پک ایران

Pack Iran

معرفی دستگاه 12 توزین خطی و نحوه کارکرد آن

دستگاه 12 توزین خطی

دستگاه 12 توزین خطی

دستگاه 12 توزین خطی یکی از پر قدرت ترین دستگاه های بسته بندی می باشد که از این دستگاه جهت بسته بندی محصولات و مواد غذایی استفاده می شود. دستگاه بسته بندی 12 توزین دارای عملکرد کاملا اتوماتیک بوده و قابلیت بسته بندی تمامی انواع مختلف مواد شیمیایی و غذایی دانه بندی شده را دارد.

دستگاه 12 توزین خطی در میان سایر دستگاه های توزین دار، دارای ظرفیت بسیار بیش تری می باشد و از همین رو بسیار پرکاربرد و مشهور است. کاپه های این دستگاه دلیلی بر محبوب بودن آن می باشند چرا که آن ها در یک راستا و در موازات هم دیگر قرار گرفته اند. از دیگر مزایای دستگاه بسته بندی 12 توزین می توان به پر سرعت بودن آن اشاره کرد. همچنین امکان استفاده از این دستگاه به عنوان دستگاه بسته بندی قند و شکر نیز وجود دارد. در ادامه به معرفی کامل این دستگاه بسته بندی و همچنین نحوه کارکرد آن خواهیم پرداخت.

دستگاه 12 توزین خطی

نحوه کارکرد دستگاه ۱۲ توزین خطی

دستگاه های بسته بندی 12 توزین خطی دارای بدنه های مکانیکی و یا دو تکه می باشند. دستگاه های 12 توزینی که دارای بدنه مکانیکی هستند، دارای حجم و ارتفاع بیش تری در مقابل دستگاه های 2، 4 و 6 توزین می باشند. این نوع دستگاه ها را می توان در کارخانه های بزرگ که دارای ظرفیت تولیدی بالایی هستند استفاده کرد.

از آن جایی که ارتفاع دستگاه 12 توزین زیاد است می توان محصولات دانه درشت و سبک را به آسانی بسته بندی نمود. برای مثال این دستگاه یکی از ماشین آلات مناسب جهت بسته بندی زغال به شمار می رود.

 

مراحل عملکرد دستگاه بسته بندی 2 توزین

دستگاه 12 توزین خطی دارای 4 مرحله اصلی می باشد که در ادامه به شرح تمامی این مراحل خواهیم پرداخت:

مرحله اول : تابلو برق

با استفاده از تابلو برق دستگاه بسته بندی 12 توزین می توان برق را به قطعات الکتریکی دستگاه ارسال کرد. کنترل تابلو های برق به دست hmi یا همان هوش مصنوعی خواهد بود.

مرحله دوم : هوش مصنوعی دستگاه 12 توزین خطی

هوش مصنوعی را می توان ترکیب شدن دو قطعه hmi و plc دانست. هوش مصنوعی می تواند بسیاری از فرآیند های بسته بندی از جمله میزان برق دهی و زمان بندی عملکرد اجزای گوناگون دستگاه را کنترل نماید. از آن جایی که هوش مصنوعی قدرت کنترل بسیار بالایی به آن مغز دستگاه نیز می گفتند.

مرحله سوم : مخزن و کاپه های دستگاه

در مرحله سوم محصول مورد نظر به داخل مخزن اصلی ریخته می شود. سپس تقسیم بندی آن توسط  12  ناودانی انجام می شود. کنترل میزان ریزش محصول به یقگی دستگاه نیز توسط کاپه های دستگاه صورت می گیرد. البته کاپه های دستگاه با کمک plc، کنترل میزان ریزش محصول را بر عهده می گیرند. مرحله سوم یکی از مراحل کاملا هوشمندانه می باشند و تمامی مراحل به صورت اتوماتیک و به ترتیب انجام می شود.

مرحله چهارم : یقگی و مرحله بسته‌بندی نهایی در دستگاه 12 توزین خطی

در مرحله آخر محصول مورد نظر به داخل یقگی دستگاه ریخته می شود. دور یقگی با سلفون های مخصوص بسته بندی فرم می گیرد و در انتها با حرارت دوخته شده و برش می خورد. سلفون های مخصوص بسته بندی می توانند از جنس های مختلفی چون آلومینیوم، پلاستیک و … باشند.

دستگاه 12 توزین خطی

قیمت دستگاه ۱۲ توزین خطی

همان طور که می دانید دستگاه های بسته‌بندی توزین دار، دارای انواع مختلف و گوناگونی بوده که هر کدام نیز دارای کاربرد مخصوص به خود می باشند. دستگاه 12 توزین خطی یکی از پرکاربرد ترین این ماشین آلات به شمار می آید.

با توجه به نوسانات قیمت ها در بازار پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر از این دستگاه و همچنین دریافت اطلاعات از قیمت خرید آن با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و از راهنمایی های مشاوران ما در پک ایران بهره مند گردید. در مقالات بعدی ما نیز می توانید با سایر انواع دستگاه های بسته بندی توزین دار خطی آشنا شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟