پک ایران

Pack Iran

معرفی دستگاه لیبل زن

دستگاه لیبل زن

دستگاه لیبل زن چیست؟

لیبل (برچسب)، به کاغذی گفته می شود که از آن ها برای بارکد گذاری و درج اطلاعات و قیمت محصولات استفاده می شود. دستگاه لیبل زن یکی از پرکاربرد ترین دستگاه های مورد استفاده در صنایع بسته بندی می باشد. کاربرد این دستگاه در چاپ بارکد و برچسب بر روی محصولات با کیفیتی مناسب است.

امروزه دستگاه لیبل زن در صنایع گوناگونی چون لباس فروشی ها، فروشگاه ها، سازمان های مختلف، بانک ها، آزمایشگاه ها و … کاربرد داشته و به یکی از مهم ترین دستگاه ها در صنعت بسته بندی تبدیل شده است.

امکان استفاده از دستگاه های معمولی لیبل زن در تولیدی ها و کارگاه های کوچک وجود دارد. دستگاه پرینتر لیبل زن نیز در کارخانه ها و تولیدی های بزرگ، با تیراژ تولید بالا استفاده می شود. این دستگاه به طور معمول در دو نوع ( صنعتی و رومیزی ) تولید می شود. کاربرد نوع صنعتی این دستگاه در تولیدی های با چاپ بالا و نوع رومیزی آن، در فروشگاه ها خواهد بود. مواد مصرفی این دستگاه شامل رول لیبل خام و ریبون بوده و امکان چاپ مداوم و سرعت بالا وجود دارد. به طور کلی محبوب ترین پرینتر لیبل زن های بازار دارای قیمتی حدود 1200 تومان تا 1400 تومان می باشند.

دستگاه لیبل زن

انواع دستگاه لیبل زن

دستگاه لیبل زن دارای انواع مختلفی می باشد که هر کدام دارای کارآیی و کاربرد مخصوص به خود می باشند:

 • دستگاه لیبل پرینتر صنعتی
 • دستگاه لیبل پرینتر رومیزی
 • دستگاه لیبل پرینتر حرارتی
 • دستگاه ، لیبل پرینتر کاغذی
 • دستگاه لیبل زن اتوماتیک
 • دستگاه لیبل زن میوه
 • دستگاه لیبل زن کابل شبکه

 

علاوه بر این دستگاه های لیبل زن دارای مدل ها و برند هایی گوناگونی می باشند که از جمله آن ها می توان به مدل های زیر اشاره کرد :

 • دستگاه لیبل زن بیکسلون Bixolon
 • دستگاه لیبل زن گوداکس
 • دستگاه لیبل زن بیانگ Biyang

دستگاه لیبل زن

دستگاه لیبل زن اتوماتیک

از جمله پر کاربرد ترین دستگاه های لیبل زن صنعتی، دستگاه لیبل زن اتوماتیک می باشد. این دستگاه دارای دو نوع حرارتی و پشت چسب دار بوده و به عنوان یکی از اجزای خطوط تولید و بسته بندی استفاده می شود. پس از پایان مراحل بسته بندی، محصولات توسط نوار نقاله به این دستگاه ارسال می شوند و سپس نصب لیبل ها بر روی محصول انجام می شود.

دستگاه لیبل زن اتومانیک دارای صفحه نمایشگر لمسی بوده و قابلیت ارائه در انواع مدل های لیبل زنی تخت دو طرف و یک طرف و دوار را دارد. همچنین این دستگاه به سیستم کنترل plc و کانوایر مجهز بوده و دقت بالایی در عملکرد لیبل زنی خود دارد.

دستگاه لیبل زن اتوماتیک توانایی چسباندن انواع لیبل های (کاغذی، صدفی، ترنسپرنت، شفاف) را بصورت اتوماتیک دارد. تیراژ پیشنهادی با استفاده از این دستگاه حدود 1000 تا 10000 لیبل در ساعت می باشد.

 

قیمت دستگاه لیبل زن اتوماتیک

همان طور که گفتیم دستگاه لیبل زن اتوماتیک به عنوان یکی از اجزای خطوط تولید و بسته بندی استفاده می شود. این دستگاه دارای کارآیی و عملکرد بسیار مناسبی است و از همین رو نسبت به سایر مدل های دستگاه لیبل زن، دارای قیمت بیش تری است. این دستگاه نیازی به اپراتور (نیروی انسانی) نداشته و عملکرد صفر تا صد آن به صورت خودکار و اتوماتیک صورت می گیرد. جهت اطلاع از قیمت این دستگاه می توانید با شماره های موجود در سایت پک ایران تماس حاصل فرمایید.

 

 دستگاه لیبل دستی

از دیگر دستگاه های پرکاربرد لیبل زن، دستگاه لیبل زن دستی می باشد. هنگام استفاده از دستگاه لیبل دستی، نیاز به یک نیروی انسانی یا همان اپراتور می باشد. اپراتور می بایست اهرم دستگاه را حرکت داده تا بدین ترتیب لیبل یا برچسب بر روی بسته بندی محصول نصب شود.

به طور معمول این دستگاه دارای وزن سبکی بوده و قابلیت چاگ برچسب بدون نیاز به کامپیوتر را دارد. همچنین مقاومت بالایی داشته و امکان استفاده ازآن در طولانی مدت وجود دارد.

 

قیمت دستگاه لیبل زن دستی

قیمت دستگاه لیبل زن نسبت به سایر مدل ها ارزانتر است زیرا به صورت خودکار و اتومات کار نمیکند و حتما باید اپراتور این دستگاه را کنترل کند. جهت اطلاع از قیمت دستگاه لیبل زن دستی می توانید با شماره تماس های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

دستگاه لیبل زن

پارامتر های مهم در زمان خرید دستگاه لیبل زن

 1. تعیین نیاز ها و قابلیت های مد نظر خود
 2. دریافت اطلاعات کافی از سرعت دستگاه
 3. انتخاب دستگاهی که سبب کاهش تولید و تیراژ نشود
 4. توجه به سهولت و راحتی در زمان استفاده از دستگاه
 5. بررسی اندازه دستگاه و اندازه برچسب
 6. توجه به نوع صفحه کلید
 7. دقت در استفاده با یک دست یا هر دو دست از دستگاه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟