پک ایران

Pack Iran

نحوه عملکرد دستگاه های بسته بندی گوشت، مرغ و ماهی

دستگاه های بسته بندی گوشت

نحوه عملکرد دستگاه های بسته بندی گوشت، مرغ و ماهی

در کنار دستگاه های بسته بندی سبزیجات و صیفی جات، دستگاه های بسته بندی گوشت نیز به عنوان پرکاربرد ترین ماشین آلات در این حوزه شناخته می شوند. چرا که روز به روز جمعیت شهر ها افزایش پیدا کرده و هرچه زندگی مردم به سمت مدرنیته شدن پیش می رود، نیاز به بسته بندی بهداشتی با ظاهری مناسب افزایش می یابد.

از دستگاه های بسته بندی گوشت می توان به دو شکل استفاده کرد. به طور معمول از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی برای بسته بندی مرغ و گوشت در دستگاه های بسته بندی سیل وکیوم استفاده می شود.

از دستگاه وکیوم در صورتی استفاده می شود که قصد بسته بندی گوشت در پاکت های سلفونی و با جنس های مختلف وجود داشته باشد.

همان طور که می دانید مواد غذایی به صورت مستقیم با سلامت افراد جامعه در ارتباط بوده و بسته بندی گوشت می تواند سلامت محصول را تضمین نماید چرا که گوشت بتدس تا فاسد شده و در معرض آسیب توسط باکتری های مضر است. همچنین بسته بندی گوشت سبب افزایش مدت ماندگاری محصول می شود. در ادامه با نحوه کارکرد دستگاه بسته بندی گوشت در دو مدل دستگاه سیل وکیوم و دستگاه وکیوم آشنا خواهیم شد.

دستگاه های بسته بندی گوشت

دستگاه سیل وکیوم جهت بسته بندی گوشت

دستگاه سیل وکیوم را می توان بهترین نوع ماشین آلات جهت بسته بندی فرآورده های گوشتی دانست. این دستگاه کارکرد بسیار ساده ای داشته و با استفاده از سیستم وکیوم به تخلیه هوای داخل ظرف بسته بندی می پردازد.

به این ترتیب هوایی در داخل ظرف وجود نخواهد داشت و میزان درصد فاسد شدن گوشت به حداقل خود می رسد.

امکان اضافه نمودن سیستم تزریقی گاز بر روی دستگاه سیل وکیوم وجود دارد. با این قابلیت می توان میزان ماندگاری محصول را افزایش داد. همچنین تزریق گاز به داخل محصول موجب می شود مواد رنگ، طعم و شکل خود را به خوبی حفظ کند.

دستگاه بسته بندی گوشت سیل وکیوم دارای ابعاد مختلفی بوده که بنا به نیاز و سلیقه خریداران متفاوت است. در این نوع بسته بندی هم زنان با تزریق گاز، یک لایه سلفون بر روی ظرف بسته بندی کشیده می شود تا بدین ترتیب مواد هیچ گونه تبادل دمایی با محیط نداشته باشد.

البته تزریق گاز و وکیوم به صورت هم زمان تنها در مدل های اتومات این دستگاه امکان پذیر است. همچنین می تواند قابلیت نصب تاریخ زن و تزریق گاز را نیز در برخی از دستگاه های بسته بندی سیل وکیوم پیدا کرد.

دستگاه های بسته بندی گوشت

دستگاه وکیوم جهت بسته بندی فرآورده های گوشتی

از دیگر دستگاه های پرکاربرد جهت بسته بندی فرآورده های گوشتی می توان به دستگاه وکیوم اشاره کرد. در این دستگاه در مرحله اول گوشت داخل کیسه سلفونی و یا پاکت قرار گرفته و سپس به داخل محفظه کابین دستگاه منتقل می شود. البته برخی از مدل های این دستگاه محافظه ای نمی باشند.

از مدل های ایستاده این دستگاه جهت بسته بندی لاشه بزرگ گوسفند، گاو، شتر مرغ و بوقلمون استفاده می شود.

امکان بسته بندی به صورت هم زمان در دستگاه وکیوم وجود دارد که البته این قابلیت با توجه به ابعاد محفظه دستگاه و بسته حاوی محصول صورت می گیرد.

همچنین امکان نصب سیستم تزریق گاز بر روی این دستگاه وجود دارد که عملکرد آن دقیقا مشابه با عملکرد گاز در دستگاه سیل وکیوم می باشد.

در این دستگاه بسته بندی را می توان با دو روش وکیوم هات و دوخت حرارتی این پلاستیک به شکل تلفیقی انجام داد. به این صورت که در مرحله اول هوای داخل بسته تخلیه شده و سپس لبه پلاستیک از دو طرف به هم دوخته می شود.

در صورتی که دستگاه مجهز به سیستم تزریق گاز نیز باشد، پس از  مرحله اول می توان گاز را تزریق کردن و سپس به پلمپ نمودن بسته بندی پرداخت.

دستگاه های بسته بندی فراورده های گوشتی

قیمت دستگاه بسته بندی گوشت، مرغ و ماهی

دستگاه های بسته بندی گوشت در انواع مدل ها و ظرفیت های مختلف طراحی و تولید می شوند. دستگاه سیل حرارتی و وکیوم به طور معمول دارای قیمت های مشابهی هستند. البته برخی از قابلیت ها و ویژگی های این دو دستگاه می تواند بر روی میزان قیمت آن ها تاثیر گذار باشد. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ظرفیت دستگاه بسته بندی

کیفیت قطعات استفاده شده در ساخت دستگاه (هر چه برند قطعات استفاده شده در ساخت دستگاه معروف تر و بهتر باشد، قیمت دستگاه بیش تر خواهد بود. )

  • برند دستگاه بسته بندی

نوع وکیوم استفاده شده در دستگاه ( وکیوم فروشگاهی و خانگی از سایر انواع وکیوم ها ارزان تر می باشند. میزان گرانی انواع مدل های وکیوم به ترتیب مربوط به وکیوم رومیزی، وکیوم ایستاده، وکیوم افقی و وکیوم دو کابین می باشد. در دستگاه سیل وکیوم نیز مدل پک رومیزی از سایز مدل ها ارزان تر می باشد و مدل های کشویی ایستاده، روتاری و خطی پر هزینه تر هستند.)

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره خرید با کارشناسان ما در پک ایران تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟