پک ایران

Pack Iran

دستگاه پرکن مایعات

همان طور که از اسم این دستگاه مشخص است هدف دستگاه پرکن مایعات پر کردن مواد در شیشه یا بطری یا مکان خاصی است. پرکن ها به انواع متفاوتی تقسیم می شود. این دستگاه ها به طور مکانیکی یا اتوماتیک کار می کنند.

در ادامه انواع دستگاه پرکن مایعات را توضیح خواهیم داد. دستگاه پرکن مایعات می توانند اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک تولید شوند و عملکرد پرکردن بر اساس وزنی یا تایمری قابل هدایت باشد.

برای پر کردن انواع مایعات غلیظ و رقیق به صورت صنعتی از دستگاه پرکن مایعات استفاده می‌شود.

خطوط تولید گوناگونی از جمله لبنیات، رب گوچه فرنگی، خط تولید مربا و روغن های مختلف از دستگاه پرکن مایعات استفاده می کنند.

در چه خط تولیداتی از دستگاه پرکن مایعات استفاده می شود؟

انواع مدل های دستگاه پرکن از دستگاه پرکن پودری گرفته تا پرکن مایعات که این هم شامل مدل های مختلفی از جمله دستگاه پرکن مایعات غلیظ و پرکن مایعات رقیق می شود و … همگی در بخشی از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند.

در طراحی و ساخت دستگاه پرکن مایعات حتما باید نوع مایعی که می‌خواهد توسط آن پر کنید را در نظر بگیرید به دلیل اینکه جنس بدنه داخلی دستگاه بر این اساس تعیین می شود.

دستگاه پرکن مایعات رقیق

مایع رقیق، مایعی است که در برابر حرکت مقاومت نکند و در ظرف سر بخورد.

برای پر کردن مایعات رقیق نیاز به صرف نیروی زیادی نیست و خود مایع به علت عدم مقاوت در برابر حرکت با کمک نیروی جاذبه زمین به داخل ظرف می‌ریزد. برای پر کردن مایعات رقیق مثل ضدعفونی کننده ها، نوشیدنی ها، آبمیوه ها و غیره می توان از پرکن مایعات رقیق استفاده کرد.

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

مایع غلیظ، مایعی است که در برابر حرکت از خود مقاومت نشان دهد و تغییری در شکل آن ایجاد نمی شود، مثل شکلات مایع.
پر کردن مایعات به روش دستی و اتومایتک انجام می پذیرد که پر کردن دستی مایعات غلیظ باعث ایجاد حباب شده و مانع از پر شدن کامل ظرف می‌شود که هم باعث کم فروشی می‌شود هم کیفیت و برند محصول را خدشه دار میکند.

در روش دستی برای جلوگیری از این مشکل کارگر باید مدتی صبر کند تا حباب ها از بین بروند و جا برای پر کردن کامل ظرف باشد ولی به هر حال روش دستی برای پر کردن مایعات غلیظ مناسب نیست.

لازم به ذکر است که توقف ایجاد شده برای انجام این کار، سرعت تولید شما را پایین می آورد.همچنین مناسب مکان هایی است که نمی‌توان از برق استفاده کرد یا حجم بسته بندی کمی دارند که خرید دستگاه های گران برای کسب و کارشان مناسب نیست.
در دستگاه پرکن مایعات غلیظ، فرآیند پر کردن از ته ظرف شروع می‌شود و باعث جلوگیری از تشکیل حباب شده که باعث صرفه جویی در وقت نیز خواهد شد.

این دستگاه برای پرکردن مایعات غلیظی مانند عسل ، شیره خرما ، شکلات صبحانه ، مایع دستشویی ، شامپو و … مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در چیست ؟

در دستگاه ها پرکن مایعات نیمه اتوماتیک چیده شدن بطری ها و ظرف ها و جمع کردن آن ها به صورت دستی و با کمک نیروی انسانی انجام می‌شود و برای پرکردن حجم متوسط مناسب می باشند.

پرکن های نیمه اتوماتیک نوار نقاله ندارند و ظروف به صورت دستی در زیر نازل ها قرار می‌گیرند. تنوع پر کردن در این نوع دستگاه ها بالاست و ظروف 1لیتری تا 20 لیتری را می توان پر کرد.

برخلاف دستگاه های پرکن مایعات نیمه اتوماتیک دستگاه های پرکن مایعات تمام اتوماتیک نیاز به اپراتور ندارند و با سرعت های خیلی زیادی می‌توانند چند هزار ظرف را از مایعات در یک ساعت پر کنند. اگر ظرفیت تولید شرکت شما بالاست قطعا باید از دستگاه پرکن اتوماتیک با تعداد نازل بالا استفاده نمایید.

بستن درب ظروف هم می‌تواند به صورت دستی یا با استفاده از دستگاه صورت پذیرد. استفاده از دستگاه درب زن هم سرعت بالایی دارد و هم هزینه نیروی انسانی را کاهش می‌دهد. برای افزایش سرعت پرکردن مایعات در خطوط بسته بندی از دستگاه دی پالتایزر نیز استفاده می‌شود.

نحوه پر کردن ظرف ها بهتر است به گونه ای باشد که برای جابجایی آن ها نیاز به نیروی انسانی نباشد. بنابراین تعداد ظرف ها را بیشتر کنید و حجم آن ها را کم تر .

دستگاه پرکن مایعات بر اساس تکنولوژی و روش پر کردن مایعات به دسته های گوناگونی تقسیم می شوند:

  • دستگاه های پرکن حجمی
  • دستگاه پرکن مایعات بر اساس سطح
  •  دستگاه پرکن ثقلی
  • دستگاه پرکن سیلندر پیستونی
  • دستگاه پرکن پمپی

تفاوت ها و کارایی های این دستگاه ها به این شکل است که در دستگاه پرکن های حجمی از قبل حجم مایعی که باید پر شود را مشخص می کنید و هربار همان مقدار را درون ظرف ها می ریزد.

دستگاه پرکن مایعات بر اساس سطح به گونه ای است که این دستگاه ها کاری به حجم پرکردن ندارند و تمرکز آن رساندن مایع به سطحی است که از قبل تعیین شده است .

در بین دستگاه های پرکن مختلف مکانیزم سیلندر پیستون را می توان پرقدرت ترین و دقیق ترین گزینه به شمار آورد. اگر مایع مورد نظر شما دارای پالپ یا ذرات جامد است بهترین گزینه برای پر کردن ظروف از مایع دستگاه پرکن سیلندر پیستونی است.

دستگاه پرکن ثقلی نازل

پرکن ثقلی به گونه ای طراحی شده است که برای مایعات بسیار رقیق بسیار کاربردی است.

از این رو اگر دارای محصولاتی مایع، سبک و رقیق هستید این دستگاه برای شما انتخابی مناسب خواهد بود. در این سیستم به منظور پر کردن مایعات نیروی جاذبه و به نوعی وزن خود مواد مورد استفاده قرار گرفته و از این جهت به پرکن مایعات گرانشی نیز معروف است.

به کارگیری نیروی جاذبه سبب شده این دستگاه به شکل ساده تری طراحی شده ، بنابراین با قیمت پایین تری در بازار عرضه می شود.

از بین مواد مناسب پرکن مایعات ثقلی می توان به الکل ، آب ، مواد شیمیایی ویژه ، جوهر ، مواد شیمیایی خورنده اسیدی و سفید کننده اشاره نمود.

این دستگاه دارای کاربری آسان است. با قیمتی مناسب قابل خرید و سفارش است. تعمیر و نگهداری آن هزینه چندان بالایی به همراه نخواهد داشت.

معمولا برای دستگاه پرکن عرقیات، دستگاه پرکن عسل، انواع شوینده ها و سایر مایعات این چنینی از سیستم ثقل استفاده می شود.

این سیستم ارزان قیمت ترین روش تزریق است و به کمک جاذبه و وزن خود مایع عملیات پرکردن صورت می گیرد. روش ثقل در بسیاری از دستگاه پرکن مایعات رقیق استفاده می شود.

دستگاه پرکن پمپی

هم در رابطه با مواد غلیظ و هم در مواد رقیق کاربردی می باشد. به نوعی می توان گفت از نظر مانور، این دستگاه در مقایسه با دیگر انواع پرکن مایعات از قابلیت های بیشتری برخوردار است و می توان به کمک آن چندین نوع محصول را بسته بندی نمود.

دستگاه پرکن مایعات پمپی 6 نازله است و توانایی پر کردن 2500 ظرف به حجم یک لیتر در ساعت را دارد و پمپ های 8 نازله تا 2500 ظرف یک لیتری را در 1 ساعت پر کنند.

برای بالا برد سرعتشان از نوار نقاله استفاده می کنند.
از دستگاه پرکن پمپی بیشتر برای پر کردن انواع زیادی از مایعات و مواد غلیظ استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید با یک دستگاه چندین مایع را استفاده کنید دستگاه پمپی گزینه خوبی است.

پمپ های دنده ای نیز برای مایعات با مقاومت کم تا متوسط مناسب است ولی اگر مایع شما در برابر جاری شدن مقاومت بالایی دارد می توانید از این دستگاه استفاده کنید.

لازم به ذکر است دستگاه پرکن پمپی برای مایعات اشتعال زا گزینه مناسبی نیست.

ویژگی های دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات دارای نوار نقاله و به اصطلاح کانوایراست از طول یک تا چهار متر بسته به در خواست و نوع محصول مشتری به کار می رود. به درخواست مشتریان گرامی می توان سیستم چکه گیر با پمپ برگشت به مخزن نیز اصافه کرد.

سیستم مجهز به PLCپی ال سی واچ ام آی HMI است. این نوع پرکن ها معمولا بدون نیاز به قطعات تعویضی قابلیت پرکردن انواع ظروف را دارند. تعیین حجم تزریق دقیق است.

عملکرد دستگاه های پرکن مایعات به صورت پنوماتیک و الکترومکانیک با استفاده از تابلو برق می باشد. نیاز به قطعات تعویضی ندارد.

دستگاه پرکن مایعات در زمان پر کردن از دقت زیادی برخوردار است. در مواردی که در اثر پرکردن احتمال کف کردن وجود دارد نازلها بصورت اتوماتیک از پایین به بالا پر می کنند.

جنس ظرف pet و پلاستیکی یا شیشه ای تاثیری در نوع پرکن ندارد. ظرفیت پرکردن مایعات بسته به ظرف آن متفاوت میباشد ولی با استفاده از دستگاه پرکن مایعات شرکت پک ایران امکان پرکردن از 0.1 سی سی تا 200 لیتر وجود دارد.

رده مصرفی برق موتورهای دستگاه پرکن مایعات رده انرژی B است. جنس بدنه از استیل و متناسب با مواد غذایی ساخته شده است. همچنین جنس نوار نقاله پلی آمید یا استنلس استیل می باشد. ظرفیت از 400 ظرف تا 6000 ظرف در ساعت متفاوت است.

در ساخت دستگاه پرکن مایعات بسته به کاربرد استاندارهای دارویی GMP و غذایی HACCP رعایت میشود. وسایل برقی مصرف شده در دستگاه پرکن مایعات از بهترین انواع موجود در بازار ایران است .

انواع دستگاه پرکن مایعات دارای ویژگی های زیر می باشند:

پرکن مایعات تک نازله تا ۳۰۰ ظرفیک لیتری در ساعت
پرکن مایعات دو نازله تا ۷۰۰ ظرف یک لیتری هر ساعت
پرکن مایعات چهارنازله تا ۱۱۰۰ ظرف یک لیتری در ساعت
پرکن مایعات شش نازله تا ۱۳۰۰ ظرف یک لیتری در ساعت
پرکن مایعات هشت نازله تا ۱۷۰۰ظرف یک لیتری در ساعت

برای مثال دستگاه پرکن روغن مایع را بررسی کنیم.

یکی از ماشین های پر کاربرد برای بسته بندی روغن های خوراکی مایع مانند زیتون دستگاه پرکن مایعات است. این دستگاه پرکن روغن دارای دو نازل است و به دلیل تماس با مواد غذایی از متریال بهداشتی تولید شده است.

امکان افزایش نازل ها برای حجم تولید بیشتر وجود دارد. توان این دستگاه از ۰.۷۵ تا ۱.۵ کیلو وات قابل تغییر است.

دستگاه پرکن روغن خوراکی برای بسته بندی روغن مصرفی استفاده می شود به قیمت روز در بازار عرضه می شود.که جهت دریافت قیمت و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان پک ایران در تماس باشید.

ظروف قابل استفاده در این دستگاه برای بسته بندی روغن مایع از جنس شیشه یا پلاستیک می باشد.

دستگاه پرکن روغن خوراکی قادر است بطری هایی با حجم های متفاوت را پر کند. همچنین برای پر کردن مایعات غلیظ یا رقیق تر دستگاه های پرکن مخصوصی تولید شده است. هر یک از آن ها را به قیمت عمده در بازار عرضه می کنند.

دستگاه پرکن روغن موتور، دستگاه پرکن روغن زیتون ، دستگاه پرکن روغن خوراکی ، دستگاه پرکن روغن ترمز و دستگاه پرکن روغن کنجد و آرگان از این مدل دستگاه ها هستند.
دستگاه های پرکن روغن دارای سیستم کنترل پیشرفته، گارانتی و خدمات پس از فروش، دارای مجوز بهداشت، قابلیت تغییر تعداد نازل ها می باشند.

قیمت انواع دستگاه پرکن مایعات

برای دریافت مشخصات کامل و قیمت دستگاه پرکن مایعات می توان با کارشناسان خبره این حوزه مشورت بفرمایید. بهترین دستگاه پرکن مایعات موجود در بازار از جنس بدنه استیل می باشند.

به دلیل تنوع بالا، دستگاه پرکن مایعات دارای قیمت های متنوعی می باشند. درخرید دستگاه بسته بندی ویژگی های متعددی را باید در نظر بگیریم تا بتوانیم دستگاهی که متناسب با نوع بسته بندی که میخواهیم انجام دهیم را خریداری کنیم.

 

 

 

برخی از محصولات
باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟