پک ایران

Pack Iran

دستگاه تولید قند

دستگاه تولید قند در سه مدل کله، کبریتی یا شمش و حبه طراحی و انجام می شود. دستگاه تولید قند در هر سه مدل دستگاه قند کله، دستگاه کبریتی یا شمش، دستگاه قند حبه، در یک فرایند نسبتا مشابه شکر را تبدیل به قند می کنند.

قند شکسته یکی از مواد غذایی بسیار پرطرفدار در میان ما ایرانی هاست که در کنار چای و نوشیدنی های گرم کاربرد دارد. در نتیجه خط تولید قند یکی از کسب و کارهای پر رونق در ایران است.

انواع خط تولید قند

دستگاه تولید قند حبه روتاری

در خط تولید قند حبه، شکر آسیاب شده را با کمک آب یا بخار آب مرطوب می شود و به داخل مخزن دستگاه ریخته می‌شود. این دستگاه شکر را با استفاده از فشار جک هیدرولیک پرس می کند و در قالب‌های کوچک قند حبه فشرده آماده می شود.

قند آماده شده در این دستگاه با وزن تقریبی 2/5 گرم و در دو ابعاد 15*15 یا 12*12 میلی‌متر فرم داده می شود و بر روی یک نوار نقاله انتقال می یابد. تولید با این دستگاه کاملا بهداشتی و بدون اضافه کردن هرگونه مواد است .این دستگاه قابلیت تولید قند حبه شکل دار و طعم دار را دارد .

بالابر شکر، مخزن ذخیره سازی، آسیاب شکر، میکسر، دستگاه پرس و تابلو برق از تجهیزات جانبی دستگاه تولید قند می باشد.

دستگاه تولید قند شمشی یا کبریتی

نحوه عملکرد دستگاه تولید قند شمشی مشابه خط تولید قند حبه است. با این تفاوت که اندازه شمش‌های قند، بیشتر از حبه‌ای است.

در این خط تولید برای برش قند شمشی نیاز به یک دستگاه کالباس بر و دستگاه خردکن قند وجود دارد. در این سیستم می توان از تونل خشک کن برای خشک کردن قند نیز استفاده کرد.

 

دستگاه تولید قند کله پرسی

دستگاه تولید قند کله پرسی هم کاملا به شکل دو دستگاه دیگر عمل می کند. ابتدا شکر به صورت آسیاب در می آید پس از آن با بخار آب مخلوط می شود و داخل قالب های مخصوص کله با استفاده از فشار جک هیدرولیک پرس می شود.
این روش در تولید قند آسان و ارزان است. به افزودنی های دیگر نیاز ندارد و کاملا بهداشتی است.

دستگاه تولید قند کله پرسی هم مانند دستگاه تولید قند حبه دارای تجهیزات جانبی بالابر شکر، مخزن ذخیره سازی، آسیاب شکر، میکسر، دستگاه پرس 12 قالب و تابلو برق می باشد .

دستگاه قند خرد کن

با پیشرفت صنعت و دستگاه های بسته بندی خرد کردن قند از حالت دستی خارج شد و این امر در کارخانه ها به صورت ماشینی انجام می شود و در بسته بندی های متفاوت به بازار عرضه می شود بنابراین دیگر برای خرد کردن قند نیازی به صرف زمان زیادی نیست.

دستگاه خرد کن قند در شرکت پک ایران در دو مدل نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک طراحی و تولید می‌شود. لازم به ذکر است که ابتدا به صورت نیمه اتوماتیک و کم کم به شکل تمام اتوماتیک تولید و ارائه شد.

دستگاه قند خرد کن نیمه اتوماتیک

این کار توسط دستگاه برش 44 تیغ انجام می شود. ابتدا کله قند روی نوار این دستگاه ریخته شده و توسط دو عدد گیوتین با استفاده از تیغه های 70 سانتی به اشکال و اندازه‌های دلخواه برش می‌خورد. سپس قند به داخل دستگاه سرند قند هدایت می شود.

در انتهای نوار دستگاه قند خرد کن نیمه اتوماتیک یک سرند ویبره قرار دارد. عملکرد سرند به این شکل است که خاک قند را از بدنه قند جدا می کند و قند را آماده مرحله بسته‌بندی می‌کند.

دستگاه قند خرد کن نیمه اتوماتیک شامل تیغه‌های خردکن قند و میز برش نامنظم است. کارکرد این دستگاه برای خرد کردن انواع قند شمشی به اندازه‌های کوچک و بزرگ و تولید قند شکسته مناسب است.

دستگاه قند خرد کن کاملا بهداشتی و مورد تایید وزارت بهداشت می باشد.

دستگاه قند خردکن تمام‌ اتوماتیک

نحوه انجام کار دستگاه قند خرد کن تمام اتوماتیک مانند دستگاه قند خردکن نیمه اتوماتیک است. اما با این تفاوت که قبل از دستگاه قند خردکن یک دستگاه کالباس بر قرار دارد که قند کله را حلقه‌ حلقه کرده و برای مرحله حبه کردن قند آماده می‌کند و برای مرحله بعدی آماده می شود.

دستگاه قند خرد کن تمام اتوماتیک قابلیت ساخت با ظرفیت های گوناگون را نیز دارد. از مزیت های این دستگاه استفاده در کارخانه های تولید قند، بسته بندی قند همچنین در کارگاه های کوچک می باشد.

از اجزای این دستگاه برش 40 تیغ، گیوتین 70 سانت، سرند، غبارگیر را می توان نام برد.

دستگاه غبارگیر قند

مکانیزم دستگاه غبار گیر قند تا حدودی شبیه به ماشین جاروبرقی می باشد که با مکشی که ایجاد می کند غبار تولید شده را به خارج دستگاه و داخل کیسه های مخصوص انتقال می دهد .

بعد از خرد کردن قند در مراحل اولیه غباری در سایر قسمت های دستگاه ایجاد خواهد شد که برای انباشته نشدن این غبار و پاک کردن آن از دستگا غبار گیر استفاده می کنند.

این دستگاه در مدل های صنعتی و همچنین کارگاهی تولید می گردد.

دستگاه برش قند اتویی

دستگاه برش اتویی قند اولین دستگاه مورد استفاده در ماشین آلات قند خرد کن به شمار می رود این دستگاه دارای 40 عدد تیغه با کیفیت و استحکام بالامی باشد که قند کله به صورت افقی داخل این تیغه های برش قرار می گیرد.

این تیغه ها قند کله را به صورت گرد برش داده و تکه های قند را به سمت دستگاه گیوتین هدایت می کند. لازم به ذکر است که تعداد تیغه های این دستگاه را به تعداد مختلف می توان تغییر داد.

دستگاه گیوتین

دستگاه گیوتین قسمتی از دستگاه قند خرد کن می باشد که وظیفه خرد کردن قند به شکل نامنظم را به عهده دارد.

این دستگاه در طیف گسترده ایی از ابعاد موجود است و به همین علت از آن می توان در مصارف متعددی استفاده کرد. شما با استفاده از این دستگاه میتوانید محصولات با کیفیت تر، با سرعت بیشتر به بازار ارائه دهید.

از مزایایی آن می توان به کم شدن پرتی قند هنگام خرد شدن را اشاره کرد.

دستگاه سرند قند

دستگاه سرند قند با نام الک نیز شناخته شده است که وظیفه آن جداسازی قند از خاکه آن بعد از عمل خرد شدن است. دستگاه دارای 3 عدد خروجی است همچنین از سیستم لرزاننده و توری همراه با مکش قابل تنظیم برخوردار است. این دستگاه را می توان در همه قند خرد کن ها استفاده کرد.

 

برخی از محصولات
باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟