پک ایران

Pack Iran

کاهش هزینه ها با اتوماتیک کردن خط بسته بندی

اتوماتیک نمودن خط بسته بندی

چگونگی کاهش هزینه ها با اتوماتیک نمودن خط بسته بندی

 

ممکن است تصور شود که دستگاه های خودکار و اتوماتیک بسته بندی دارای هزینه های زیادی می باشند و از همین رو بسیاری از تولید کنندگان نسبت به اتوماتیک کردن خط بسته بندی خود، دچار شک و بدگمانی هستند. اما باید بگوییم که این تصور تا حدود زیادی اشتباه است.

دستگاه های بسته بندی اتوماتیک دارای سرعت بسیار بالایی بوده و تمامی هزینه هایی که تولید کننده بابت اتوماتیک بودن خط بسته بندی خود می کند، دوباره به او بازخواهد گشت. این موضوع می تواند بر روی حساب های مالی تولید کنندگان به میزان چشمگیری اثر بگذارد.

توجه داشته باشید که در بسته بندی محصولات به شیوه اتوماتیک، اهمیتی نخواهد داشت که شما چندین سال در کسب و کار خود مشغول به فعالیت باشید و یا یک خط تولید تازه داشته باشید. در هر صورت امکان کاهش هزینه های شما در تمامی زمینه های مختلف، با استفاده از استراتژی بسته بندی اتوماتیک وجود دارد.

 

پیاده سازی استراتژی بسته بندی اتوماتیک چه مزایایی دارد ؟

  • افزایش تعداد فاکتور های فروش در کنار ثبات تولید
  • تولید بالاتر در مدت زمان کوتاه تر
  • صرفه جویی در زمان
  • عدم نیاز به کار و فعالیت در ساعات طولانی مدت
  • کارایی بالا نیروی های کاری با وجود تعداد کم آن ها
  • به حداقل رساندن خطای انسانی
  • کاهش مصرف انرژی
  • هزینه های استخدامی پایین

اتوماتیک نمودن خط بسته بندی

به طور کلی اتوماتیک نمودن خط تولید را می توان یک سرمایه گذاری بسیار کارآمد دانست. دستگاه های بسته بندی اتوماتیک می توانند به تنهایی و بدون نیاز به نیروی انسانی فراوان، فعالیت کنند. جهت استخدام نیروی انسانی می بایست هزینه هایی چون حقوق اجتماعی نیرو، غرامت، بیکاری، بیمه و .. را در نظر گرفت. از همین رو هزینه های مربوط به استخدام نیرو های انسانی نیز کاهش پیدا کرده و در نهایت منجر به افزایش سود برای تولید کننده خواهد شد.

همچنین باید در نظر گرفت که امکان تغییر و یا استعفا نیروی انسانی به صورت ناگهانی وجود دارد و در این صورت تولید و عرضه محصولات عقب خواهد افتاد. در مقابل اما دستگاه های اتوماتیک به هیچ عنوان دچار تغییر نشده و در صورتی که بتوان از آن ها به خوبی نگه داری کرد، امکان استفاده از آن ها در طولاتی مدت، بدون نیاز به تعمیر وجود خواهد داشت.

چنانچه اقدام به مکانیزه کردن بسته بندی محصولات نمود، می توان بر روی قسمت های جدید انرژی بیشتری گذاشته و به گسترش دادن خط تولید خود پرداخت.  مهم ترین نگرانی و دغدغه هر مدیری، میزان سود و تاثیرات منفی بر آن می باشد. همچنین تمامی تولید کنندگان می خواهند در سرمایه گذاری خود میزان هزینه ها را کاهش دهند. از همین رو می توان اتوماتیک نمودن خط بسته بندی محصولات را به عنوان یکی از بهترین روش ها و سرمایه گذاری های موفق و بلند مدت معرفی کرد.

 

با استفاده از استراتژی بسته بندی اتوماتیک می توان مشتریان جدید و زیادی را در قرار داد های کاری خود اضافه کرد و ماهیانه میزان سفارش بالایی دریافت کرد. اینگونه تولید کنندگان می توانند در کوتاه ترین زمان، توانایی تولید محصولات فراوانی را داشته باشند و در این مسیر از آزادی زیادی برخوردار شوند.

از دیگر مزایای بسته بندی اتوماتیک می توان به قابلیت بسته بندی حرفه ای تر محصولات پیشین اشاره کرد. همان طور که در مقالات گذشته پک ایران یادآور شده ایم، بسته بندی مناسب یک محصول یکی از اصلی ترین فاکتور ها بر میزان فروش می باشد. بدین ترتیب امکان ارائه بسته بندی کامل محصولات در بازار وجود خواهد داشت.

اتوماتیک نمودن خط بسته بندی

همواره امکان خطا و اشتباه از نیروی انسانی در طی فرآیند بسته بندی وجود دارد. اغلب این خطا ها می تواند منجر به آسیب دیدن محصولات ویا هدر رفتن مواد شود. در مقابل کار با سیستم های اتوماتیک درصد کلیه خطرات و اشتباهات انسانی را به حداقل می رساند. شناسایی موارد مورد نیاز و مورد استفاده تولید کنندگان با استفاده از دستگاه های بسته بندی اتوماتیک وجود دارد.

امروزه دستگاه های مدرن اتوماتیک از پیشرفته ترین تکنولوژی برخوردار هستند و این موضوع سبب تاثیر بسیار مثبتی در بسته بندی محصولات خواهد شد. با استفاده از این تکنولوژی دیگر نیاز به بسته بندی دوباره محصول نخواهد بود.

 

لیبل زدن یکی از موارد مهم در بسته بندی محصولات می باشد. چنانچه این فرآیند به درستی صورت نگیرد می تواند به نام تجاری تولید کننده آسیب های جدی وارد نماید. به حدی که ممکن است منجر به بسته بندی دوباره باشد. در این شرایط در اغلب موارد، محصول به هدر رفته و با تاخیر در پروسه تولید قرار می گیرد. بنابر این مرحله لیبل زدن باید به درستی صورت بگیرد و از درست کار کردن دستگاه لیبل زن اطمینان حاصل نمود. تاکید بر روی رعایت کردن قوانین لیبل زدن از این جهت است که بسیاری از فروشگاه های بزرگ به همین دلایل از فعالیت مانده و از بین رفته اند.

 

چنانچه وزن هزینه بسته بندی دستی و اتوماتیک را با یک دیگر مقایسه کنیم به نتایج شوکه کننده ای خواهیم رسید. استفاده از دستگاه ها و ماشین آلات اتوماتیک سبب کاهش چشمگیر هزینه های تولید و بسته بندی شده و سرمایه گذاری اولیه خیلی زود به تولید کنندگان باز خواهد گشت.

 

هرچند ماشین ها هم هزینه های تکمیلی ، هزینه های مربوط به نگهداری ماشن آلات اتوماتیک و.. را دارند. اما در مقایسه  این دو سیستم با هم هزینه های استراتژی اتوماتیک بسیار کمتر است.

 

امروزه با نمایان شدن مزایای استفاده از استراتژی به کار بردن دستگاه ها و ماشین آلات اتوماتیک، بسیاری از تولید کنندگان از دستگاه های بسته بندی اتوماتیک در فعالیت های بسته بندی محصولات خود استفاده می کنند. البته به صورت مشخص نمی توان گفت که استفاده از این استراتژی برای کدام بخش از فرایند بسته بندی مناسب است.

به طور کلی پیشنهاد می کنیم به بخش هایی که برای شما بالاترین سودآوری را دارد و برای شما اهمیت دارد، توجه کنید و یا می توانید بخش هایی را که دارای بیش ترین اشتباه و خطا هستند را شناسایی کرده و سپس به اتوماتیک کردن خط تولید بسته بندی خود در این بخش بپردازید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟