پک ایران

Pack Iran

کدام دستگاه برای پرکردن نوشابه بطری مناسب است؟

دستگاه پرکن شیشه نوشابه

سال هاست که نوشابه های گاز دار به عنوان یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در سرتاسر جهان شناخته می شوند و طرفداران بی شماری را به خود جذب کرده اند. تولید نخستین نوشابه گاز دار به سال 1860 در ایالت متحده آمریکا برمی گردد. جهت بسته بندی این نوشیدنی پرطرفدار از دستگاه پرکن شیشه نوشابه استفاده می شود. به طور معمول بسته بندی نوشابه های گاز دار در بطری ها ( شیشه ای یا پلاستیکی ) و قوطی ها ( فولادی یا آلومینیومی ) صورت می گیرد. در ادامه با دستگاه نوشابه پرکن و عملکرد آن آشنا می شویم و مناسب ترین دستگاه برای پرکردن نوشابه بطری را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

دستگاه پرکن شیشه نوشابه

جهت پر کردن محصولات مایع در ظرف های شیشه ای یا پلاستیکی می بایست قوانین و اصول خاصی را در نظر گرفت. رعایت بهداشتی یکی از اصلی ترین این قواعد می باشد چرا که مایعات ممکن است به سرعت آلوده شده و کیفیت محصول را از بین ببرند. از همین رو دستگاه های پرکن مایعات تولید شدند تا بهداشت در بسته بندی مواد و محصولات مایعات به خوبی رعایت شود.

دستگاه پرکن شیشه نوشابه

جهت پر کردن مایعات رقیق از دستگاه پرکن شیشه نوشابه استفاده می شود. به جهت آن که بتوان فرآیند پر کردن محصولات را سرعت بخشید می بایست از دستگاه های وکیوم استفاده نمود. دستگاه های نوشابه پر کن دارای یک نازل اسپری کننده می باشند که به داخل بطری فرستاده می شود. زمانی که این نازل در ارتفاع تعیین شده در داخل بطری قرار بگیرد، بطری با فشار بالا پر خواهد شد. مخزن و پمپ فشار در قسمت پشتی این دستگاه قرار دارد.

تولید دستگاه پرکن شیشه نوشابه به صورت پرکن‌های نیمه اتوماتیک، اتوماتیک و روتاری وجود دارد. از این دستگاه علاوه بر پر کردن نوشابه، جهت پرکردن مایعات با گرانروی کم تا متوسط نیز استفاده می شود. از جمله این موارد می توان به فوم دستشویی، ژل‌های سبک، آب و … اشاره کرد.

این دستگاه دارای ویژگی های مختلفی بوده و از همین رو می توان آن را در انواع گوناگونی تقسیم بندی کرد. که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

دستگاه پرکن شیشه نوشابه

انواع دستگاه های پرکن بر اساس استراتژی پر کردن ظروف

 

دستگاه پرکن مایع معمولی

عملکرد و کارایی دستگاه پرکن مایع معمولی وابسته به نیروی جاذبه می باشد. به طوری که به دلیل وزن محصول، مایعی که در داخل دستگاه قرار دارد به داخل بطری های خالی سرازیر می شود. لازم است توجه شود که این دستگاه ها جهت حفظ غلظت و تحمل گاز مایع ریخته شده نیازمند شرایط منحصر به فردی خواهند بود.

دستگاه پرکن مایع وکیوم

دستگاه پرکن مایع وکیوم در حقیقت همان دستگاهی است که جهت  پر کردن شیشه نوشابه از آن استفاده می شود. برای آن که این دستگاه بتواند با فشار زیادی مایعات را در بطری های خالی پر کند نیازمند فشار اتمسفر می باشد. از دستگاه پرکن مایع وکیوم جهت پر کردن مایعات با غلظت کم نیز استفاده می شود.

 

قیمت دستگاه شیشه پرکن

طراحی و تولید دستگاه های پرکن شیشه در کارخانه های بزرگ و مجهز صورت می گیرد. این دستگاه ها دارای انواع و مدل های مختلفی بوده و عوامل گوناگونی در تعیین قیمت آن ها اثر گذار است. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرعت پرکردن و درب بندی
  • نوع کارایی
  • جنس بدنه
  • مشخصات فنی
  • خدمات پس از فروش و گارانتی محصول

همان طور که می دانید بازار همواره دچار نوسان بوده و از همین رو قیمت این دستگاه‌ ها قیمت ثابتی نخواهند داشت و پیوسته در حال افزایش یا کاهش قیمت هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟