پک ایران

Pack Iran

دستگاه بسته بندی چای

دستگاه بسته بندی چای یکی دیگر از ماشین آلات تولید شده در شرکت پک ایران است. دستگاه بسته بندی چای به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود که به عنوان مثال چای کیسه ای یا چای قوطی از انواع آن می باشد. در ادامه با انواع و عملکرد دستگاه بسته بندی چای آشنا خواهیم شد.

چای پاکتی همان طور که از نامش پیداست، یک کیسه یا پاکت از جنس کاغذی یا پارچه ای که با مقداری چای خشک پرشده است. چای کیسه ای برای دم کردن سریع چای استفاده میشود.
چای نام یک نوشیدنی معطر است نوشیدنی چای با دم کردن برگها، جوانه‌ها یا شاخه‌های فرآوری شده بوته چای گونه کاملیا سیننسیس،که یک گیاه همیشه سبز و بومی آسیای شرقی است، به مدت چند دقیقه درآب داغ درست می‌شود.
در حال حاضر یکی از مهمترین محصولات کشاورزی کشت شده در کشور ما است لازم به ذکر است این نوشیدنی پس از آب، پرمصرف‌ترین نوشیدنی جهان است.

مراحل خط تولید چای

ابتدا چای وارد دستگاهی به نام سورتینگ می‌شود و به کمک الکی که در دستگاه تعبیه شده است،‌ چای براساس اندازه درجه بندی شود.

اگر بخواهید محصول خود را انبار کنید، در مرحله نخست چای با استفاده از بالابری به نام z وارد مخازن ذخیره می‌شود.

مراحل بعدی خط تولید چای به نوع بسته بندی چای بستگی دارد. در واقع دستگاه‌های خط تولید چای خشک،‌ خط تولید چای نپتون، خط بسته بندی چای قوطی با هم متفاوت هستند.
در خط تولید و بسته بندی قوطی فلزی چای ، بعد از مرحله درجه بندی چای وارد دستگاهی به نام قوطی پر کن می‌شود.
در خط تولید چای خشک، پس از مرحله درجه بندی چای وارد دستگاهی به نام پر کن بالشتکی می‌شود، سپس در دستگاه بسته بندی چای پاکتی قرار می گیرد و وارد دستگاه دیگری به نام سلفون کش می‌شود.

اما در خط بسته بندی چای تی بگ یا همان خط بسته بندی چای کیسه ای ، چای وارد دستگاه مخصوص بسته بندی چای کیسه ای می‌شود. این دستگاه به طور اتوماتیک تمامی مراحل بسته بندی چای کیسه ای را انجام می‌دهد. و بعد از طریق نوار مخصوص در اختیار کارگران قرار می‌گیرد تا عمل بسته بندی داخل جعبه ها را انجام دهند.

که در این مرحله بنا به سلقیه و درخواست شما میتواند به صورت تمام اتوماتیک هم انجام شود.

انواع دستگاه های بسته بندی چای

  1. دستگاه بسته بندی چای کیسه ای
  2. دستگاه بسته بندی توزین دار
  3. دستگاه بسته بندی چای در قوطی
  4. دستگاه بسته بندی چای در کارتن و کیسه

در ادامه به عملکرد این دستگاه ها می پردازیم .

دستگاه بسته بندی چای کیسه ای-تی بگ

دستگاه بسته بندی چای کیسه ای در دو مدل لیبل دار و بدون لیبل که در بسته بندی انواع چای تک نفره و انواع دمنوش های گیاهی و… کاربرد دارد، یکی از بهترین و با کیفیت ترین دستگاه های تی بگ زن روز دنیا محسوب است.

عملکرد این دستگاه به این شکل است که خاک چای و چای خرد شده را درون مخزن دستگاه می ریزد و با استفاده از نخ و لفاف مخصوص چای به صورت تی بگ بسته بندی می کند. بعد از بسته بندی چای در تی بگ با استفاده از این دستگاه، تی بگ ها باید توسط شخص در داخل کارتن هایی با تعداد بیست، بیست و پنج تایی چیده شود.

دستگاه بسته بندی چای توزین دار

برای بسته بندی چای در بسته هایی با وزن های 20 تا 1000 گرم به نسبت سرعت و ظرفیت تولید کارخانه، دستگاه بسته بندی دو توزین،چهار، شش، هشت و ده توزین مناسب می باشد.

این دستگاه ها تمام اتوماتیک و مجهز به سیستم PLC و نمایشگر لمسی می باشند. همچنین دارای قابلیت تاریخ زنی و پاکتی کردن بسته ها را نیز هستند .

دستگاه بسته بندی چای در قوطی

برای بسته بندی چای داخل قوطی از دستگاه بسته بندی قوطی پرکن دو توزین و دستگاه بسته بندی قوطی پرکن چهار توزین استفاده می شود. این دستگاه تمام اتوماتیک دارای نوار انتقال دهنده و سیستم PLCو نمایشگر لمسی می باشد.

قوطی های مورد استفاده در این نوع بسته بندی از جنس فلزی، پلاستیکی و… می باشد.

دستگاه بسته بندی چای در کارتن و کیسه

برای بسته بندی چای در وزن های دو، پنج، ده و پانزده کیلو گرمی داخل کیسه یا کارتن استفاده از دستگاه بسته بندی چای در کارتن استفاده می کنند. این دستگاه شامل نمایشگر لمسی و سیستم PLC است .
عملکرد دستگاه بسته بندی چای و گیاهان دارویی به صورت اتوماتیک است. دستگاه بسته بندی چای دارای مانیتور لمسی با منوی چهار زبانه و مجهز به سیستم عیب یاب کامپیوتری است.

این دستگاه جهت صادرات به کشور های دیگر ارسال خواهد شد.

لفاف بسته بندی چای کیسه ای

برای اینکه بتوان از چای خشک، بهترین محافظت و مراقبت برای جلوگیری از آسیب و تخریب کرد می بایستی از بهترین و استانداردترین لفاف در ایجاد لایه محافظ استفاده کرد.

حتی اگر قرار باشد چای خشک در داخل جعبه کاغذی بسته بندی شود باز هم لازم است داخل یک بسته بندی اولیه از سلفون و… قرار گیرد تا از نفوذ رطوبت و آلودگی های محیط بیرون محافظت شود در نهایت داخل جعبه کاغذی یا مقوایی قرار گیرد.

این کار نه تنها باعث حفاظت محصول می شود بلکه ظاهر بسته بندی را شکیل تر می کند.
با توجه به استفاده از انواع دستگاه های بسته بندی انواع لفاف ها می تواند از این مواد تهیه شود که این مواد به خوبی می توانند هم مقاومت لازم را داشته باشند و هم در برابر بسیاری از عوامل محیطی وآسیب زننده به چای مانند رطوبت، تغییرات دما، گرد و غبار و سایر عوامل نابود کننده به خوبی مقاوم هستند.

همچنین این چند لفاف مورد تایید با وزارت بهداشت بوده و استانداردهای لازم را داراست .

انواع لفاف

  • فویل آلومینیوم
  • سلفون
  • پلی استر
  • ترسبافون صدفی
  • متالایز

 

برخی از محصولات
باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟