پک ایران

Pack Iran

دستگاه شیرینگ بطری

دستگاه شیرینگ بطری

دستگاه شیرینگ بطری

از دستگاه شیرینگ بطری در انتهای خط تولید و جهت بسته بندی انواع بطری ( شیشه ای، پلاستیکی، فلزی و … ) استفاده می شود. بسته بندی در این دستگاه توسط سلفون نایلونی انجام می گیرد. از جمله پرکاربرد ترین و رایج ترین دستگاه های شیرینگ بطری می توان به دستگاه شیرینگ بطری آب معدنی اشاره کرد.

محصولات به صورت دسته ای توسط دستگاه شیرینگ بطری بسته بندی می شوند. با استفاده از این دستگاه می توان انواع مختلف بطری را به آسانی در سایز های گوناگون بسته بندی کرد به طوری که هیچ گونه محدودیتی در اندازه بسته بندی بطری وجود نداشته باشد. از جمله قابلیت ها و کاربرد های دیگر این دستگاه می توان به شیرینگ انواع کیسه و کارتون اشاره کرد.

همان طور که گفتیم دستگاه شیرینگ بطری دارای مدل های مختلفی است و طراحی و تولید هر کدام نیز دارای ویژگی و ظرفیت مخصوص به خود است که در ادامه با انواع دستگاه شیرینگ بطری آشنا خواهیم شد.

 

شیرینگ یا بسته بندی بطری

بسته بندی انواع بطری از دو روش امکان پذیر است. انتخاب نوع بسته بندی می تواند در طراحی و تولید انواع دستگاه های شیرینگ پک تاثیر گذار باشد.

 1. قرار دادن بطری ها در کارتن و شیرینگ کردن پک کارتن ( حفظ کیفیت محصول در طولانی مدت و پایدار نمودن کارتن )
 2. شیرینگ مستقیم بدون استفاده از کارتن ( صرفه جویی در هزینه ها )

 

فرآیند شیرینگ پک بطری

جهت بسته بندی انواع بطری با استفاده از دستگاه شیرینگ، نایلون شیرینگ پک به دور محصول پیچیده می شود تا بدین ترتیب چند عنصر یک شکل به وجود بیاید. این موضوع سبب می شود تا از محصولات در برابر آلودگی، رطوبت و خطرات احتمالی در هنگام حمل و نقل، محافظت شود.

ورق پلاستیکی یا فیلم شیرینگ یک پوست پلاستیکی نازکی است. هنگامی که پوشش در اطراف بطری بسته بندی قرار می گیرد و توسط دستگاه شیرینگ پک گرم می شود، مانند یک بسته پلاستیکی به دیواره خارجی بسته می چسبد. از بسته به اشتراک گذاری می توان برای بسته بندی محصولات مختلف مانند بطری های آب معدنی و نوشیدنی ها و مواد غذایی کنسرو شده و محصولات دیگر استفاده کرد. این نایلون در اثر گرما کوچک می شود و شکل یک محصول واحد را به خود می گیرد و به آن می چسبد.

 

این شیرینگ پک در صنعت بطری از طریق یک تونل حرارتی انجام می شود که در آن جریان هوای گرم جریان دارد. با توجه به نوع و ماهیت فیلم شیرینگ بطری، در اثر برخورد هوای گرم به فیلم اطراف محصول، فیلم جمع شونده کشیده شده و محصول کاملاً محکم و بدون افتادگی شکل را می پوشاند و از محصول محافظت می کند.

برخی اوقات دستگاه ها بر اساس سوخت کوره  تقسیم می شوند که در این حالت، این دستگاه ها به مشعل های برقی، دیزلی، گازی و ترکیبی از گاز و برق طبقه بندی می شوند که به آن شیرینگ پک دوگانه سوز گفته می شود.

از جمله اجزای اصلی سازنده دستگاه شیرینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تیغه دوخت
 • شیرینگ
 • نوار نقاله
 • کوره حرارتی

نکته: برخی از دستگاه های شیرینگ فاقد تیغه دوخت هستند و فیلم شیرینگ به دور بسته، بسته بندی می شود. زمانی که بسته از کوره رد می شود، فیلم شیرینگ به زیر آن می چسبد.

دستگاه شیرینگ بطری

انواع دستگاه شیرینگ بطری

 

دستگاه شیرینگ بطری دستی

دستگاه شیرینگ بطری دستی دارای یک کوره می باشد. این دستگاه جهت انجام مراحل سلفون کشی و چیدمان بطری ها در کنار همدیگر نیاز به یک نیروی انسانی دارد. از آن جایی که این دستگاه در تمام مراحل بسته بندی نیازمند یک یا دو اپراتور است، می توان آن را یکی از اقتصادی ترین و به صرفه ترین دستگاه های شیرینگ بطری دانست.

دستگاه شیرینگ بطری تونلی نیمه اتوماتیک

دستگاه شرینگ بطری تونلی نیمه اتوماتیک دارای یک پدال بوده و جهت انجام مرحله سلفون کشی نیازمند یک نیروی انسانی می باشد. این نیروی انسانی وظیفه دارد در زمان مشخص برای به هم دوخته شدن رول سلفونی و ارسال آن ها به ورودی کوره، پدال دستگاه را فشار دهد. این دستگاه با سرعت 150 تا 185 بسته در ساعت کار می کنند.

دستگاه شرینگ بطری اتوماتیک

تمامی مراحل شیرینگ در این دستگاه کاملا خودکار می باشد. این دستگاه مجهز به یک حس گر می باشد که تمامی مراحل توسط آن کنترل می شود. این دستگاه با سرعت 450 تا 650 بسته در ساعت کار می کند.

دستگاه شرینگ بطری تمام اتوماتیک

کانوایر یا نوار نقاله را می توان تنها تفاوت دستگاه شیرینگ بطری اتوماتیک با تمام اتوماتیک دانست. به این معنی که جهت ارسال محصولات از دستگاه بسته بندی به دستگاه شیرینگ نیازی به نیروی انسانی نخواهد بود و کلیه مراحل به صورت کاملا خودکار صورت می گیرد. کاربرد اصلی این دستگاه اغلب برای محصولات سنگین بوده و از آن در خطوط مکانیزه به کار می رود.

دستگاه لیبل شرینگ

از دستگاه لیبل شیرینگ جهت لیبل زنی بطری های فلزی و شیشه ای استفاده می شود. در این مرحله به صورت دستی بر روی بطری ها کشیده می شود و در نهایت بر روی کانوایر دستگاه قرار می گیرد. با استفاده از این دستگاه امکان شیرینگ دسته ای از محصولات وجود ندارد.

 

ابعاد انواع مختلف دستگاه های شیرینگ

 • ابعاد استاندارد بسته شیرینگ کابینی : طول 40 ، عرض 30 و ارتفاع 20 سانتی متر
 • ابعاد استاندارد بسته شیرینگ تونلی : طول 45 ، عرض 40 و ارتفاع 40 سانتی متر

 

مزایای بسته بندی توسط دستگاه شیرینگ

 • حفظ فضای بیش تر جهت بارگیری محصولات
 • حمل و نقل آسان محصولات
 • جلوگیری از هر گونه ضربه و آسیب به محصولات
 • محافظت از محصولات در برابر رطوبت، آلودگی و نور مستقیم خورشید
 • مرتب سازی انواع محصولات از جمله محصولاتی که تعادل خوبی در کنار یک دیگر ندارند مانند انواع بطری ها

 

قیمت دستگاه شیرینگ بطری

همان طور که گفتیم دستگاه های شیرینگ بطری دارای انواع و مدل های مختلفی باشند و در طراحی های گوناگونی تولید و عرضه می شوند. عوامل گوناگونی نیز بر روی قیمت این دستگاه ها تاثیر گذار باشد. جهت آگاهی از قیمت دستگاه شیرینگ بطری می توانید با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و از راهنمایی های مشاوران ما در پک ایران بهره مند گردید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟