پک ایران

Pack Iran

دستگاه بسته بندی کافی میکس

دستگاه بسته بندی کافی میکس در مدل های مدادی دو طرف دوخت سه طرف دوخت و چهار طرف دوخت در بازار موجود است. که با استفاده از دستگاه بسته بندی تک نفره انجام می شود.

به این مدل دستگاه بسته بندی ساشه تک نفره گفته می شود. ساشه در زبان فرانسوی sacher به معنی کیسه کوچک یک بار مصرف است. بسته بندی کافی میکس اکثرا به شکل مدادی انجام می شود.

قهوه، گیاهی است که میوه آن به روش های مختلف فرآوری شده و در نهایت نوشیدنی های متنوعی از آن تهیه می‌گردد. در داخل دانه های قهوه، فیبرهای غیر قابل هضم وجود دارد و به همین دلیل است که اگر در آب جوش حل شود، این فیبرها به صورت رسوب در ته لیوان باقی می‌مانند.

اگر این محلول را از صافی رد کنیم تا رسوبات حذف شوند و سپس مایع را مجددا تبخیر و سپس خشک کنیم، پودر به دست آمد را کافی میکس می‌نامند، که یکی از محبوب ترین نوشیدنی های گرم بین مردم جهان میباشد.

کافی میکس از مخلوط پودر قهوه شکر و کاکائو تشکیل شده است و به راحتی در داخل آب جوش حل شده و فورا قهوه آماده می شود.

کافی میکس به وسیله دستگاه بسته بندی تک نفره یه ساشه تک نفره بسته بندی می شود.
دستگاه بسته بندی ساشه یک دستگاه چند منظوره و یکی از ماشین آلات پرکن است که برای بسته بندی محصولات غذایی و بهداشتی به صورت تک نفره مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه ساشه زن قابلیت بسته بندی محصولات پودری، گرانولی و یا مایع را در بسته بندی های کوچک تک نفره دارد.

دستگاه های ساشه بر اساس نحوه بسته بندی دو مدل خاص دارند. برخی دستگاه های ساشه از بسته های ساشه آماده استفاده می کنند که فقط یک طرف باز دارند و پس از پر شدن دوخت آن انجام می شود. برخی مدل ها از ساشه های ورقه ای استفاده می کنند که پس از پر شدن هر چهار طرف آن ها دوخت زده می شود.

دستگاه بسته بندی کافی میکس مدادی

عملکرد دستگاه بسته بندی کافی میکس به صورت پودری و ماردونی می باشد که با سیستم PLC که منوی چهار زبانه است.

کارایی آسان و حجم کم دستگاه بسته بندی کافی میکس و ارتفاع پایین که جابه جایی آسان آن کار را برای کارخانه جات و کارگاه های کوچک آسان کرده و تولید این محصول به راحتی در بازار عرضه می شود.

تولید دستگاه بسته بندی کلفی میکس مدادی در دقیقه 40 عدد بسته کافی میکس با وزن مشخص شده است. به دلیل استفاده از موتورهای دقت بالا که باعث کم شدن تلورانس و قطع شدن لغزش می شود، دقت در انجام بسته بندی در این دستگاه بسیار بالا می باشد.
دستگاه بسته بندی کافی میکس دارای قابلیت های کوناگونی از جمله مجهز به چشم الکترونیک جهت تنظیم طول بسته می باشد.

همچنین مجهز به سیستم PIDجهت تنظیم حرارت است. کشش لفاف توسط استپر موتور، کنترل سرعت توسط اینورتر نیز از دیگر قابلیت های دستگاه بسته بندی کافی میکس می باشد.

لازم به ذکر است که این دستگاه فقط مختص بسته بندی پودر کافی میکس نمی باشد و با استفاده از این دستگاه انواع پودرها مانند نعناع. فلفل .نمک و … را می توان بسته بندی کرد.

دستگاه بسته بندی ساشه پودری

این دستگاه مخصوص بسته بندی مواد پودری مانند کافی میکس، قهوه، نمک و … می باشد.

دستگاه ساشه پودری انواع مواد پودری و شیمیایی با وزن 100 گرم یا کمتر را به راحتی بسته بندی میکند. این مدل از دستگاه پودری به غیر از نسکافه مناسب برای برای بسته‌بندی انواع چاشنی مثل سماق، شکر، قهوه، نمک، فلفل و انواع محصولات پودری در اندازه تک نفره است.

این دستگاه به علت حجم کوچک و استفاده از برق تک فاز گزینه مناسبی جهت مشاغل خانگی و کسب کارهای تازه تاسیس می باشد.
دستگاه بسته بندی کافی میکس از نظر ظرفیت به مدل های مختلفی تقسیم می شود:

  • دستگاه بسته بندی کافی میکس تک نازل
  •  دستگاه بسته بندی کافی میکس چند نازل

دستگاه بسته بندی تک نازل

این دستگاه تنها یک نازل دارد و با هر بار ریزش کافی میکس از مخزن، یک بسته ساشه را پر می کند و به شکل پک خارج می کند.

از خصوصیات مثبت این دستگاه می‌توان به سهولت در راه اندازی، قیمت مناسب و تعمیرات ارزان اشاره کرد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی می‌توانید با کارشناسان پک ایران تماس حاصل بفرمایید.

دستگاه بسته بندی چند نازل

این دستگاه برخلاف دستگاه بسته بندی کافی میکس تک نازل هم‌ زمان چند پک ساشه کافی میکس را بسته‌بندی می‌کند.

تنها مزیت این دستگاه به نسبت دستگاه بسته‌بندی تک نازل، سرعت بیشتر بسته بندی آن است. این نمونه ماشین‌آلات حساس‌تر از نمونه تک نازل هستند.

عملکرد دستگاه بسته بندی کافی میکس

در ابتدای راه‌اندازی، رول بسته‌بندی بر روی دستگاه بسته بندی کافی میکس قرار می گیرد و به‌صورت دستی به دور یقگی پیچیده می‌شود.

مخزن دستگاه به‌ دو صورت دستی و اتوماتیک از کافی میکس پر می‌شود. این مخزن مجهز به یک ماردون است که کار این ماردون این است که با گردش خود میزان مشخصی از کافی میکس را تخلیه کند.

برنامه دستگاه از طریق مانیتور PlC به تابلو برق منتقل می شود. این دستگاه کاملا اتوماتیک بوده و با یک بار برنامه ریزی به صورت خودکار فعالیت خود را شروع می کند.

همان‌طور که در ابتدا رول بسته‌بندی موردنظر به دور یقگی پیچیده شده و شکل گرفته است، سلفونی که به دور یقگی پیچیده شده از پشت و زیر دوخت حرارتی می‌شود. این مرحله قبل از ریزش محصول انجام می‌شود. بعد از ریختن محصول دوخت نهایی انجام می شود و بسته‌بندی کافی میکس از بالا دوخت حرارتی می‌شود.

هم‌ زمان با دوخت حرارتی نهایی، بسته زیر توسط قیچی دستگاه بریده می‌شود. در این مرحله کافی میکس تولید شده را راهی بازار فروش میکنند.
تجهیزات قابل نصب در دستگاه بسته بندی کافی میکس شامل تاریخ زن حرارتی، سیستم تزریق گاز ازت، برش صاف می باشد.

برخی از محصولات
باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟