پک ایران

Pack Iran

دستگاه بسته بندی

نقش بسته بندی در اقتصاد مدرن

صنعت بسته بندی چند سالی است که در صدر بازار نشسته و با پیشرفت بسیاری همراه بوده است .برای عرضه یک محصول این بسته بندی است که باید کارایی داشته باشد . بازاریابی، مارکتینک و طراحی نیز باید با صنعت بسته بندی همراه شوند که خط تولید بتواند با کیفیت به فعالیت خود ادامه دهد.هیچ خط تولیدی بی نیاز از دستگاه های بسته بندی نخواهد بود . از این رو در ادامه ما سعی داریم صنعت بسته بندی را در کسب و کارهای امروزی علی الخصوص در زمینه خوراک اعم از خشکبارو حبوبات و… مورد بررسی قرار دهیم. همچنین به معرفی چند نمونه دستگاه معروف در بازار داخلی نیز خواهیم پرداخت.

نخستین گام در این صنعت ، کیفیت، ماندگاری و صحت محصولات مورد نظر جهت بسته بندی است . برای مثال دور بودن محصولات از گرد و خاک و در امان ماندن از تماس مستقیم با هوا در حوزه مواد غذایی نکته بسیار مهمی است که شرکت های بزرگ به خوبی اهمیت این موضوع را درک کرده اند با این حال شرکت های نوپا از این نکته غافل هستند و توجه چندانی به آن ندارند.

بسته بندی نه تنها یکی از مراحل تولید، بلکه خود صنعتی عظیم است . جدا از محصولات خوراکی که شامل خشکبار و حبوبات و گوشت و … است همه محصولاتی که در این اقتصاد مدرن گشته اند ، شامل بسته بندی خواهند بود.

تا به اینجا پک ایران سعی داشت با اهمیت بسته بندی در دنیا مدرن و اطلاعاتی به شما عزیزان بدهد. در ادامه به انواع دستگاه های بسته بندی در کارخانه ها خواهیم پرداخت .

 

دستگاه های بسته بندی و وظایف آن

در مقدمه اشاره کردیم لازمه هر خط تولیدی داشتن دستگاه بسته بندی است و به نوعی این دستگاه های بسته بندی است که خط تولید را می چرخاند .حال کمی دقیق تر این به موضوع بپردازیم. به عبارتی هر محصولی که در خط تولید باشد در نهایت و قبل از خروج از کارخانه نیاز دارد که در بسته بندی قرار گیرد این نخستین نیاز هر کارخانه ای است . دوم اینکه محصولی که درون بسته بندی قرار می گیرد باید کیفیت و دوام داشته باشد که این موضوع بر بازاریابی و فروش آن محصول تاثیر بسزایی دارد .

نکته ای که برند را دچار آسیب می کند عدم توجه به کیفیت بسته بندی و همینطور بی توجهی به بسته بندی با اصول بازاریابی و فروش است .در نتیجه بی توجهی به این امر باعث آسیب به برند و در ادامه باعث ورشکستی خواهید شد .

اکنون که با اهمیت بسته بندی آشنا شدید به معرفی چند نمونه از دستگاه های بسته بندی بسیار قدرتمند می پردازیم .

با توجه به عدم اتصال بازار ایران به بازارهای جهانی،امکان ارجاع به بانک جامع اطلاعاتی B2B های بین المللی وجود نخواهد داشت ،از این رو در جمع آوری اطلاعات به تولیدات داخلی ماشین سازی پک ایران اکتفا خواهیم کرد.

مواردی که در ادامه به آن ها اشاره شده است به نوعی نمایانگر بضاعت صنعت بسته بندی ایران می باشد.

انواع ماشین آلات پرکن

انواع دستگاه وکیوم

 • فروشگاهی
 • خانگی
 • رومیزی
 • تک کابین
 • دو کابین
 • ایستاده
 • سلفون استرچ
 • دستگاه دوخت نخی
 • دستگاه شیرینگ پک
 • دستگاه دوخت پلاستیک
 • دستگاه استرچ پالت

 همانطور که شاهد بودید دستگاه های بسته بندی شامل موارد متعددی هستند. لازم به ذکر است با توجه به عملکرد و خدمت به تولید، و با در نظر گرفتن محل قرارگیری در خط تولید به دسته های مختلفی تقسیم خواهند شد. دقیق تر بخواهیم بگوییم ، ممکن است شرکتی اول از همه برای خشکبار خود بسته های یک کیلوگرمی در نظر بگیرد و پس از آن این بسته بندی های یک کیلویی را در کارتون های صدتایی قرار دهد و در نهایت برای هر ده کارتن یک بسته بندی بسیار بزرگ در نظر بگیرد.

بنابراین برای هر مرحله از این بسته بندی ها به دستگاه مخصوصی نیاز خواهد داشت. اکنون به معرفی این دستگاه های پرکن خواهیم پرداخت . با پک ایران همراه باشید.

ماشین آلات پر کن دستگاه های بسته بندی

پر کاربرد ترین دستگاه بسته بندی

در ظاهر کار ماشین های پر کن بسیار ساده به نظر می آید به شکلی که تنها باید محصولاتی را ( جامد ،مایع ، گاز و ..) درون ظرف های مشخص شده انتقال دهند . اما در واقع کار این دستگاه پیچیده تر از این است به همین دلیل لقب پر کاربرد ترین دستگاه را به خود گرفته است.

موارد مختلفی در بسته بندی قرار خواهد گرفت برای نمونه بسته بندی گاز سمی به توجه و ایمنی بالایی نیاز دارد. همچنین مایعاتی که چسبنده هستند بسیار چالش برانگیز است .بنابراین با این مثال ها متوجه شدیم که دستگاه های بسته بندی زیر شاخه های گوناگونی را شامل می شود.

ماشین های بسته بندی پر کن، خود هفت زیر دسته دارند. با توجه به نوسان ارز و اقتصاد داخلی، اگر قیمت دستگاه بسته بندی برای شما اولویت دارد، از طریق سایت پک ایران اقدام به خرید دستگاه صنعتی مورد نظرتان کنید. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که دستگاهی را انتخاب کنید که کیفیت و سلامت محصول شما را تضمین کند .

ماشین آلات لیبل زن

تقریبا در هر مرحله ای، حداقل یکی از خطوط تولید باید به دستگاه لیبل زن مجهز باشد. یکی از اهداف این کار این است که تولید کننده باید محصول خود را به مشتریان خود معرفی کند. کیفیت محصول و سالم رسیدن به مقصد ارزش نخواهد داشت اگر برند محصول شما به مخاطب اعلام نشود. موفقیت تولید شما در قسمت بازاریابی ارتباط مستقیم با دستگاه های لیبل زن دارد .

این دستگاه ها در ابعاد گوناگون تولید می شوند،به طور مثال یک دستگاه لیلبل زن دستی و نمونه های عظیم که به تنهایی نیاز یک خط تولید را بر آورده می کند .

دستگاه دربند

ماشین های دربند در صنایع گوناگونی به ویژه در صنعت غذایی مورد استفاده قرار می گیرند .می توان به محصولاتی چون دوغ، آب، نوشابه، انواع کنسروها و خاویار اشاره نمود. کاربرد بالای این دستگاه ها در صنایع باعث شده است که تنوع آن ها بالا رفته و قیمت آن ها نیز از چند صد هزار تومان تا چندین میلیون تومان متغیر باشد.

دستگاه دربند

دستگاه بسته بندی سلفون از زیر

میتوان گفت لذت خوردن لواشک های بازار به دلیل استفاده از دستگاه بسته بندی سلفون از زیر است . دستگاه های سلفون از زیر در کارخانه هایی چون بستنی، لواشک، و ظروف یک بار مصرف نیز به کار برده می شود.

دستگاه بسته بندی سیل

ساده ترین مثالی که می توان در مورد این بسته بندی به کار برد سالاد های رستورانی است. این دستگاه های بسته بندی مطابق با قالب شما، بسته بندی را انجام می دهد. انواع شکلات و میوه و سالاد الویه در همین حوزه بسته بندی قرار میگیرند.

دستگاه بسته بندی چای و دمنوش

این دستگاه کارایی کاملا مشخصی دارد و نیاز به توضیح چندانی ندارد . اگر خط تولید تی بگ باشد باید تنها یک دستگاه نیاز شما را پاسخ خواهد داد اما اگه تولید چای کیلویی و جعبه ای باشد باید دستگاه های دیگری نیز تهیه کنید. لازم به ذکر است اعلام کنیم که پک ایران یکی از تولید کننده های موفق در تولید دستگاه بسته بندی چای کیسه ای و دستگاه بسته بندی دمنوش است.

دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار

یکی از پرطرفدار ترین دستگاه های بسته بندی ، دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار است. از دلایل این محبوبت تقاضای این دستگاه برای تولیدی های خانگی است در حالی که مثلا دستگاه های بسته بندی چای و دمنوش برای کارخانه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت های این دستگاه ها بسیار متغیر است و گستره این قیمت ها بستگی به نیاز و خواسته مشتری دارد .

دستگاه بسته بندی سلفون از رو

مثال سلفون از زیر را یادتان است ،همان لواشک که لایه پلاستک چسبان با دستگاه بسته بندی سلفون از زیر انجام شده و اکنون پلاستیک رویی آن ها با استفاده از دستگاه سلون از رو انجام می پذیرد. از انواع دیگر این محصولات می توان به کلوچه و کیک هم اشاره کرد.

دستگاه بسته بندی اسکین پک

دستگاه بسته بندی اسکین پک که وکیوم فرمینگ هم نام برده می شود، برای بسته بندی فرمی محصولات مختلف مانند ابزارآلات خانگی و فنی، محصولات غذایی ، خوراکی و اسباب بازی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

در بسته بندی اسکین پک محصول روی سینی پلاستیک یا کارتن مورد نظر قرار می گیرد. در قدم بعدی ، پلاستیک محافظ که توسط دستگاه حرارت دیده شده روی محصول پایین می‌آید و هوای اطراف بین محصول را به صورت کامل تخلیه می‌کند. در نتیجه پلاستیک فرم کامل بسته را به خودش میگیرد، بنابراین از محصول به خوبی حفاظت خواهد شد .

پراستفاده‌ترین مصارف دستگاه های اسکین پک برای بسته بندی محصولات غذایی تازه است. کارخانه های تولیدی گوشت و فرآورده های گوشتی از این روش برای بسته بندی مواد غذایی تولیدی خود استفاده می‌کنند.

مزایایی دستگاه بسته بندی اسکین پک چیست ؟

مهم ترین مزیت دستگاه اسکین پک بی‌نیازی محصول به یک فرم خاص از بسته بندی است . در عین حال بسته بندی شفاف است و محصول داخل بسته به خوبی دیده می‌شود،بدین صورت مشتری به راحتی محصول را بررسی میکند و نیازی به باز کردن بسته بندی نخواهد داشت. در این بسته بندی هزینه های ساخت قالب و طراحی بسته نیاز نیست از این رو بسته بندی اسکین پک هزینه های کمتری را دربر خواهد داشت .

لاستیک یا نایلون مورد استفاده در دستگاه بسته بندی اسکین پک از جنس پی وی سی (PVC) و ال دی پی ای (LDPE) است که با حرارت نرم و منعطف می‌شود و بدون آسیب زدن به محصول آن را مهر و موم می‌کند. پیش از خنک شدن پلاستیک محافظ هم یک پمپ مکش هوای داخل بسته را تخلیه می‌کند تا محصول آماده انبارداری، حمل و نقل و فروش شود.

یک لامپ مخصوص در دستگاه اسکین پک وظیفه حرارت دادن پلاستیک یا نایلون بسته بندی را به عهده دارد. به محض اینکه پلاستیک به محصول می رسد فرآیند خنک سازی شروع می شود و پلاستیک به صورت یک طلق محکم دور کالا شکل می‌گیرد.

دستگاه بسته بندی وکیوم

دستگاه وکیوم یکی از انواع دستگاه های بسته بندی بوده و خود نیز در انواع فروشگاهی، رومیزی، تک کابین، دو کابین و ایستاده موجود است.

کار دستگاه وکیوم تخلیه هوا درون بسته و تزریق گازهای بی‌اثر است. این امر موجب افزایش طول عمر محصول و لذا افزایش ارزش افزوده آن می‌شوند. به همین علت دستگاه وکیوم و بسته بندی وکیوم شده طرفداران بسیاری پیدا کرده و به یکی از کاربردی ترین دستگاه‌‌های بسته بندی تبدیل شده است.

عملکرد دستگاه وکیوم بسته بندی، بدین صورت است که پس از قرار دادن ماده غذایی در داخل بسته، هوای داخل آن خارج شده و به اصطلاح وکیوم می‌شود. جهت ماندگاری بیشتر مواد غذایی پس از تخلیه هوای داخل بسته، گاز خنثی به داخل بسته تزریق می‌شود.

مزیت استفاده از دستگاه بسته بندی وکیوم

وکیوم کردن به کمک دستگاه وکیوم ، طول عمر محصول را 2 برابر و عمل تزریق گاز، طول عمر را 3 برابر می‌کند.

نکته مهم در خرابی و فساد مواد غذایی باکتری های موجود در هوا است . با تخلیه هوای داخل بسته به کمک دستگاه بسته بندی وکیوم، این باکتری ها نیز به همراه هوا خارج می‌شوند و بسته خالی از باکتری می‌شود.

دستگاه سلفون استرچ

یکی پرمصرف ترین پلاستیک های بسته بندی صنایع و اصناف سلفون استرچ بسته بندی است زیرا دارای مقاومت و کشسانی بالایی است همچنین دارای قیمت مناسب تری نسبت به دیگر مشتقات پلاستیکی است . قیمت مواد اولیه هر روزه در حال تغییر است از همین رو قیمت قادر نیستیم که قیمت دقیق را در سایت اعلام نماییم .جهت کسب اطلاعات با مشاوران پک ایران تماس حاصل بفرمایید .

 

دستگاه بسته بندی شیرینگ پک

شیرینگ پک در واقع روشی بسیار عالی برای بسته بندی است. دستگاه شیرینگ پک با استفاده از گرمای مناسب با توجه به اندازه آن فیلم شیرینگ را به دور محصول جمع میکند. این دستگاه با توجه به صنایع و کاربرد های متفاوت، انواع مختلفی دارد که شامل دستگاه های شیرینگ پک تونلی ، کابینی به صورت اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی می شود. این روش بسته بندی به دلیل سریع و با کیفیت و ارزان بودن محبوبیت از محبوبیت بالایی در صنایع برخوردار می باشد.

نحوه کارکرد دستگاه شیرینگ پک

دارای دو بخش است اول اینکه کالا وارد بخش دوخت میشود. این بخش دارای یک تیغه دوخت است که باعث می شود فیلم شیرینگ دور محصول قرار گیرد و وارد بخش بعدی شود . نوع دوخت با توجه به سیمی یا آلومینیومی بودن آن قیمت متفاوتی دارد.این دستگاه یک تونل حرارتی هم دارد که محصول در مرحله دوم از آن عبور میکند که باعث میشود فیلم شیرینگ روی محصول چسبیده و کشیده شود.

این تونل حرارتی ممکن گازی و یا برقی باشد. همچنین دمای آن به بالای 180 درجه سانتی گراد میرسد.در انتهای دستگاه فن های خنک کننده وجود دارند که با جریان هوا، شیرینگ جمع شده روی محصول را خنک و منقبض می کند.

دستگاه دوخت پلاستیک

دستگاه های دوخت پلاستیک در انواع دستی کوچک ، رومیزی ، ریلی خوابیده و ایستاده می باشند که با توجه به نوع بسته بندی و ابعاد آن باید از دستگاه مخصوص استفاده نمود.

دستگاه دوخت پلاستیک که با نام های دستگاه سیل پلاستیک یا دوخت حرارتی پلاستیک و یا دستگاه پرس پلاستیک نیز شناخته می شود جهت بسته بندی انواع پاکت های پلاستیکی و نایلونی جهت بسته بندی انواع مواد غذایی و قطعات ریز و درشت در بسته بندی های پلاستیکی استفاده می گردد. نحوه کار این دستگاه ها ایجاد حرارت و پرس همزمان جهت دوخت دو لایه پلاستیک به هم می باشد.

انواع دستگاه بسته بندی دوخت پلاستیک

دستگاه دوخت پلاستیک دستی

دستگاه دوخت پلاستیک پدالی

دستگاه دوخت پلاستیک ریلی -افقی

دستگاه دوخت پلاستیک ریلی – عمودی

دستگاه استرچ بسته بندی  پالت

دستگاه استرچ پالت چیست ؟

دستگاه استرچ پالت یا دستگاه پالت پیچ که کمتر از 2 دهه از عمر آن نمیگذرد نوعی از دستگاه بسته بندی است که توسط نایلون استرچ یا همان پلاستیک استرچ که قابلیت کشسانی بالایی دارد توسط دستگاه استرچ پالت به دور پالت پیچیده میشود.و یکی از مقرون به صرفه ترین روش بسته بندی پالت به حساب می آید.

موارد استفاده از دستگاه بسته بندی استرچ پالت

یکی از روشهای بسته بندی جهت محصولات غالبا حجیم وبزرگ روش استرچ پیچی یا استرچ پالت یا استرچ رپینگ میباشد که این امر توسط دستگاه بسته بندی استرچ و توسط فیلم مخصوص و با استفاده از چسبندگی فیلم مذکور صورت می پذیرد.این روش برای حفاظت پالت یا محصولات بزرگ ازنورخورشید، باران، گردوغبار، رطوبت ، واژگونی،سرقت و همچنین جهت حمل و نقل سریع و آسان و افزایش زیبایی بکار میرود.

قابلیت های دستگاه استرچ پالت در طول زمان

در طول زمان امکانات این بسته بندی تکمیل شده و به سیستم های جانبی مانند دوخت و برش اتوماتیک فیلم، سیستم پری استرچ ، سیستم های حفاظتی ویژه و … مجهز شده است . پک ایران همه این سیستم ها را بر روی دستگاه های تولید اعمال نموده و جهت خرید انواع دستگاه ها با داشتن کارشناسان مجرب جهت خرید دستگاه ها شما راهنمایی خواهند کرد .

سخن آخر ، بسته بندی لازمه هر خط تولید

در اینجا سعی کردیم نمونه های بسته بندی را به اختصار بیان کنیم و مخاطب را با تنوع این دستگاه ها آشنا کنم.

در بین محصولاتی که معرفی شدند، بعضی مختص خط تولید های عظیم بودند و بعضی در یک کارگاه خانگی هم امکان استفاده داشتند، اما نکته مهم این است که شما هنگام خرید، نیاز خود را در نظر گرفته و با توجه به آن به خرید دستگاه بپردازید .

قیمت انواع دستگاه و ماشین آلات بسته بندی پک ایران

ما در پک ایران با مجرب ترین کارشناسان در کنار شما خواهیم بود و به شما جهت خرید انواع دستگاه بسته بندی مشاوره خواهیم داد. با توجه به نواسات قیمت دستگاه بسته بندی و ماشین آلات مرتبط در بازار جهت دریافت لیست قیمت انواع دستگاه بسته بندی و راه اندازی خطوط بسته بندی با کارشناسان فروش پک ایران در تماس باشید.

خشک کن کابینتیخشک کن کابینتی
خشک کن کابینتی مدل PKI-413
تومان ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰
میز استیل بازرسی
میز استیل بازرسی مدل PKI-405
تومان ۱۲.۵۰۰.۰۰۰
نوار نقاله انتقال چیپسنوار نقاله انتقال چیپس
نوار نقاله انتقال چیپس PKI-808
تومان ۳۹.۰۰۰.۰۰۰
دستگاه سورتینگ میوه
دستگاه سورتینگ میوه PKI-415
تومان ۲۱۲.۰۰۰.۰۰۰
وان گلگیر سیب زمینیوان گلگیر سیب زمینی
وان گلگیر سیب زمینی PKI-801
تومان ۱۸.۰۰۰.۰۰۰
قیمت دستگاه پولیش حبوبات PKI-۱۰۴خرید دستگاه پولیش حبوبات PKI-۱۰۴
دستگاه پولیش حبوبات PKI-۱۰۴
تومان ۳۳.۰۰۰.۰۰۰
دستگاه پولیش خرماخرید دستگاه پولیش خرما PKI-۵۰۲
دستگاه پولیش خرما PKI-۵۰۲
تومان ۸۳.۰۰۰.۰۰۰
قیمت دستگاه بالابر پله دارخرید دستگاه بالابر پله دار 1501-PKI
دستگاه بالابر پله دار 1501-PKI
تومان ۶۰.۰۰۰.۰۰۰
دستگاه خشک کن پفکدستگاه خشک کن پفک
دستگاه خشک کن پفک PKI-۹۲۲
تومان ۶۱۹.۰۰۰.۰۰۰
دستگاه بالابر پودری
دستگاه بالابر پودری PKI-304
تومان ۵۶.۰۰۰.۰۰۰
قیمت دیگ دراژه شکلات PKI-۹۴۳خرید دیگ دراژه شکلات PKI-۹۴۳
دیگ دراژه شکلات PKI-۹۴۳
تومان ۸۶.۰۰۰.۰۰۰
بسته بندی به تکنولوژی و فناوری محصور کردن یا محافظت از محصولات (کالا) برای توزیع ، ذخیره و فروش گفته می شود. بسته بندی شامل فرآیند طراحی ، ارزیابی و تولید است. همچنین به عنوان یک سیستم هماهنگ تهیه کالاها برای حمل و نقل ، انبارداری ، تدارکات،فروش و استفاده نهایی از بسته بند استفاده می شود .
با توجه به تنوع بالای دستگاه های بسته بندی ، از معرفی تمامی دستگاه صرف نظر نموده زیرا می توان گفت به تعداد محصولاتی که در دنیا وجود دارد دستگاه بسته بندی نیز موجود است . گاهی خط تولیدی، برحسب نیاز خاص خود، یک دستگاه خاص را سفارش می دهد . ناگفته نماند که دستگاه های بسته بندی نقش اول خط تولید مواد غذایی هستند ،در نتیجه هم از نظر قیمت و هم از نظر تنوع پیچیده ترین نوع بازراریابی را به خود اختصاص داده است . از مواد غذایی که بگذریم ، صنایع شیمیایی از نظر حساسیت و ایمنی چایگاه دوم را دارد . به این ترتیب شما میتوانید براساس فراگیری محصول و پس از آن درجه نیاز به پوشش، رابطه آن صنعت با صنعت بسته بندی را دریابید.

دستگاه دوخت سرکیسه وسیله ای است که برای دوختن کیسه های مختلف با جنس های پلاستیکی، پارچه ای، نخی و کاغذی در کارخانه ها و مکان های دیگر استفاده می شود. دستگاه های دوخت کیسه ای را با نام های مختلفی می شناسند: دستگاه های دوخت گونی، چرخ های گونی دوزی و دستگاه دوخت گونی دو.

طرز کار دستگاه های دوخت گونی دستی بسیار آسان است و عملکرد آن ها مانند چرخ خیاطی های معمولی است که یک سوزن به صورت عادی بالا و پایین رفته و با نخ مخصوص به دوخت زدن می پردازد. البته در دستگاه های دستی دوخت سرکیسه که مکانیکی و با نیروی برق کار می کنند این عمل به صورت اتوماتیک انجام خواهد شد. اما در دستگاه دوخت سر کیسه دستی دوخت توسط نیروی دست انجام می شود.

این دستگاه برای دوختن کیسه هایی با جنس پلاستیک،پارچه ،کاغذ و… می باشد از این رو مناسب بسته بندی هایی همانند کیسه های آرد ، برنج ، کیسه های پلاستیکی قند و شکر، کیسه های آجیل و… است .

دستگاه های دوخت زن بر اساس مدل دستی و یا صنعتی که دارند سرعتشان متفاوت است . هر دستگاه به صورت تقریبی در هر ثانیه می تواند یک کیسه را دوخت بزند.

باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟