پک ایران

Pack Iran

دستگاه میوه خشک کن

اگر مایل به تولید و فروش انواع میوه خشک هستید باید از دستگاه سبزی و ميوه خشك كن استفاده کنید که دارای اجزای مختلفی مانند بدنه یا کابین اصلی دستگاه، المنت های حرارتی، فن، سیستم تهویه سینی که برای چیدن میوه و سبزیجات درون دستگاه میوه خشک کن به کار می رود، المنت های حرارتی است، استفاده کنید.

قیمت دستگاه‌ ميوه خشك كن صنعتي با توجه به ظرفیت و تکنولوژی مورد استفاده در آن ها متفاوت است.

از سال‌ها قبل خشک کردن میوه و سبزی در کشورهای مختلف دنیا و کشور ایران مرسوم بوده است، با این وجود نقاطی در دنیا هستند که همیشه به میوه تازه دسترسی ندارند.

امروزه به دلیل توسعه شهرنشینی و همچنین امکان استفاده از انواع میوه ها در فصول مختلف دوباره استفاده از میوه های خشک و سبزی جات رونق بسیاری گرفته است.

دستگاه میوه خشک بعنوان یکی از محصولات در زمینه خشکبار دارای ارزش غذایی بالا و دارای ویتامین ها و خواص زیادی است که برای جلوگیری از هدر رفتن بیش از حد میوه های با کیفیت پایین در فصول مختلف سال، خشک کردن آن هم از نظر ارزش غذایی به صرفه بوده و هم از نظر اقتصادی دارای توجیه اقتصادی می باشد.

به همین منظور استفاده از دستگاه میوه خشک کن برای خشک کردن میوه و سبزیجات در حال افزایش است.
اینکه مردم امروزه در تلاش برای تغییر عادات غذایی خود و پیروی از رژیم سالم هستند و همین امر سبب افزایش فروش میوه خشک شده است.

در این بین می توان گفت که دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات از پر فروش ترین دستگاه ها در سال های اخیر هستند. دستگاه خشک کن میوه صنعتی از جمله دستگاه های پرکاربرد و پر درآمد در حوزه کسب و کارهای صنعتی و نیمه صنعتی و البته خانگی می باشد که با هزینه های مختلف می توان اقدام به خریداری آنها کرد و شاهد رونق این کسب و کار بود.

عملکرد دستگاه میوه خشک کن

حرارت دادن میوه و سبزیجات موجب خارج شدن رطوبت از میوه و در نهایت خشک شدن آن می شود.

رطوبت با استفاده از هواکش به قسمت تهویه منتقل شده و از دستگاه میوه خشک کن خارج می شود. گردش هوا ی تولید شده در دستگاه میوه خشک کن به صورت افقی و یا عمودی در جریان است.

در سیستم گردش هوا به صورت افقی، تهویه در انتهای دستگاه قرار می گیرد و در گردش هوا در دستگاه به صورت عمودی، سیستم تهویه در قسمت بالای آن قرار می گیرد.

گردش هوا و خروج رطوبت میوه از دستگاه خشک کن میوه به این دلیل اتفاق می افتد که فن و سیستم تهویه به صورت همزمان در دستگاه میوه خشک کن کار می کنند.
دستگاه میوه خشک کن که در مجموعه شرکت پک ایران تولید می گردد در جنس های مختلفی عرضه می شود.
دستگاه با جنس استیل و ضد زنگ برای افرادی مناسب است که در محیط خود رطوبت بالایی دارند و یا از دستگاه رطوبت ساز استفاده می کنند.

جنس بدنه دستگاه میوه خشک کن دوجداره گالوانیزه و رنگ بدنه الکترواستاتیک می باشد، و مناسب برای محیط های معمولی و افرادی که تمایلی به استفاده از دستگاه با جنس استیل ندارند.

دستگاه میوه خشک کن بسیار مقاوم و با کیفیت عالی تولید می شود.

انواع دستگاه میوه خشک کن

دستگاه میوه خشک کن صنعتي
دستگاه میوه خشک کن نیمه صنعتی
دستگاه میوه خشک کن خانگی
دستگاه میوه خشک کن تک کابین
دستگاه ميوه خشک کن دو کابین
دستگاه ميوه خشک كن تونلی
دستگاه ميوه خشک کن کانتینیوس
دستگاه میوه خشک کن صنعتی کابینتی
در ادامه سعی داریم شما را با انواع دستگاه میوه خشک کن آشنا کنیم .

دستگاه میوه خشک کن صنعتی

همانطور که از اسم این دستگاه مشخص است برای تولیدات با حجم بالا کاربرد دارد و بر اساس تعداد گاری و تعداد سینی به مدل های مختلف تقسیم می شود.

برای راه اندازی یک تولیدی میوه خشک نیاز به یک دستگاه میوه خشک کن صنعتی بوده و همچنین برای مراحل آماده سازی فرآیندی شامل شستشو، پوست کندن، هسته گیری، اسلایس و ورقه کردن میوه ها می شود که برای همه این مراحل می توان از تجهیزات دستی یا برقی استفاده نمود.

پس از خشک کردن محصول نیز با استفاده از دستگاه های مختلف بسته بندی، محصول را بسته بندی کرده و انبار می کنند.

دستگاه میوه خشک کن نیمه صنعتی

خرید دستگاه میوه خشک کن نیمه صنعتی انتخابی مناسب و معقول برای آن دسته از کسب و کاری است که با تولید و یا فرآوری میوه و سبزی خشک سر و کار دارند.

این محصول میوه ها را با بالاترین کیفیت ممکن خشک می کند، دستگاه خشک کن میوه نیمه صنعتی، همان گونه که از اسم آن نیز مشخص است، برای خشک کردن میوه ها و تولید چیپس میوه در مقیاس نیمه صنعتی و خانگی به کار می رود.
استفاده از دستگاه میوه خشک کن نیمه صنعتی، به این صورت است که کافی است تا میوه های برش خورده شده و حلقه شده را در محفظه مخصوص قرار دهید، دستگاه با تولید حرارت مناسب و دلخواه کاربر، میوه ها را به خوبی خشک کرده و آماده مصرف می کند.

دستگاه میوه خشک کن خانگی

با گسترش کسب و کارهای خانگی و کوچک، استفاده از دستگاه میوه خشک کن خانگی بسیار افزایش یافت و بسیاری برای کسب درآمد در منزل، تصمیم به خرید یک دستگاه میوه خشک کن خانگی گرفته اند که به تولید میوه خشک مشغول شوند.

دستگاه میوه خشک کن خانگی، یک دستگاه میوه خشک کن کابینی کوچک است که تعداد سینی آن حداقل 15 عدد باشد.
میوه‌‌ها پیش از رفتن به داخل دستگاه میوه خشک کن خانگی باید هسته گیری و خرد شوند.

پس از خارج کردن هسته میوه‌ها می‌توان میوه‌ها را به اشکال و اندازه‌های مختلف خرد کرد و سپس آنها را روی سینی‌های دستگاه میوه خشک کن خانگی قرار داد.

لازم به ذکر است یک دستگاه میوه خشک کن مینی تک کابین با 20 سینی نیز، می‌تواند یک دستگاه میوه خشک کن خانگی مناسب باشد.

این دستگاه برای فضاهای کوچک خانگی طراحی شده در ابعاد کوچک قابل سفارش است و معمولا در مدل های برقی ساخته می شود و دارای گنجایش 10 تا 20 سینی می باشد.

اگر قصد شروع کار با دستگاه میوه خشک کن را دارید باید بدانید در آینده علاوه بر این دستگاه نیاز به دستگاه هایی مانند هسته گیر، اسلایسر و دوخت خواهید داشت که با استفاده از این تجهیزات می توانید هم باعث کاهش وقت و انرژی و هم افزایش درآمد خود شوید.

میتوانید جهت کسب اطلاعات به مقالات دیگر مراجعه بفرمایید.

معمولا مدل های افقی دستگاه میوه خشک کن خانگی از گنجایش بیشتری برخودار است و قیمت دستگاه میوه خشک کن خانگی افقی نیز بیشتر است مدل های دیگر می باشد اما نکته ی قابل توجه این است که کاربرد شما از این دستگاه چقدر است.

قابلیت تنظیم دما در دستگاه بسیار مهم و مورد نیاز است زیرا که همه میوه ها و سبزیجات مقدار یکسان دما را نیاز دارند و این نیاز متغیر است.
خشک کن های صنعتی شامل چند مدل از دستگاه های خشک کن می باشد که در ادامه خواهیم دید.

دستگاه میوه خشک کن تک کابین و دو کابین

این دستگاه داری یک عدد گاری است که ظرفیت آن 20 عدد سینی است.

ظرفیت ورودی این دستگاه 80 کیلو میوه تازه در هر 8 ساعت می باشد. دستگاه خشک کن دو کابین دارای دو عدد گاری است که ظرفیت آن ها 40 عدد سینی است.

ظرفیت ورودی این دستگاه 150 کیلو میوه تازه در هر 8 ساعت می باشد.

دستگاه میوه خشک کن کانتینیوس تونلی

دستگاه میوه خشک کن مدل تونلی برای خشک کردن انواع میوه و سبزی در تناژ بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

ظرفیت ورودی این دستگاه 400، 500 کیلو میوه تازه در هر ساعت می باشد. ساختار آن به صورت طبقاتی است که معمولا از 3 یا 5 طبقه تشکیل شده است.

فرآیند آن به این شکل است که محصول مورد نظر بر روی نوار های مخصوص قرار می گیرد و ضمن طی کردن طبقات خشک می شود و از قسمت خروجی دستگاه خارج می شود.

ظرفیت ورودی این دستگاه 400، 500 کیلو میوه تازه در هر ساعت می باشد

دستگاه ميوه خشك كن صنعتي کابینتی

دستگاه های خشك كن ميوه کابینتی همانند کمدهای بزرگی است که دارای قفسه‌های مختلف برای قرار دادن میوه ها و سبزی جات هستند.

این دستگاه ها دارای ظرفیت بالايی نیستند و در نهایت می توانند در هر دور در حدود سیصد کیلوگرم میوه را خشک کنند.

مدل های پیشرفته میوه خشک کن کابینتی از فن نیز استفاده می کنند.

در فرآیند خشک کردن محصول نباید عجله ای داشت و باید میوه و سبزی را با سرعت کم و دمای بین 40 تا 60 درجه سانتی گراد خشک کرد تا میوه خشک یا همان چیپس میوه که محصولی لوکس می باشد و باید زیبایی، طعم، رنگ، بو و همچنین حفظ مواد مغذی و ویتامین ها را دارا باشد.

سطح کیفیتی محصول به دست آمده بسیار حائز اهمیت است.

دستگاه ميوه خشك كن صنعتي تونلی

ميوه خشك كن های تونلی از مدل هایی پیشرفته دستگاه میوه خشک کن هستند و به همین دلیل می‌توانند تا حجم دو تن انواع میوه را خشک کنند.

این دستگاه ها شبیه به تونل‌های بزرگی هستند که میوه ها و سبزی ها بر روی تسمه نقاله های آن ها قرار می دهند و به داخل دستگاه انتقال می دهند.

در ادامه و پس از مدتی میوه خشک شده از سمت دیگر دستگاه به بیرون خارح می شود. دستگاه خشك كن ميوه صنعتي در کنار حجم بالاتر تولیدی از قیمت بالاتری نیز بهره می برد.

سینی دستگاه میوه خشک کن

سینی هایی که در دستگاه میوه خشک کن چیده می شوند، در مدل های مختلف دستگاه متفاوت هستند، بعضی از سینی دستگاه متحرک هستند و منبسط می شوند، در حالیکه جنس بعضی از آنها سخت می باشد.

حرارت دستگاه میوه خشک کن

درجه حرارت و گردش هوا برای محصولات مختلف باید طوری تنظیم شود که میوه یا سبزیجات به صورت یکنواخت خشک شوند. بسیاری از مواد غذایی در درجه حرارت بین 203 و 293 خشک می شوند و میوه ها در این دسته بندی قرار می گیرند. اما برای از بین بردن باکتری ها در گوشت و مواد پروتئینی نیاز به حرارت بیشتری می باشد.

اگر میزان حرارت نقطه بهینه آن بالاتر باشد، سطح بیرونی میوه ممکن است بسیار خشک شود و در داخل آن کمی رطوبت بماند.
دستگاه میوه خشک کن در دو نوع گازی و برقی طراحی و تولید شده است.

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در خرید دستگاه میوه خشک کن باید توجه کرد نوع مصرف سوخت دستگاه میباشد تفاوت چندانی در مصرف سوخت دستگاه گازی یا برقی وجود ندارد.

بیشتر به نیاز شما بستگی دارد، اما معمولا برای دستگاه های با ظرفیت بزرگ از سوخت گاز استفاده می کنند و در دستگاه های با ظرفیت کم از سیستم برقی استفاده می شود.

همچنین دستگاه میوه خشک کن برقی برای کسانی مناسب می باشد که در شهر و کارگاه خود دسترسی به سوخت گاز ندارند پس بهتر است از دستگاه های با مصرف سوخت برقی استفاده کنند.
قیمت دستگاه میوه خشک کن به عوامل مختلفی از جمله نوع دستگاه، مصرف سوخت، ظرفیت دستگاه و… بستگی دارد. که باید قبل از خرید تمام این فاکتور ها را در نظر بگیرید و با توجه به نیاز خود و ظرفیت مورد احتیاج در خشک کردن میوه ، دستگاه خود را تهیه کنید.

شما میتوانید جهت اطلاع از قیمت دستگاه ها با کارشناسان پک ایران تماس حاصل بفرمایید.

دستگاه میوه خشک کن برای چه نوع محصولاتی کارایی دارد؟

 

جهت خشک کردن انواع سبزیجات مانند شوید، گشنیز، جعفری، ریحان و… مورد استفاده قرار می گیرد.
جهت خشک کردن انواع صیفی جات مانند گوجه، پیاز، سیر، موسیر، و… همچنین جهت خشک کردن خرما برای تولید چیپس خرما استفاده می شود.
انواع میوه مانند سیب، پرتقال، کیوی، انگور، توت، آلو، قیصی، زردآلو، موز، آناناس، انبه، ملون، خربزه، هندوانه، لیمو و… را میتوان با این دستگاه خشک کرد.

همچنین جهت خشک کردن انواع مواد و پودرهای مرطوب غذایی، شیمیایی و دارویی کاربرد دارد.
همچنین دستگاه میوه خشک کن برای تولید کشمش، تولید لواشک، خشک کردن کشک، خشک کردن ترخینه و… نیز کاربرد دارد.

ویژگی های دستگاه میوه خشک کن

دستگاه میوه خشک کن دارای قابلیت نمایش لحظه به لحظه کابین است. این دستگاه به صورت یکنواخت میوه و سبزی را خشک می کند.

خشک کردن میوه با این دستگاه بدون تغییر رنگ و باکیفیت بسیار بالا صورت می پذیرد.
دستگاه میوه خشک کن بسیار کم مصرف و کم صدا می باشد. همچنین دارای پایه و چرخ جهت حمل راحت دستگاه می باشد.
جنس بدنه دستگاه میوه خشک کن تمام استیل با رنگ کوره ای الکترواستاتیک می باشد.
مجهز به برد کاملا خودکار و هوشمند با قابلیت کنترل ۳ مرحله ای است.

همچنین دارای سیستم هشدار پایان کار و سیستم عیب یابی خودکار است.

دستگاه میوه خشک کن نیاز به نصب ندارد. لازم به ذکر است خاموشی خودکار بر اساس برنامه ریزی اپراتور را دارا می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

.

برخی از محصولات
باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟