پک ایران

Pack Iran

راهنمای خرید دستگاه ساشه

راهنمای خرید دستگاه ساشه

مهم ترین نکات جهت خرید دستگاه ساشه

پیش از این در مقالات گذشته به معرفی و بررسی انواع دستگاه ساشه پرداخته ایم. در این مقاله قصد داریم به مهم ترین نکات که جهت خرید دستگاه های ساشه باید به آن ها توجه کرد بپردازیم. همان طور که می دانید امروزه دستگاه های ساشه به عنوان یکی از پرکاربرد ترین دستگاه های بسته بندی شناخته می شوند و با استفاده از آن ها می توان به بسته بندی تک نفره انواع مواد غذایی، مواد پودری و مایع پرداخت.

پیش از انتخاب و خرید دستگاه بسته بندی ساشه مورد نظر، می بایست شناخت کاملی از دستگاه داشته و همچنین اطلاعات جامعی را درباره چگونگی نگهداری از این دستگاه ها بدست آورد. در ادامه به بررسی مهم ترین تکات جهت خرید دستگاه ساشه زن خواهیم پرداخت.

 

راهنمای خرید دستگاه ساشه

دستگاه ساشه زن دارای انواع و مدل های گوناگونی می باشد. از همین رو پیش از خرید می بایست شناخت کاملی از انواع دستگاه ها داشته تا بتوانید بر حسب نیاز و خواسته ی خود بهترین مدل را انتخاب کنید. در ادامه به معرفی مهم ترین ویژگی ها و نکاتی که پیش از انتخاب دستگاه ساشه باید به آن ها دقت کرد، پرداخته ایم.

  1. ظرفیت و میزان تولید دستگاه ساشه
  2. سبک استفاده از بسته بندی
  3. نوع تیغه ها و المنت های حرارتی

راهنمای خرید دستگاه ساشه

ظرفیت و میزان تولید دستگاه ساشه

ظرفیت و میزان تولید دستگاه ساشه مورد نظر می بایست با توجه به نیاز تولیدکننده انتخاب شود. در صورتی که میزان تولید زیاد تر و یا کم تر از حد مورد نیاز باشد، سبب به وجود آوردن مشکلات متعددی برای تولیدکننده می شود.

 

سبک استفاده از بسته بندی

سبک استفاده از بسته بندی جهت انتخاب دستگاه ساشه اهمیت زیادی دارد. برخی از انواع این دستگاه ها از بسته بندی هایی استفاده می کنند که کاملا آماده بوده و در مرحله آخر و در زمان پر کردن بسته بندی، لبه ی بالایی آن ها دوخته می شود. در برخی دیگر از انواع  دستگاه های ساشه، بسته بندی های آماده و قالبی بریده شده و پس از پرکردن بسته بندی، لبه بالایی دوخته می شود. به این ترتیب انتخاب مدل مناسب از میان دو نوع سبک بسته بندی اهمیت زیادی داشته و انتخاب آن ها باید بر اساس نیاز و نحوه آماده سازی باشد.

 

نوع تیغه ها و المنت های حرارتی

در دستگاه های ساشه می بایست از تیغه های استیل و ضد زنگ استفاده کرد تا بدین ترتیب بتوان مانع از دست رفتن کیفیت دستگاه به مرور زمان شد. یکی از بخش های اصلی دستگاه های ساشه، المنت های حرارتی می باشند. این المنت ها می بایست کم مصرف بوده و دارای دوام بالایی باشند.

 

نحوه نگهداری انواع دستگاه ساشه

همان طور که گفتیم دستگاه ساشه دارای انواع مختلفی می باشد. نحوه نگهداری هر یک از انواع این دستگاه ها با یک دیگر متفاوت خواهد بود.

راهنمای خرید دستگاه ساشه

نحوه نگهداری دستگاه ساشه مایعات

از دستگاه ساشه مایعات جهت بسته بندی انواع مایعات غلیط ( مواد خوراکی، لوازم آرایشی و … ) استفاده می شود. از همین رو تمیز کردن دستگاه و همچنین خشک نگه داشتن آن اهمیت زیادی خواهد داشت.

چنانچه بدنه دستگاه ساشه مایعات از جنس ضد رنگ باشد، در طولانی مدت نگرانی زیادی جهت تمیز بودن آن نخواهید داشت. اگرچه بهتر است هر روز دستگاه را تمیز و خشک نمایید. از آن جایی که تیغه های دستگاه با مایعات برخورد دارند، می بایست مرتبا تمیز شده و بررسی شوند. المنت ها نیز به بررسی همیشگی نیاز خواهند داشت چرا که به دلیل وجود مایع در معرض خطر می باشند.

 

نحوه نگهداری دستگاه ساشه پودری

جهت بسته بندی انواع مواد پودری مانند قهوه و نسکافه، از دستگاه ساشه پودری استفاده می شود. برای آن که بتوان مانع از ورود و خروچ پودر ها شد می بایست دستگاه کاملا بسته و چفت شده باشد. دستگاه های ساشه پودری را می بایست به صورت دوره ای تمیز کرده و چنانچه از آب و مایعات دیگر برای شست و شوی آن استفاده شود، باید دستگاه را کاملا خشک نمود. تمیز نگه داشتن این دستگاه از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که امکان ورود پودر به قسمت های مختلف وجود دارد.

 

نحوه نگهداری دستگاه ساشه تک نازل و چند نازل

از جمله رایج ترین دستگاه های ساشه می توان به دستگاه ساشه تک نازل اشاره کرد. با استفاده از این دستگاه می توان در یک زمان، تنها یک بسته را آماده کرد. نگهداری این دستگاه ها بسیار آسان است و مانند دیگر انواع دستگاه های ساشه می توان آن ها را تمیز نمود.

امکان استفاده از چند نازل همزمان، جهت پر کردن بسته ها با استفاده از دستگاه ساشه چند نازل وجود دارد. در این دستگاه ها می بایست عملکرد بازو ها و هماهنگی میان آن ها به خوبی بررسی شود.

 

جهت کسب مشاوره تخصصی درباره انواع دستگاه‌ ساشه و قابلیت های آن، با کارشناسان پک ایران تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟