پک ایران

Pack Iran

opp ، cpp و bopp چيست و چه کاربردی دارد ؟

opp cpp bopp

 

opp ، cpp و bopp چيست  و چه کاربردی دارد ؟

 

Opp چیست ؟

Opp به یک ورق نازک پلاستیکی گفته می شود که از آن در صنایع بسته بندی مواد غذایی و دیگر صنایع پرکاربرد بسته بندی محصولات استفاده می شود. این کلمه مخفف عبارت Orient Polypropylene بوده و مواد اولیه تولید شده ی آن، پلی پروپلین می باشد.

bopp چیست ؟

به طور کلی می توان کاربرد bopp را با opp یکسان دانست. تنها تفاوت این دو در ضخامت و استحکام آن ها می باشد. به این صورت که opp ضخیم تر بوده و از استحکام و مقاومت بسیار بالا تری برخوردار است. کلمه bopp مخفف شده عبارت Biaxally Orient Polyproplene می باشد و از جمله معروف ترین نمونه های بسته بندی آن می توان به بسته بندی های چیپسی که هم از داخل و هم از بیرون دارای چاپ نقره ای هستند، اشاره کرد.

cpp چیست ؟

Cpp نیز از دیگر ورق های پلاستیکی می باشد که دارای رنگ شفاف بوده و اغلب به شکل لمینت شده بر روی دیگر ورقه های پلاستیکی قرار می گیرد. کلمه cpp مخفف عبارت  cast Polypropylene می باشد و به طور کلی جهت مقاومت و استقامت بیش تر استفاده می شود.

cpe چیست ؟

Cpe را می توان یکسان و پر شباهت به cpp دانست. تفاوت این دو در مواد اولیه بدست آمده در آن ها می باشد. به این صورت که در cpe به جای مواد اولیه پلی پروپلین از مواد اولیه پلی اتیلنی بدست می آید. کلمه cpe مخفف عبارت cast polyethylene می باشد.

opp cpp bopp

کاربرد opp ، cpp و bopp  در چیست ؟

به طور کلی کاربرد opp ، cpp و bopp را می توان در صنایع بسته بندی مواد غذایی دانست. به طوری که از این سه مواد جهت تولید و بسته بندی بیش از 90 درصد بسته بندی های موجود در فروشگاه های غذایی استفاده می شود.

اما کاربرد این مواد تنها به صنایع غذایی محدود نمی شود. opp ، cpp و bopp در اغلب صنایع بسته بندی کاربرد دارد. از جمله آن ها می توان به بسته بندی لوازم جانبی موبایل، الکتریکی ها و … اشاره کرد.

opp cpp bopp

تفاوت opp ، cpp و bopp در چیست ؟

همان طور که از قبل اشاره کردیم، opp ، cpp و bopp در اغلب صنایع بسته بندی کاربرد دارند و مشتری می بایست با توجه به نوع کالا و یا مواد غذایی تولیدی خود، نوع مواد اولیه مورد نظر را انتخاب نماید.

در صورتی که نسبت به انتخاب مواد اولیه ی مورد نیاز خود جهت بسته بندی محصولاتتان دچار شک و سوال هستید می توانید با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و از راهنمایی های مشاوران پک ایران بهره مند شوید. پیش از انتخاب مواد اولیه مورد نظر خود نیز می توانید آن را بر روی نمونه های مختلف با توجه به محصول مورد نظرتان تست کنید.

اغلب بسته بندی های چیپسی که در فروشگاه ها و مغازه های مواد غذایی موجود است، تنها با یک ورقه ی bopp بسته بندی شده است. چنانچه قصد دارید مقاومت بسته بندی محصول خود را بیش تر کنید می توانید از یک لایه cpp روی bopp لمنیت کرده تا به این ترتیب بسته بندی شما از ضخامت و مقاومت بالاتری برخوردار باشد. هر چه مقاومت و ضخامت بسته بندی ها بیش تر باشد، کاربرد آن ها نیز به مراتب بیش تر خواهد بود.

opp cpp bopp

نحوه تحویل و استفاده از بسته بندی های opp ، cpp و bopp

بسته بندی های opp ، cpp و bopp به شکل رولی به مشتریان تحویل داده می شوند. دوخت و شکل گیری این سه مواد با استفاده از دستگاه های دوخت و توزین صورت می گیرد. پس از مرحله دوخت و شکل گیری، نوبت به مرحله پر شدن بسته بندی و در نهایت بسته بندی و پک شدن آن می شود. پر شدن بسته بندی با محصول، توسط دستگاه توزین بسته بندی انجام می شود.

تحویل این مواد نیز به صورت پاکت های بسته بندی خواهد بود. اغلب با استفاده از دوخت های خاص می توان رول های opp ، cpp و bopp را به پاکت تبدیل کرد. چرا که به این ترتیب بسته بندی جذاب تر شده و به راحتی قابل استفاده خواهد بود. این امر در افزایش میزان فروش محصول و همچنین کسب اعتماد مشتری تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟