پک ایران

Pack Iran

دستگاه شستشو خرما

دستگاه شستشو خرما از جمله تجهیزات مورد نیاز برای خط تولید و بسته بندی خرما به شمار می رود.

دستگاه شستشوی خرما دارای ۶ دوش فشار قوی آب برای شستن خرما می باشد و قابلیت شستشو و سورتینگ خرما را در حجم 250 کیلو در ساعت دارد. دستگاه شستشو خرما قادر است خرما یا خشکبار دیگری که نیاز به شستشو دارند را به طور مستقیم یا غیر مسقیم با بخار خشک نماید.

خرماها پس از شسته شدن، بر روی یک نوار ۵ و ۶ متری به سمت دستگاه خشک کن حرکت می کنند و در این مسیر آب آن ها گرفته می شود.

اکثرا دستگاه شستشو خرما به صورت نیمه اتوماتیک هم ساخته می شوند تا قیمت مناسب تری داشته باشند و همچنین نیاز به یک یا دو اپراتور برای تنظیمات و نظارت بر کار دستگاه دارند.

خرما یکی از محبوب ترین خوراکی های مردمان جنوب و البته سایر نقاط کشورمان به شمار می آید. میزان تولید این محصول مهم در مناطق جنوبی کشور به اندازه ای بالاست که به راحتی پاسخگوی نیاز تمام کشور می باشد و مابقی نیز به سایر کشورها صادر می گردد.

این فرآیند، نیازمند استفاده از انواع روش های مراقبتی در زمان پرورش خرما و همچنین استفاده از انواع دستگاه پس از برداشت خرما است، دستگاه هایی مانند دستگاه شستشوی خرما، دستگاه بسته بندی خرما و البته دستگاه خشک کن خرما دستگاه های مورد نیاز جهت ارائه این محصول در بازار می باشد.

دستگاه خشک کن خرما

این دستگاه بعد از دستگاه شستشو قرار می گیرد و نقش رطوبت زدایی و نم گیری از خرما را بعهده دارد.دستگاه خشک کن خرما با استفاده از 18 فن مکنده پرقدرت خرمایی که شسته شده را خشک می کند تا در ادامه برای بسته بندی شدن رطوبتی به همراه نداشته باشد.
بدنه دستگاه خرما خشک کن از جنس فلز استیل بوده و به همین سبب با استفاده از آب و مواد تمیز کننده قابل پاک سازی می باشد. دستگاه خشک کن خرما، با استفاده از استیل ضد زنگ ساخته شده است.

بدین شکل در تماس با رطوبت و هوا بسیار مقاوم و مستحکم می باشد.

دستگاه خشک کن خرما در دو سایز بزرگ و کوچک قابلیت طراحی و ساخت در گروه صنعتی پک ایران را دارد.

این دستگاه دارای تابلو برق و عملکرد آن تمام اتوماتیک می باشد. برق مصرفی دستگاه سه فاز 380 ولت یا تک فاز 220 ولت است.
منبع گرمایی این دستگاه می تواند از طریق المنت های برقی یا مشعل گازسوز یا گازوئیل سوز تامین شود.
دستگاه خشک کن خرما عملکرد خشک سازی سریع و یکنواختی را انجام می دهد بنابراین در کمترین زمان خشک کردن خرما صورت می پذیرد.

این دستگاه دارای نوار آبگیری از جنس ابریشم نسوز است و در مصرف انرژی صرفه جویی می کند. همچنین این دستگاه دارای پمپ سیرکوله با مخزن ۵۰۰ لیتری می باشد.

تجهیزات دستگاه خشک کن خرما

  1. سیستم حرارتی
  2. دوش فشار قوی
  3. نوار آبگیری و نقاله
  4. دستگاه شستشو خرما
  5. پمپ سیرکوله مخزن دار
  6. فن های دمنده دستگاه خشک کن خرما

مراحل خشک کردن خرما توسط دستگاه خشک کن خرما

در این فرآیند ابتدا خرمای تازه وارد بخش شستشو دستگاه می شود. سپس پمپ سیرکوله و دوش فشار قوی گرد و غبار موجود بر روی خرما را می گیرند و آن را خیلی دقیق شستشو می دهند.

پس از آن نوار آبگیری دستگاه، خیسی موجود بر روی خرما را بدون آسیب رسیدن به آن را می گیرد. در نهایت برای از بین بردن رطوبت احتمالی بر روی خرما، فن های دمنده راه اندازی می شوند.

پس از طی مراحل فوق، خرما توسط نوار نقاله به تونل خشک کن منتقل می شوند. در این مرحله سیستم حرارتی دستگاه خشک کن خرما، رطوبت موجود در بافت خرما را تا حد تنظیم شده می گیرد. به گونه ای که از سوختن یا خشک شدن بیش از اندازه خرما و آسیب رسیدن به پوسته آن جلوگیری می کند.

قیمت دستگاه خشک کن خرما

از آنجایی که این دستگاه معمولاً می بایستی مانند یک خط تولید پیوسته در کنار دستگاه شستشوی خرما ارائه شود در نتیجه قیمت و هزینه خرید آن بالا خواهد رفت.

همچنین با در نظر گرفتن کارایی و عملکرد دستگاه خشک کن قیمت این دستگاه متفاوت است پس لازم است در زمان خرید اقدام به استعلام قیمت ها نمود. بنابراین جهت اطلاعات بیشتر و قیمت تمام دستگاه ها با کارشناسان ما در پک ایران تماس حاصل بفرمایید.

با خرید دستگاه شستشو خرما و دستگاه خسک کن خرما می توانید خط تولید خرمای مشتری پسند خود را به خوبی راه اندازی و از مواهب آن بهره مند شوید. دستگاه خشک کن خرما می تواند همان کیفیت دهندۀ اساسی خرمای تولید شما باشد پس بهتر است در انتخاب آن نهایت دقت و حساسیت انجام شود.

 

برخی از محصولات
باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟