پک ایران

Pack Iran

دستگاه تفت آجیل و خشکبار

دستگاه تفت آجیل و خشکبار دستگاهی جهت تفت دادن انواع خشکبار مانند تخمه، بادام زمینی، کنجد و آجیل های دیگر که ملزم به تفت دادن می باشند.

این دستگاه به عنوان دستگاه تولید نخودچی، دستگاه تخمه پزی، دستگاه شورکن آجیل و دستگاه تفت آجیل در صنایع غذایی کاربرد دارد. چرا که این محصولات در صورت تفت نگرفتن بو، طعم و مزه خوبی نمی گیرند.

بادام هندی، از جمله محصولاتی است که باید بو داده شود تا پوست آن گرفته شود. به همین دلیل این محصول هرگز با پوست فروخته نمی شود.

آجیل به مخلوطی از خشکبار گفته می‌شود که بنا بر سلایق و مدل‌های گوناگون، ترکیبات آن فرق می‌کند.
آجیل از دیرباز به یکی از نمادهای فرهنگ ایرانی بدل گشته ‌است به صورتی که برخی از مراسم سنتی ایرانیان مانند نوروز و یلدا تنها با حضور آجیل مفهوم خود را پیدا می‌کنند.

در آجیل ها مقدار زیادی چربی مفید وجود دارد و می توان از آنها جهت تنظیم فشار خون و کاهش قند خون استفاده کرد، آجیل ها حالت خام دارند و ترد نیستند، به همین دلیل در بیشتر صنایع آجیل ها را تفت می دهند و به آنها افزودنی اضافه می کنند تا طعم بی نظیری داشته باشد، در واقع بیشتر افراد آجیل های تفت داده شده را به آجیل های خام ترجیح می دهند.
در گذشته جهت طعم دادن و تفت آجیل ها و خشکبار از روش های سنتی استفاده می کردند که کارایی لازم را نداشت،زیرا در حین تفت دهی مقدار زیادی از محصولات بیش از حد تفت داده می شدند و طعم بدی در آنها ایجاد می شد.

همچنین در روش سنتی و دستی به نیروی انسانی زیادی نیاز است از همین رو شرکت های سازنده ماشین آلات صنعتی تولید دستگاه تفت دهنده آجیل را آغاز کردند.

نحوه انجام تفت دادن آجیل و خشکبار

برای گرمایش دستگاه تفت آجیل و خشکبار از حرارت غیرمستقیم استفاده می شود و منبع حرارتی آن توسط مشعل گاز یا گازوییل تامین می‌شود.

آجیل و دیگر محصولات مورد نظر داخل مخزن بالابر ریخته می شوند و توسط بالابر Z به داخل مخزن دستگاه تفت آجیل و خشکبار انتقال می یابد و همچنین نمک نیز توسط بالابر به مخزن دستگاه تفت انتقال داده می شود و محصول داخل نمک در داخل دستگاه بو داده می شود.

سپس بر روی سرند ریخته شده و نمک اضافی آن گرفته می شود و پس از آن به دستگاه طعم زن انتقال می یابد.

مخزنی که در دستگاه تفت آجیل و خشکبار کار شده دارای ماردون است. وقتی دستگاه شروع به کار می کند، محصول به دیواره های ماردون برخورد کرده و مرتبا زیرو رو میشود.
پس از اتمام فرایند تفت دهی جهت حرکت ماردون توسط کاربر تغییر کرده و محصول بر روی سرند ریخته میشود. در این مرحله نمک از محصول جدا می شود که دوباره قابل استفاده در دستگاه تفت میباشد.
دستگاه تفت آجیل و خشکبار شرکت پک ایران دارای موتور اینورتر برای کنترل سرعت چرخش ماردون دستگاه میباشد.

دستگاه تفت آجیل و خشکبار در هر نوبت تفت دهی قابلیت تفت دادن 25 کیلو آجیل را دارد. لازم به ذکر است که به همین تناسب به محصول در حال تفت نمک اضافه میشود.

نمک اضافه شده به محصول برای طعم دهی به محصول نمی باشد و برای انتقال بهتر حرارت به محصول است. سرعت چرخش و میزان حرارت دهی دستگاه به نوع محصول قابل تنظیم توسط اپراتور بستگی دارد.
این دستگاه می تواند انواع آجیل و خشکبار از قبیل، فندق، پسته، انواع تخمه، بادام، کنجد و … را به بهترین نحو تفت داد، بگونه ای که خواص اصلی آنها حفظ می گردد، از دستگاه تفت آجیل و خشکبار می توان جهت برشته کردن خشکبار و آجیل نیز استفاده کرد.
مخزن دستگاه تفت آجیل و خشکبار برای محصولات مختلف، گنجایش متفاوتی دارد. مخزن دستگاه تفت آجیل هر چقدر که باشد برای تفت تخمه، به دلیل اینکه تخمه حجم زیادی می‌گیرد، نصف می‌شود.

برای تفت محصولات دیگر مانند نخودچی یا فندق ممکن است بتوانید بیشتر از ظرفیت مخزن نیز آن را پر کنید.

مزایای دستگاه تفت آجیل و خشکبار

این دستگاه مجهز به پایه هایی مستحکم است که کاربری آن را راحت تر کرده است، پایه های این دستگاه را می توان در دو حالت ثابت و متحرک طراحی کرد، پایه های متحرک حالت چرخ دار دارند، این پایه ها حمل و نقل دستگاه را راحت تر می کنند. بدنه دستگاه تفت آجیل و خشکبار به صورت دو جداره طراحی شده و مابین جداره ها با عایق مناسب پوشش داده شده است.

مخزن و بدنه این دستگاه از ضخامت مناسبی برخوردار می باشند و میزان ضخامت آنها برحسب ظرفیت دستگاه قابل تغییر است.

در طراحی این دستگاه از یک مشعل استفاده شده که حرارت را به صورت غیرمستقیم به محصولات منتقل می کند، به همین دلیل محصولات بدون سوختگی و با کیفیت عالی تفت داده می شوند.

دستگاه تفت آجیل و خشکبار در مدل ها و ظرفیت های مختلف قابل تولید است، همچنین این دستگاه مجهز به الکتروموتوری پرقدرت است که با توان بالا کار می کند، همچنین این دستگاه دارای درام حلزونی می باشد.

قطعات کاربردی در تولید این دستگاه از نوع استاندارد و درجه یک هستند، بنابراین میزان تولید صدا و ارتعاش دستگاه تفت خشکبار بسیار کم می باشد.

از دیگر قابلیت های ویژه این دستگاه تایمر آن است ، می توان مدت زمان تفت دهی را به دلخواه تعیین کرد تا بعد از تمام شدن مدت زمان، عملیات دستگاه بصورت خودکار متوقف گردد، در نتیجه از اتلاف انرژی جلوگیری می شود.

بنابراین در مصرف انرژی صرفه جویی می کند. جنس بدنه دستگاه تفت آجیل، فولادی با رنگ الکترواستاتیک و مخزن دستگاه از جنس استیل است.
لازم به ذکر است این دستگاه مجهز به نمایشگر دیجیتالی و امکان تنظیم دما است.

 

 

 

 

برخی از محصولات
باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟