پک ایران

Pack Iran

نکات مهمی که قبل از انتخاب و خرید دستگاه بسته بندی باید بدانید

دستگاه بسته بندی

مهم ترین نکات جهت خرید دستگاه های بسته بندی

بسته بندی محصول نهایی یکی از اصلی ترین قسمت های بخش تولیدی در صنعت است. بسته بندی شیک و مقرون به صرفه از مهم ترین عواملی است که بر فروش زیاد محصول و بدست آوردن سود خوب برای تولید کنندگان و همچنین در جلب اعتماد خریدار اثر گذار است.

در حقیقت یک بسته بندی خوب نشان دهنده هویت محصول و امضای برند تولیدی آن است. از همین رو می بایست پارامتر های مختلفی را جهت خرید دستگاه بسته بندی در نظر گرفت چرا که برای بسته بندی مناسب باید از دستگاه بسته بندی با کیفیت و مناسب با کالا استفاده کرد. در ادامه با مهم ترین نکاتی آشنا خواهیم شد که می بایست هر تولید کننده ای پیش از انتخاب و خرید دستگاه های بسته بندی با آن ها آشنا باشد.

دستگاه بسته بندی

فاکتور های مهم انتخاب و خرید دستگاه بسته بندی

فاکتورهای متفاوتی جهت انتخاب یک دستگاه بسته بندی مناسب وجود دارد. از جمله این آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع تولید خانگی، صنعتی یا نیمه صنعتی
 • حجم فضای اشغالی دستگاه ( فضای مورد نیاز برای دستگاه )
 • قیمت دستگاه بسته بندی
 • سرعت بسته بندی
 • دقت بسته بندی
 • عملکرد دستگاه بسته بندی و ایمنی آن
 • خدمات و پشتیبانی دستگاه
 • در نظر گیری ملاحظات ایمنی جدید

 

نوع تولید خانگی، صنعتی یا نیمه صنعتی

همان طور که پیش از این گفتیم دستگاه های بسته بندی دارای انواع مختلفی می باشند و از همین رو می بایست با توجه به اینکه قصد شروع کار خانگی، نیمه صنعتی یا صنعتی را دارید، دستگاه مورد نظر خود را تهیه کنید. برای مثال امکان استفاده از دستگاه های نیمه صنعتی یا صنعتی در کسب و کار خانگی وجود ندارد.

با توجه به عوامل گوناگونی چون ظرفیت تولید، فضای موجود و تعداد نفرات، می توان نوع و تعداد دستگاه های مورد نیاز خود را انتخاب کرد. به طور معمول از دستگاه های صنعتی بزرگ و تمام اتومات در کسب وکار صنعتی با فضای بزرگ استفاده می شود.

 

دستگاه بسته بندی

حجم فضای اشغالی دستگاه ( فضای مورد نیاز برای دستگاه )

یکی از اصلی ترین و ضروری ترین عواملی که جهت انتخاب دستگاه های بسته بندی باید به آن دقت کرد، توجه به میزان فضای موجود است. ممکن است تولید کننده بدون توجه به فضای موجود اقدام به خرید دستگاه بندی کند در صورتی که دستگاه خریداری شده مناسب فضای موجود نباشد. در این صورت حتی اگر دستگاه بسته بندی تمامی ویژگی ها و قابلیت های مد نظر تولید کننده را داشته باشد، کاربردی نخواهد داشت. همچنین محدودیت فضا می تواند بر سرعت بسته بندی ها نیز تاثیر داشته باشد.

از دیگر موارد مهم و ضروری، در نظر گرفتن فضای مورد نیاز کارکنان برای حرکت در اطراف دستگاه است. این فضا می بایست ایمن و مطلوب بوده و فضای کافی جهت پنل های هواگیری دستگاه در اطراف آن موجود باشد.

 

قیمت دستگاه بسته بندی

عوامل گوناگونی بر قیمت گذاری دستگاه های بسته بندی اثر گذار است. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جنس بدنه دستگاه
 • میزان ظرفیت تولیدی
 • سرعت و توان تولید دستگاه

دستگاه های با جنس استنلس استیل از سایر دستگاه ها گران تر بوده و میزان ظرفیت تولیدی به ترتیب در دستگاه صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی بیشتر است ازهمین رو دستگاه های نیمه صنعتی و صنعتی از قیمت بالاتری برخوردار می باشند. همچنین هر چه سرعت و توان دستگاه بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

از جمله عوامل تاثیر گذار در قیمت می توان به آپشن ها یا امکانات جانبی که به دستگاه افزوده می شود، اشاره کرد.همچنین دستگاه هایی نظیر دستگاه تاریخ زن، دستگاه وکیوم، سیستم تزریق گاز و صفحه نمایشگر دیجیتالی (PLC) در تعیین قیمت بسیار موثر می باشند.

دستگاه بسته بندی

سرعت دستگاه بسته بندی

سرعت دستگاه بسته بندی یکی از ویژگی های مهم هر دستگاه بسته بندی است چرا که در صورت بسته بندی بیش ترین محصول در کم ترین زمان، امکان جذب مشتری و فرصت قرارداد های بزرگ تر برای تولید کننده به وجود خواهد آمد. از همین رو تولیدکنندگان می بایست تعهد کاری داشته و با برنامه ریزی پیش بروند تا از هرگونه آسیب به کسب و کار جلوگیری شود.

برخی از دستگاه های بسته بندی قابلیت بسته بندی 300 محصول در دقیقه را دارند و تولید کنندگان می بایست متناسب با سرعت دستگاه خود آمادگی لازم برای افزایش حجم محصول را داشته باشند.

 

عملکرد دستگاه بسته بندی و ایمنی آن

عملکرد دستگاه بسته بندی رابطه مستقیمی با کیفیت دستگاه دارد. به این معنی که هر چه دستگاه از کیفیت خوبی برخوردار باشد، عملکرد موثرتری خواهد داشت. برند قطعات داخلی دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است به طوری که هر چقدر دارای کیفیت بالاتری باشند، عمر و کیفیت نهایی دستگاه نیز افزایش می یابد.

مواردی چون نگهداری مناسب از دستگاه و انجام سرویس های به موقع آن نیز به بهبود عملکرد دستگاه و افزایش طول عمر آن کمک خواهد کرد. جهت آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد و مسائل ایمنی دستگاه خود می توانید با کارشناسان مربوطه تماس گرفته و راهنمایی های لازم را جویا شوید.

packagingmachine

خدمات و پشتیبانی دستگاه

توجه داشته باشید که تمامی اپراتور های شما می بایست پیش از کار با دستگاه های جدید، توسط تکنسین های متخصص دوره های آموزشی را پشت سر بگذرانند. جهت حفظ سرمایه خود و جلوگیری از آسیب به دستگاه های بسته بندی، آشنایی با نحوه تعمیر و نگهداری از آن ها الزامی می باشد. به طور کلی تولید کنندگان می بایست اطلاعات کاملی درباره تامین کننده و تولید کننده دستگاه و خدماتی که ارائه می کنند داشته باشند.

 

در نظرگیری ملاحظات ایمنی جدید

رعایت ایمنی یکی از مهم ترین و اصلی ترین موارد در محیط کار است. از همین رو بررسی تمامی اتصالات قطعات دستگاه و نحوه راه اندازی هر یک آن ها ضروری است. هر چه دقت کارکنان در هنگام کار بالاتر باشد، امکان خرابی و ضایعات دستگاه کاهش می یابد.

پس از آن که دستگاه بسته بندی در محیط مورد نظر نصب شد می بایست ورودی و خروجی دستگاه کاملا بررسی شود و از عملکرد مطلوب آن اطمینان حاصل نمود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟