریشم یا نایلون استفاده می شود. کاغذ مورد استفاده در کیسه های چای، کیسه های کاغذی با مخلوطی از چوب و الیاف طبیعی ساخته می شوند که شبیه به کاغذ مورد استفاده در فیلتر های قهوه است. کیسه، حاوی برگ چای و مواد گیاهی خشک شده است که وقتی در آب جوش غوطه ور می شود، عملکرد مشابهی مثل تزریق چای را دارد.

نحوه کارکرد دستگاه بسته بندی چای کیسه ای، به اینصورت است که مدل کیسه های یک بار مصرف تک نفره بصورت ساشه را از سه طرف دوخت انجام داده و همزمان نخ متصل به اتیکت را در لبه دوخت متصل می کند.

برخی از محصولات
باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟