پک ایران

Pack Iran

دستگاه بسته بندی ۴ توزین خطی

دستگاه بسته بندی ۴ توزین خطی

دستگاه بسته بندی ۴ توزین خطی یکی از محبوب ترین دستگاه های بسته بندی مواد غذایی به شمار می آید. این دستگاه تماما اتوماتیک بوده و با استفاده از آن امکان بسته بندی تمامی مواد و محصولات شیمیایی و غذایی دانه بندی شده وجود دارد. از دستگاه های بسته بندی ۴ توزین خطی جهت بسته بندی قند و شکر نیز استفاده می شود.

از جمله دلایلی که دستگاه های بسته بندی ۴ توزین خطی به یکی از محبوب ترین دستگاه های بسته بندی تبدیل شده است می توان به وجود کاپه های آن اشاره کرد که همگی در یک راستا قرار گرفته اند. همچنین این دستگاه نسبت به سایر دستگاه های بسته بندی پرکاربرد تر بوده و از قیمت مناسب تری نیز برخوردار است. در ادامه به بررسی کامل این دستگاه محبوب خواهیم پرداخت.

دستگاه بسته بندی ۴ توزین خطی

کاربرد دستگاه بسته بندی ۴ توزین

از جمله کاربرد دستگاه بسته بندی 4 توزین می توان به بسته بندی انواع محصولات از قبیل بسته بندی حبوبات، گردو، پسته، تخمه، چای، برنج، چیپس سیب زمینی، ماکارونی، شکلات، تافی، بسته بندی خشکبار، قند خرد شده و شکر، میوه و سبزیجات خشک، جو و گندم پوست کنده و پرک شده، گیاهان دارویی، مواد دارویی و شیمیایی و … اشاره کرد

 

انواع دستگاه بسته بندی توزین دار

طراحی و تولید دستگاه های بسته بندی 4 توزین خطی را می توان به دو مدل کلی مکانیک و پنوماتیک تقسیم بندی کرد. این دستگاه دارای قابلیت سفارشی‌سازی بر اساس کار بوده و همچنین امکان کارکرد با برق تک فاز و ۳ فاز را دارد. برای آشنایی با نحوه عملکرد این دستگاه ابتدا می بایست با کارکرد ها و تفاوت های هر یک از این دو مدل آشنا شویم:

دستگاه بسته ‌بندی

دستگاه ۴ توزین خطی مکانیک

دستگاه بسته بندی 4 توزین خطی مکانیکی دارای بدنه ی دو تکه بوده و از قدمت بیشتری نسبت به دستگاه خطی پنوماتیک برخوردار است. این دستگاه نیازمند فضا و حجم بیشتری بوده و از همین رو از آن در کارخانه های بزرگ استفاده می شود. از آن جایی که این دستگاه دارای ارتفاع زیادی است، امکان بسته بندی محصولات دانه درشت و سبک وجود دارد. برای مثال، زغالی یکی از کالا های سبک و دانه درشت می باشد که جهت بسته بندی آن از دستگاه توزین خطی مکانیک استفاده می شود.

دستگاه ۴ توزین خطی پنوماتیک

دستگاه بسته بندی ۴ توزین پنوماتیک دارای یک بدنه یک تکه می باشد و از آن جایی که از ارتفاع کمی برخوردار است، در مکان هایی کوچک با سقف های کوتاه از آن استفاده می شود. در دستگاه بسته بندی پنوماتیک از جک های پنوماتیک به جای موتور مکانیکی بهره می برند.

دستگاه بسته بندی ۴ توزین خطی

چگونگی عملکرد دستگاه بسته بندی ۴ توزین خطی

تابلو برق

وظیفه ارسال برق به قطعات الکترونیکی دستگاه بر عهده تابلو برق می باشد که کنترل آن توسط هوش مصنوعی (HMI  ) خواهد بود.

هوش مصنوعی

با ترکیب دو قطعه PLC و HMI، هوش مصنوعی به وجود می آید. هوش مصنوعی یا به عبارتی مغز دستگاه دارای وظایف بسیار مهمی می باشد که از  جمله وظایف آن می توان به کنترل فرایند بسته بندی، کنترل میزان برق دهی و زمان بندی کارکرد قسمت های گوناگون دستگاه اشاره کرد.

مخزن و کاپه های دستگاه

زمانی که محصول به داخل مخزن اصلی ریخته می شود، توسط چهار ناودانی تقسیم بندی می شود. وظیفه کاپه های دستگاه، کنترل میزان ریزش محصول به یقگی دستگاه بوده و این کار با کمک PLC صورت می گیرد. لازم به ذکر است تمامی این فرایند به شکل کاملا هوشمندانه انجام می شود.

یقگی و مرحله بسته‌بندی نهایی

در مرحله آخر محصول به داخل یقگی دستگاه ریخته می شود. سلفون مخصوص بسته بندی از جنس های پلاستیک، آلومینیوم و … بوده و به دور یقگی فرم می گیرد. سر انجام عملیات دوخت با حرارت و برش انجام می شود.

دستگاه بسته بندی ۴ توزین خطی

قیمت دستگاه بسته بندی ۴ توزین خطی

دستگاه بسته‌بندی توزین دار در مدل‌ ها و ظرفیت‌های مختلفی تولید می‌شوند. از آن جایی که بازار همواره دچار نوسانات قیمتی می باشد، نمی توان قیمت و هزینه دقیقی برای دستگاه های بسته بندی چهار توزین خطی اعلام کرد. از همین رو پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطلاع از قیمت خرید این دستگاه ها و همچنین دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟