پک ایران

Pack Iran

مهم ترین نکات جهت بسته بندی انواع سالاد

بسته بندی انواع سالاد

مهم ترین نکات جهت بسته بندی انواع سالاد

بهترین راه جهت نگهداری محصولاتی چون سالاد، بسته بندی آن ها می باشد. با بسته بندی این گونه محصولات امکان نگهداری مواد در طولانی مدت و بدون از دست دادن خواص موجود در آن ها وجود دارد.

بسته بندی انواع سالاد از آن جایی که یک به عنوان مواد غذایی بوده و به صورت مستقیم با سلامت جامعه در ارتباط است، می بایست به بهداشتی ترین شیوه انجام شود.  در ادامه به بررسی مهم ترین نکات جهت بسته بندی محصولات غذایی از جمله انواع سالاد خواهیم پرداخت.

امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی جهت بسته بندی انواع مختلف محصولات، از دستگاه های مکانیزه بسته بندی در حجم های مختلف استفاده می شود. سالاد نیز از جمله انواع محصولات غذایی بوده که اغلب در رستوران‌ ها، کافی شاپ ها، هتل ها و … کاربرد داشته و بسته بندی آن ها سبب رضایت بیشتر مشتریان می شود.

بسته بندی انواع سالاد

امکان بسته بندی انواع سالاد ( سالاد الویه، سالاد فصل، سالاد ماکارونی و … ) با استفاده از دستگاه های بسته بندی همچون دستگاه سیل وکیوم وجود دارد و هیچ گونه محدودیتی برای بسته بندی انواع آن ها وجود ندارد.

همچنین جهت بسته بندی انواع سالاد می توان از ظروف مختلف با شکل ها و اندازه های متفاوت استفاده کرد. لازم به ذکر است که فرآیند بسته بندی سالاد باید در شرایط خاصی صورت بگیرد تا از هر گونه آسیب به بسته بندی و سلامت محصول جلوگیری شود.

 

شرایط نگه داری انواع سالاد

جهت نگهداری انواع مختلف سالاد می بایست شرایط نگهداری مشخصی را ایجاد کرد که این شرایط به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت.

از جمله مهم ترین این عوامل می توان به مواد غذایی تشکیل دهنده سالاد اشاره کرد. برای مثال مواد اولیه موجود در سالاد فصل باید کاملا شسته شده و سپس خشک شوند. در خشک کردن کاهو باید دقت بسیار بالایی داشت چرا که  کاهو جذب آب فراوانی داشته و در صورتی که به خوبی خشک نشود، پس از بسته بندی خاصیت خود را از دست داده و ممکن است دچار خرابی شود.

همچنین مواد اولیه موجود در سایر انواع سالاد مثل سالاد ماکارونی یا سالاد الویه، باید کاملا تازه بوده و بسته بندی آن ها به شکل سالم و بهداشتی صورت بگیرد.

بسته بندی انواع سالاد

چنانچه از مواد اولیه تازه جهت بسته بندی انواع سالاد استفاده شود، طول عمر محصول افزایش پیدا کرده و طعم آن نیز به شدت بهبود پیدا می کند. به طور معمول انواع سالاد را می بایست در مکان های خشک و خنک به دور از هر گونه رطوبت نگهداری کرده و از تابش مستقیم نور خورشید به آن جلوگیری کرد.

همان طور که گفتیم در صورتی که تمامی شرایط ویژه جهت نگهداری انواع سالاد رعایت شود، سلامت سالاد تضمین شده و طعم خوب آن به میزان زیادی حفظ می شود. انواع مختلف سالاد دارای ویتامین های مختلف برای بدن انسان بوده و می توان آن ها را در دسته مواد غذایی مفید برای بدن انسان دانست. از همین رو به خوبی نگه داشتن آن ها می تواند انواع مختلف ویتامین ها را حفظ کرده به افراد منتقل کند.

 

بسته بندی بهداشتی انواع مختلف سالاد

بسته بندی انواع سالاد نیز از مهم ترین و اثرگذار ترین عوامل در فروش این نوع محصول می باشد. بسته بندی انواع سالاد دارای شرایط و اصول مخصوص به خود بوده و در تمامی مراحل بسته بندی باید تمامی نکات بهداشتی رعایت شود. انواع سالاد را می توان علاوه به عنوان یک وعده غذایی کامل و یا به عنوان دسر صرف کرد.

از آن جایی که احتمال بروز هر گونه بیماری به دلیل وجود انواع میکروب ها در محصولات غذایی وجود دارد، در فرایند اولیه بسته بندی این نوع محصولات همچون انواع سالاد ها می بایست آزمایش های مخصوص در واحد های تولیدی انجام شود. این نوع آزمایش ها از شیوع بیماری ها جلوگیری خواهند کرد.

با استفاده از انواع دستگاه های بسته بندی می توان محصولاتی چون سالاد را به بهداشتی ترین و زیبا ترین روش بسته بندی نمود. از جمله این دستگاه ها دستگاه سیل وکیوم می باشد که امکان تزریق گاز و سیستم وکیوم بر روی آن وجود دارد. همچنین برخی از دستگاه های بسته بندی انواع سالاد، قابلیت نصب دستگاه تاریخ زن یا جت پرینتر را نیز بر روی خود دارند.

بر روی انواع بسته بندی سالاد همچون سایر محصولات غذایی می بایست تاریخ تولید، تاریخ انقضا، سیب سلامت، بارکد محصول و سایر ملزومات بهداشتی درج شود. دستگاه های بسته انواع سالاد دارای ظرفیت های تولیدی و سرعت کاری مختلفی می باشند. از آن جایی که این محصول بسیار حساس بوده و امکان آسیب و خرابی آن بالا است، می بایست از بسته بندی وکیوم با اتمسفر اصلاح شده استفاده شود.

جنس سلفون و ظرف استفاده شده در بسته بندی انواع سالاد می بایست تحت نظارت و مشورت با اداره بهداشت صورت بگیرد. در صورتی که تمامی نکات بهداشتی در تهیه و بسته بندی سالاد رعایت شده باشد، امکان دریافت مجوز های لازم جهت بسته بندی آن وجود خواهد داشت. پس از بسته بندی، محصول به سرد خانه برده شده و در دمای ۱ تا ۴ درجه نگهداری می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره خرید با کارشناسان ما در پک ایران تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟